Jump to content
FAS Goran
chikavili

bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com

Recommended Posts

ko uvek prolazi tuda on je naviknut na to , ali da vidite face stranaca heheheh to je smejurija :unworthy: kad mrtav ladan ostavis kola na sred puta i ides svoj poslom a on iza tebe u cudu neki 20sec ne zna sta se desava - neprocenljivo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ćemo mak na konac, parkiranje na trotoaru je generalno zabranjeno osim ako nema znak da je trotoar za parkiranje...

Što znači da ako nema znaka za zabranu parkiranja, auto TREBA parkirati na ulici!

Ko ne veruje nek pročita zakon :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ćemo mak na konac, parkiranje na trotoaru je generalno zabranjeno osim ako nema znak da je trotoar za parkiranje...

Što znači da ako nema znaka za zabranu parkiranja, auto TREBA parkirati na ulici!

Ko ne veruje nek pročita zakon :D

Ili prosto pogledas London na primer. Kada ides poslom u ulicu takvog tipa ne ides kolima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje. Ozbiljan sam kao rak pluca.

Druga je stvar sto je ljudima koji imaju kola jako tesko da prihvate da negde NE IDU njima :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ćemo mak na konac, parkiranje na trotoaru je generalno zabranjeno osim ako nema znak da je trotoar za parkiranje...

Što znači da ako nema znaka za zabranu parkiranja, auto TREBA parkirati na ulici!

Ko ne veruje nek pročita zakon :D

Dobro,ovo je bilo duhovito.Koliko znam upravo je suprotno.Ako te ne sprece znakom ili ako ne ostane 100 ili 120 cm prostora za pesake (ne secam se tacno) parkiranje je uvek dozvoljeno na trotoaru.Na kraju,sta znaci sam saobracajni znak zabrane parkiranja?Odnosi se samo na kolovoz u koliko dole ne pise na POSEBNOJ tablici da se to odnosi i na trotoar......dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ozbiljan sam. I meni je zvučalo kao šala.

Na trotoaru nije dozvoljeno parkiranje.

Gde je dozvoljeno na trotoaru, treba da ostaviš 160 cm ali ne do ulice nego drugi kraj trotoara. Dozvoljeno je samo gde imao onaj znak sa kolima nacrtanim napola na trotoaru ili znak P sa dopunskom tablom "i na trotoaru".

Kada nema znaka da je parkiranje zabranjeno, to znači da je dozvoljeno, ali na ULICI, ne na trotoaru. Kad se zaustaviš, gde je dozvoljeno, do 3 minuta po novom a da vozač ne napušta vozilo, zaustaviš se na ulici ne na trotoaru...znači ako nije zabranjeno parkiranje i zaustavljanje, dozvoljena su oba ali tamo gde i zaustavljanje tj na ulici.

Tako mi je reklo nekoliko pandura, jednom kad su hteli i kaznu da mi pišu pa je črvena završila poso, ili su mi to rekli neuki panduri što je moguće a ovaj sa kazno da bi uzeo črvenu, ali mislim da zakon baš tako propisuje kako mi rekoše...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam nesto...Ovde nije sve u vinklu....kako moze da me sankcionise ako ostavim propisan prolaz za pesake?Ovo je jos jedan lov u mutnom.Nisam se bavio mnogo apdejtovima zakona,al pre si mogao da parkiras na trotoaru ako ostavis propisani prostor za pesake i ako znakom nije naglaseno.Jer sam znak znaci SAMO NA KOLOVOZU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je mutno, jeste ;)

A kako i sam kažeš da znak važi samo na kolovozu, da li to znači kad ima znak zabranjeno parkiranje da možeš da parkiraš na trotoaru?

Ne možeš i to provereno, kod moje firme danima nosili kola kad su provalili foru, sad je čak skinut znak ali i dalje nose...kad se od Slavije krene ka Hramu, onaj mali semafor, iznad njega sa desne strane parking zona počinje tek od trećeg drveta, tako da ima 6 parking mesta između prva dva, dugo nas nisu dirali, sad nose a kako rekoh znaka više ni nema, sad je umesto stop stavljen obavezno pravo...znači ironija, parkiraš posle znaka parking zona, ali nije obeleženo mesto i eto pauka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad nadjoh....

Odredbom člana 74. Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima (?Službeni list SFRJ?, br. 50/88), predviđene su situacije i mesta na kojima vozač ne sme da zaustavi i parkira vozilo, a odredbom člana 75. tačka 5. istog zakona je predviđeno da

?osim u slučajevima iz člana 74. ovog zakona, vozač ne sme da parkira vozilo naročito ni na trotoaru, odnosno na pešačkoj stazi, ako to nije izričito regulisano saobraćajnim znakom. Ako je parkiranje dozvoljeno mora se ostaviti najmanje 1,6 metar širine na površini za kretanje pešaka, s tim da površina ne može biti uz ivicu kolovoza.

Prema stavu Vrhovnog suda Srbije, parkiranje vozila na trotoaru, u smislu citirane odredbe zakona je zabranjeno, a ukoliko je dozvoljeno, onda to mora izričito da bude regulisano odgovarajućim saobraćajnim znakom. Tek za slučaj da je parkiranje dozvoljeno posebnim saobraćajnim znakom, predviđeno je mesto na trotoaru gde vozilo može da bude parkirano uz poštovanje odgovarajuće širine za kretanje pešaka.

Moracu malo da procitam sta ima novo i sta sam staro zaboravio....

Po ovome ispada da policija tolerise 70% vozila koja su parkirana na trotoaru jer nema znaka a ipak nisu zakrcili prolaz za pesake.To opet znaci da recimo u Vojvode Stepe i slicnim ulicama nema teoretske sanse da parkirate vozilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema kako su krenuli, to je tako bilo i po starom zakonu, rekoh vam ja u reč šta piše tamo :D

I po tome onda ispada ne samo da tolerišu tolika vozila pa i lokalno u krajevima oko zgrada ispada da nemaš gde da parkiraš, nego je tačno da i kad nema znak da zabranjenog parkiranja tj kad je dozvoljeno, DOZVOLJENO JE ALI NA ULICI, upravo i u tog Vojvode Stepe...mada Vojvode Stepe mislim da celom dužinom ima zabranjeno parkiranje, na svakoj raskrsnici ima znak bukvalno pa džaba što važi do sledeće raskrsnice :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidi se jos jedan tacnije kramp (piuk ima siljak na obe strane) koji bleji pored. Verujem da ovoj skodi nije prvi put da je tu parkirana pa odatle i ovo iskaljivanje besa. ovo je iza Mc Donalds dirive ina kod fontane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Fontane na Novom Beogradu...negde pročitah...

Blizu carine, tj odmah pored zgrade bivseg PKB-a :)

BTW, na 30 metara odatle, ispred kladionice gomila balavaca konstantno parkira kola po travljaku, trotoaru, gde god stignu. I sve tu to kola od 50.000 evra pa na gore. Zelene povrsine su tako preorane da bi moj deda sa sela mogao lekcije da uzima...

Svaki put kada pozovem parking servis oni kazu da ne znaju koja je to lokacija :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ganc nov pijuk :) kupljen po potrebi :D

Parkiranje1.jpgParkiranje2.jpg

Kažu: "Ovo se desilo u Beogradu, ulica Narodnih heroja, 18.01.2011."

Neko je zaboravio da kola imaju i farove, stopke, maske, branike... sve bi mu ojadio mamicu mu xxxxebem raspalu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

11022011.jpg

Na ovoj slici vidimo nepropisno parkirano zuto vozilo marke Yugo.... e sad mozda ovo parkiranje ne bi bilo toliko BAHATO da ovaj beli auto levo nije moj stilo sa vidno istaknutim invalidskim nalepnicama!!!!

Morao sam da ulazim juce kroz suvozaceva vrata i da preskacem centralni stub zato shto se ovaj pametnjakovic nasadio do vozacevih vrata i nisam mogao da ih otvorim ... da ne pominjem da je virio sa zadnjim tockovima na put jer

nije mogao, naravno, da stane ceo na parking zbog drveta! :realmad:

Edited by stilo_Mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...