Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Pa nasao sam ih u nekoj radnji  "Xenon Carbon Oprema " na Banovom brdu . NIkad cuo ali  cu sutra otici da pogledam. Nasao sam i na kupujem prodajem ali mi mnogo da cekam par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, gand said:

Pozdrav,
Moze preporuka za D1S sijalice? Na autu su fabricke Philips 
Philips
Vidim skoro svaka prodavnica nudi  Osram, Wurth, itd. Vredi li menjati za te, ili nastaviti sa Philipsom ako nadjem iste.

Ne znam koje D1S ti trebaju, ali momci sa KP - https://www.kupujemprodajem.com/carlight-and-accessories/svi-oglasi/3047855/1 su za svaku pohvalu. 

Prodaju original Osram i imaju odlicne cene. Baci pogled na profil i na njihove oglase.

Vise puta sam pazario od njih, na preporuku je pazarilo i nekoliko prijatelja i svi su prezadovoljni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko ima li negde da se nađe neka malo bolja varijanta W21/5W sijalice za dnevna svetla?

 

Probao sam da ih zamenim sa M-Tech LED, ali spaljuju osigurače. Vidim da ima i Osram neke LED varijante. Čitajući strane forume, izgleda da nekom LED u takvim varijantama rade bez problema, a nekom ne.

 

Obične Bosch koje sam stavio su baš mnogo žute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ako mozes da nadjes Philips neke. Ja sam za tablice uzeo te neke njihove t10 dal White vision ili tako nesto, svetle skoro skroz belo i traju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Klasične su sijalice, nisu led, ali su bliže belom delu spektra nego klasične klasične sijalice.

I evo rade dovoljno dugo.

Imaš kod mene na temi negde, traži Philips 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Axic said:

ne prijavljuju gresku na tabli?

Pisao sam za njih pre nekoliko godina, odlicne su bas za Bravo i Deltu. Koji ne "trpe" ni Canbus LED i traze dodatne ponistivace gresaka.

Iz mog iskustva, nesto belju nijansu ima Osram Cool Blue Intense (Next Gen im je novija serija). Pre nego Philips White Vision, koje su takodje OK (ako pricamo o T10 ubodnim za pozicije i osvetljenje tablice). Philips je oko 500 kinti par, Osram oko 800. Imas i one krs od Pilot i Mtech, koje su par puta jeftinije.

Baci pogled, gomila je videa po netu sa poredjenjima, npr.:

https://www.youtube.com/watch?v=aJZSRjXH0Hk&ab_channel=Nervion57

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u bivši auto, zbog nepristupačnosti pri zameni, stavio ove sa slike. Isto su bile papreno skuplje, al tri godine radile i prodat sa njima.

Auto je vožen svaki dan i non stop su radile.

 

8d4299dd0cf5241b6c86443c34e0b3c7.jpg

 

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan said:

Pisao sam za njih pre nekoliko godina, odlicne su bas za Bravo i Deltu. Koji ne "trpe" ni Canbus LED i traze dodatne ponistivace gresaka.

Iz mog iskustva, nesto belju nijansu ima Osram Cool Blue Intense (Next Gen im je novija serija). Pre nego Philips White Vision, koje su takodje OK (ako pricamo o T10 ubodnim za pozicije i osvetljenje tablice). Philips je oko 500 kinti par, Osram oko 800. Imas i one krs od Pilot i Mtech, koje su par puta jeftinije.

Baci pogled, gomila je videa po netu sa poredjenjima, npr.:

https://www.youtube.com/watch?v=aJZSRjXH0Hk&ab_channel=Nervion57

 

Ja na mestu pozicija vozim ovakve Osram i ok su. Traju i cini mi se lepse/jace sijaju nego ostale obicne a ja sem u sumrak i po mraku uvek vozim SAMO sa pozicijama. Tako prodjoh i Grcku i Bugarsku ex Yu uzduz i popreko i niko me nigde nije pitao ili sugerisao da upalim oborena svetla. Na taj nacin "stedim" struju i cuvam sociva. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, The Punisher said:

Šta mislite o Osram Ultra life H7 sijalicama? Skuplje su jedno 4 puta od običnih

Ja ih stavim na svaka kola koja vozim cim mi prvi put crkne sijalica, menjam u paru. Ali nisu bile nikad skuplje od 30-40 posto u odnosu na kalsicnu osram H7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...