Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Ja kortistim sportinga vec godinu dana,prava gradska zujalica,mala registracija,super ide,potrosnja leti je oko 8l,zimi oko 8,5-9,sve zavisi od toga kolike su ti relacije i prilikom kupovine obrati paznju na menjac i motor jer su ti automobili uglavnom gazeni, kao.i na servo srecna kupovina :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam, kolko vidim sve u svemu je dobar auto za te pare i citao sam jos negde da se ljudi ne zale na njega i da nema nekih velikih kvarova i problema. Samo treba naci neki koji nije toliko gazen 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihajlo, za te pare, tesko bolji izbor da imas, mislim da ovi sa 1.2 motorom nisu gazeni kao 1.8 HGT ... mada opet nikad se ne zna 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4257481/fiat_punto_sporting/

 

Untitled.jpg

 

Ovaj mi je jako blizu, video sam ga u prolazu i nije los....... ako neko zeli mogu ga pogledati tj zagledati....

 

danas sam i ja video ovaj primerak, mislim da znam i ciji je, deluje ok, osim ove nalepnice na prednjem braniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka,gledaj auto kad budes imao dovoljno za njega,jer dobar primerak je kratko na oglasima,znaci kad se pojavi na oglasu u roku od par dana ode. mada u poslednje vreme i nema nesto dobrih primeraka.... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj iz Kg-a može da se obrati pažnju na ćošak ispred vozača, pošto mi krilo sa haubom deluje sumnjivo ovako sa slike.. Ovaj iz Nemačke skup sa obzirom da nema alu felne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemac je ubica, mislim da je odlican mada mu je cena malo jaca ali ako nema nekog ulaganja osim registracije isplati se pogledati ga a mozda i pazariti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se zahvalim svima koji su se trudili da pronadjem sto bolji autic i pomogli da zaobidjem los. Puntic je odlican,sveze registrovan,bio na detaljnom pregledu,dijagnostici,sve je ok,za sada. Predstavicu ga kad nadjem vremena da sve lepo slikam i kad ga malo bolje upoznam :D


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da je korektan auto, pošto napomenuh da je i moj auto došao od istog čoveka u Italiji od koga uzimaju i ovi sa ovog placa u Kv-u.. Neka je sa srećom i da vas služi kao i mene moj :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni uzimaju od placa koji je jedno 500m nize prema gradu ali je malo zavucen, ne vidi se sa glavnog puta. :D  Mozda su tada direktno kupovali iz It

Share this post


Link to post
Share on other sites

:help: Pozdrav drugari.

Nov sam ovde i treba mi Vasa pomoc.

Kupio bih fiat punta polovnog, starog preko 10g, ali nemam iskustva i ne znam u koji servis u Beogradu mogu da ga odvezem na proveru pre kupovine.

Gledao sam malo teme, ako sam pogresio temu, uputite me.

 Uglavnom, treba mi preporuka, gde da odvezem auto na detaljnu proveru i koliko to kosta i kako se zakazuje.

Hvala puno!

Pozdrav!

:help:

Edited by superyugo55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kada napiše vredi pogledati kao da gurne prst u oko. Bukvalno zvuči na foru "Krš je, ali ne vidi se ako se ne zagledate". Inače, korektno deluje, jedino im je cena generalno dosta jaka s obzirom da je skoro 6 godina star auto u pitanju.

Ima parking senzore u lajsni na zadnjem braniku. Ako se dobro zagledaš vide se 4 kružića.

Provozaj, pročačkaj, pa onda da ga dalje komentarišemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kada napiše vredi pogledati kao da gurne prst u oko. Bukvalno zvuči na foru "Krš je, ali ne vidi se ako se ne zagledate". Inače, korektno deluje, jedino im je cena generalno dosta jaka s obzirom da je skoro 6 godina star auto u pitanju.

Ima parking senzore u lajsni na zadnjem braniku. Ako se dobro zagledaš vide se 4 kružića.

Provozaj, pročačkaj, pa onda da ga dalje komentarišemo :)

 

Nemoj tako Igore, gledajuci Puntice koji se uvoze na kilo i kupuju za 500-600 evra preko, i ovde se prodaju za 2000+ eura i stariji su duplo od ovog primerka, ovo i dodje kao dobra kupovina za auto tog godista, sa klimom i plinom, nije mnogo para, bar po meni, naravno ako se zanemari da u visoj klasi ima lepsi, jaci, bolji ali opet stariji auto za slicne pare 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za to, ali generalno su Italijanima baš poremećene cene. Ako pogledaš tako stvarno je realno da kod nas kupljen auto košta 3000+e kada su krševi preko 2000, ali onda vidiš da ima 156 mjet  2005-2006 za ~3500e i opet celo poređenje pada u vodu. Da ne pominjem gomilu nekih Cromi koje su se pojavile za 4000e, a verujem da vrede ni polovinu toga.

Čudne neke cene. Ja se samo nadam da Stilu ne može dalje da pada cena pošto se već skoro pa  izjednačio sa Puntom i starim Bravom.

 

Vlado ovaj stvarno lepo izgleda, ali nemoj se tako šaliti kada već sređuješ ecu da ne bi svašta bilo  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Uglavnom, treba mi preporuka, gde da odvezem auto na detaljnu proveru i koliko to kosta i kako se zakazuje.

 

Klik ovde za iskustva sa servisima:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

Naplaćivanje zavisi. Ako je servis gde si inače održavao auto, u najvećem broju slučajeva neće naplatiti jer ionako ćeš i taj drugi auto opet održavati kod njih.

Ako je servis u koji prvi put ulaziš, onda je verovatnije da će naplatiti (nije nemoguće da i tada bude besplatno, naročito ako se ispostavi da je auto ok za kupovinu). 1000-2000 dinara obično bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A slike motora nema... Čudo.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo para za ovakav primerak ja bih rekao.. Volan nije baš najsjajniji za ovako malu kilometražu, plus se linije vrha haube ne gađaju sa linijom krila iznad farova..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...