Jump to content
FAS Goran
chikavili

bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com

Recommended Posts

U Poljskoj otvoren prvi parking za žene

U Poznanju je otvoren prvi parking u Poljskoj namenjen isključivo ženama, u prizemlju jednog višespratnog parkinga, a sa mnoštvom ogledala da ženama za volanom olakša parkiranje

Zonu od 200 parking mesta u prizemlju višespratnog parkinga, kapaciteta 1.800 automobila, izdvojio je veliki prometni poznanjski tržni centar Galerija Malta.

Kao inspiracija su poslužili primeri iz Nemačke i Kine, gde su parkinzi za žene već uobičajena stvar, a prizemlje je odabrano zato što Poljakinje vrlo nerado traže mesto za parkiranje na gornjim spratovima.

"Prema statistikama naši najčešći klijenti su upravo žene a mesto za parkiranje traže prvo u prizemlju. Izašli smo im u susret, želeli smo da pokažemo da nas interesuju njihove potrebe. Pozivamo i druge da slede naš primer", kazao je direktor tržnog centra Tomaš Vojš za današnju Gazetu viborču.

U prizemlju je, uz "žensku zonu", izdvojena i "porodična zona", gde su mesta za parkiranje nešto šira da se na njih bez problema smeste veliki automobili kojima veće porodice idu u kupovinu.

Poljakinje su oduševljene novim parkingom, feministkinje se za sada nisu oglasile sa protestima zašto neko unapred misli da je žena nesposobna da parkira automobil bez posebnog sistema ogledala, a muškarce, proterane sa najboljih mesta niko ništa nije pitao.

"Nećemo da streljamo gospodu koja bi parkirala na mestu rezervisanom za žene, ali računamo da će biti džentlmeni", kazao je Vojš.

Izvor Press

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jel zna neko gde mogu da se nabave te nalepnice bahatoparkiram.com ? treba mi jedno par komada... :)

Dobih odgovor, posle skoro mesec dana.

"Drago nam je da si zainteresovan za akciju i da želiš da se priključiš. Možeš preuzeti svoj gerila set sa nalepnicama na jednoj od dole navedenih distribucija u Beogradu. Ukoliko nisi u mogućnosti da ga preuzmeš, možeš nam ostaviti svoju adresu kako bismo ti nekada eventualno poslali paket (mada nije održivo – ekološki i ekonomski).

• Kulturni Centar GRAD, Braće Krsmanović 4, Koordinate*: +44° 48' 51.59", +20° 27' 1.40"

Svakim danom od 14h do 00h Kontakt: 0693282571,

• Klub Francuska Sobarica, Francuska 12, Koordinate: +44° 49' 4.58", +20° 27' 47.89"

Svakim danom od 20h do 03h, Kontakt: 0113370973,

• CZKD - Centar za kulturnu dekontaminaciju, Birčaninova 21, Koordinate: +44° 48' 7.96", +20° 27' 48.93"

Radnim danom od 11h do 19h, Kontakt: 0113610270,"

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je svakodnevna pojava

:thumbdown:

DSC00810.jpg

DSC00811.jpg

trebalo bi nadlezni da kad vec spijuniraju FB da se pozabave i ovakvim dokazima

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod bahatog parkiranja mene takodje uzasno nerviraju i vozaci koji se nonsalantno parkiraju na mestu za invalide! :realmad:

Ljudi naprosto nece da prihvate cinjenicu da svakom (ne daj Boze) jednom moze da bude potrebno tako neshto jer nikad ne znash shta te u zivotu ceka...

Ja cu da lepim ovo takvim pametnjakovicima (samo cu morati da prevedem nalepnicu jer ti koji parkiraju na mesto za invalide "micu usnama dok sricu pejdzer").....

nxUUJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj parking za invalida je u mom komsiluku i covek je mukom uspeo da dobije to mesto

jer je parking za ceo blok, a i OTC (buvljak) je udaljen na 200m vazdusne linije, pa vi onda mislite kako je nama koji tu zivimo

a poznato je da buvljak ima parking koji je od glavnog ulaza na samo koliko ga deli pesacki prelaz, ali sto da se plati parking kad je neko vec to uradio, u ovom slucaju invalid,

ma ne samo da bi oduzeo auto nego bi im zabranio i da se voze autom

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto ima ljudi koji razumeju zashto je za mene ovo BAHATO parkiranje i zasto me nervira....

Cuo sam u kaficu jednom razgovor (neke "face" su pricale za susednim stolom)

faca 1:Brate jesi ti to stao na mesto za invalide?

faca 2: ma boli me k***c nema nigde mesta a sto bi ONI imali privilegiju sta su bolji od mene! Sto ja nemam rezervisano najbolje mesto na parkingu!

faca 1: Jeste brate u pravu si sva najbolja mesta su rezervisana za NJIH!

Sta reci..... :wallbash::wallbash::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da se ovaj opel pomera sa mesta :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok svaki od tih sabrdasislihcobana ne nadje po jednu ciglu umesto sofersajbne, nece stoka nikad da se nauci nekom redu. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cigla vreba ispod auta... samo da se napiše bahatoparkiram.com i da se zalepi u šoferku :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbdown:

DSC00813.jpg

Kako je kretenski postavljen znak nemam reci. Ajde jos uvek se nekako i vidi, ali za 2 nedelje to ce biti samo drvo

Za ovakav slucaj najbolja je kvalitetno odradjena horizontalna signalizacija kao kod ovog organa invalida

Share this post


Link to post
Share on other sites

260328554bcedbd35a29f726894600.jpg

:coffee:

Ponekad se pitam da nije problem u tome sto nije definisano da li su ovakva

parking mesta oznacena "samo" za invalide koji imaju fizicki nedostatak ili

su i za mentalne invalide pa se ljudi pronadju u ovom drugom i parkiraju se

misleci da i oni tu spadaju! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikao sam veceras ispred Tempa. Zanima me da li bi ovaj "gospodin" parkirao ovako u svojoj zemlji bez posledica. Posle onog pijanog oebsovca snimljenog na Adi mislim da bi trebali malo cvrsci stav da zauzmemo prema belosvetskoj mangupariji koja je dosla ovde da nas uci lepom ponasanju. Invision-Board-France-181.gifGrrrr01.gif

u_Gdr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju,to ne vozi stranac,nego domaci saradnik okupatorskih snaga.Znas kako su nasi osioni kad su na strani pobednika... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ovih ovde na slici niko nije propisno parkiran (trotoar ispred zgrade), ali prednjači beli auto sa plavim tablicama :rolleyes:

N5XD9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod bahatog parkiranja mene takodje uzasno nerviraju i vozaci koji se nonsalantno parkiraju na mestu za invalide! :realmad:

Ljudi naprosto nece da prihvate cinjenicu da svakom (ne daj Boze) jednom moze da bude potrebno tako neshto jer nikad ne znash shta te u zivotu ceka...

Ja cu da lepim ovo takvim pametnjakovicima (samo cu morati da prevedem nalepnicu jer ti koji parkiraju na mesto za invalide "micu usnama dok sricu pejdzer").....

nxUUJ.jpg

Bas sam video da su stavili u delta city-ju te znake, ali su malo lose preveli, onako bukvalno "...da li biste uzeli moje mesto?". Mislim da se tu gubi poenta nalepnice, jer je kada sam je prvi put video u inostranstvu na mene ostavila bas jak utisak (iako nikad ne parkiram na ta mesta). Bolje bi bilo "...da li biste bili na mom mestu?"

PS

malo da budem kolektor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista sa tim "projektom" ali mi je drago da se neko setio da kaci to na kola... Ne verujem da ce ikakva nalepnica pomoci da se promeni mentalitet ljudi koji

sa punim pravom stanu na doticna mesta :no

Imao sam par puta situacije da ulazim u verbalne sukobe sa ljudima koji su bili u kolima i nisu hteli da se pomere da ja stanem :rant:

Uglavnom na parkinzima velikih marketa cesto stanu taxisti i kad dodjem kolima izadjem napolje i uljudno ih zamolim da se pomere (ne zato shto ja sad hocu bash tu da stanem nego zato shto jednostavno nema mesta) ne samo da nece da se pomere vec imam utisak da hoce da me tuku.... mogu samo da zamislim sta bi bilo kad bi me neko zatekao da mu kacim nesto tog tipa za brisac :unsure:

Vazno je da sva ta gospoda ako ih pitash oberucke hoce u evropu a nemaju pojma da je u istoj toj uniji postovanje prema osobama sa invaliditetom na mnogo visokom nivou....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...