Jump to content
FAS Goran
Guest 10166

Punto Sporting - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Guest 10166

Nameravam da kupim ovaj auto Fiat Punto Sporting 1.2 16v 80KS 2002 godiste 6 brzina,zanima me po cemu se ovaj Punto razlikuje od standardne verzije i kakav mu je motor jel jeftin za odrzavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je sporting samo sto to pise pozadi.Inace osim par sportskih detalja nista tu vise nije sportsko,tako da zaboravis ideju da je to neka jurilica.Sve to ti govorim iz iskustva sa autom sa istim motorom koji je tezi oko 50 kg od tog.Inace odrzavanjenije nista skuplje a dobijas kud i kamo ugladjeniji i jaci motor od 8v.Zbog extra snage potrosnja nije povecana u normalnoj voznji a auto bolje reaguje.To je po meni pravi pristojan motor za tu karoseriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fin je to autic, a moze i da potegne po gradu sasvim pristojno. Ne trosi nista posebno, moze normalno da se odrzava. Bitno je od svega je kakav je vlasnik bio prethodno...izbegavaj nekog napaljenog koji je mislio da vozi mega-giga-abartha...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10166

Auto je uvezen iz Italije tako da cu ga prvo proveriti u servisu,meni je samo vazno da znam da lije taj motor dobar da se ne kvari puno i da nije skupo odrzavanje (u odnosu na standardnu verziju).

P.S Da napomenem da mi nisu vazne performanse tog Punta vec mi se svidja enterijer, nekako mi je lepsi od obicnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam bas taj ;)

potrosnja ti je 8, 8.5 litara po gradu

odrzavanje kosta ko za obicnog punta, motor je OK

razlikuje se motor, jer je 16V, menjac 6 brzina, volan, rucica menjaca, centralna konzola, obrtaljke, 2 svetla u kabini-belo i plavo, i nivo opreme moze biti razlicit, navigacija, 6+1 zvucnika, 4*airbag, siber, klima

pri kupovini obrati paznju na sledece

kvacilo, da ne trese kad kreces/menjas brzinu, da ne hvata visoko pri kraju, novo hvata odma na dnu

menjac da ide normalno, mali krk je ok, ipak je to menjac (drugi polovan neces naci!!!)

ako ga palis ladnog, normalno je da malo kucka iz motora u pocetku

serva volana!! upali city i motaj PUN levi, PUN desni vidi dal ce da vrisne

ostalo je kao za svaka kola, limarija i to....

ako hoces postovacu cene delova, imam sve servise sto sam radio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10166

Bilo bi super ako bi stavio te cene sto imas, i ovako nameravam,ako ga kupim,da mu promenim ono osnovno i sta treba.

I jos jedno pitanje da lise taj motor 1.2 16v ugradjivao u Bravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraža Opis Cena (din) Cena (EUR) Kurs EUR

83000 Auto 400000 5000 80

83000 Novitec opruge i amortizeri

83000 K & N filter

83000 4 * Uniroyal rallye rain tyre

83000 Sandtler samoventilirajuci diskovi

83300 Svećice 1200 15 80

Kablovi silikonski 3000 38 80

Varenje izduvne grane 2500 31 80

Čišćenje dizni 1600 20 80

Sijalica za zadnju tablicu 150 2 80

Sijalica za prednji desni far 400 5 80

Ruke 1600 20 80

Zeder 16000 200 80

Patosnice 1928 24 80

Sigurnosni šrafovi za felne 2595 32 80

84400 Zupčasti kaiš 1150 14 80.5

Španer 3900 48 80.5

Semering radilice 450 6 80.5

Semering bregaste 400 5 80.5

Filter ulja 350 4 80.5

Kaiš za alternator 500 6 80.5

Zamena motornog ulja, Selenia Gold, 4 litre 1680 21 80.5

Gumice balans štangle, 2 komada 900 11 80.5

Ruke 3200 40 80.5

86000 Centriranje trapa i balansiranje tockova

9200 Zamena svećica (nepotrebna) 1540 20 78

92200 Cilindar kvačila donji 2500 32 78

Nosač motora donji 1710 22 78

Zamena motornog ulja, Selenia Gold, 4 litre 1600 21 78

Filter za ulje 400 5 78

Zamena AT ulja 350 4 78

Zamena antifriza 900 12 78

Pregled kočnica, ulja u menjaču i opšteg stanja, ruke 4000 51 78

Patosnice gumene 1100 14 80

Aditiv za gorivo, cleaner 420 5 78.5

97040 2 nove prednje gume, Tigar Hitris 8180 100 82

ovo sto pise ruke, to je za sve sto se nalazi pod tom kilometrazom...

nisam dodao jos ovo zadnje, set kvacila Valeo malo manje od 7 hiljada din, ruke 40-60eur, manzetna 200 kinti, spona 300 kinti, plocice 1800 Lukas-TRW

Lezaj zadnji desni 2500, prednji desni 2500 SKF

Motor mislim da nije isti ko u Bravu, 99% sam siguran da sam procitao negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako fin auto, fino ide malo troshi, milina, necesh pogreshiti ako ga uzmesh, probaj i tcs ako ga ima obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1448

Pozdrav drugari... :)

Jedan moj drugar, buduci nas clan hoce da "pazari" Puntica Euro3 , 2002/03

Sad me zanima sta izabrati 1.2 16v ili mozda 1.4 16v?

Neka iskustva i predlozi dobro bi dosli!

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam prilike da probam 1.4 16V i mislim da je to prava mera, ima 100ks shto je sasvim ok za tezinu, fino povlachi, ne fali mu snage, razlika u potroshnji je mala tako da je moj predlog 1.4 ;)

e da ovaj koga sam ja vozio je sporting i ima extra opremu i potpuno je drugachiji od 1.2 unutra, naravno neuporedivo lepshi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me vase misljenje posto se inace slabo razmem u automobile. Trenutno vozim sportinga iz 99 1.2 ,a ukazala mi se prilika da pazarim sportinga 1.4 2005. Auto mi deluje kao nov , presao je oko 60000 nije bio havarisan , redovno odrzavan u delti. Po vasem misljenju isplati li se doplatiti 1500e za 6 godina mladji auto, u sustini razlike u opremi gotovo da nema ... sem par sitnica hill holder itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno kakav je taj 1.4, ali kada bi meni neko ponudio 6 godina novijeg punta sa istom opremom, uz doplatu od 1500€, ja bih pristao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...u sustini razlike u opremi gotovo da nema ... sem par sitnica hill holder itd

Ok oko opreme...ali imaš bolje farove, 6 godina mlađi auto i jači motor...uz doplatu koja je sasvim ok... :thumbup:

Još se samo dodatno uveri u stanje tog Punta 1.4 16v pre kupovine u nekom servisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki Miki, veliki! :D

Okretnica 23 i 53 na Vidikovcu (Petlovom brdu), preko puta kafane Arilje

Share this post


Link to post
Share on other sites

odma uzimaj, sasvim je ok ponuda, samo provjeri stanje auta, limariju prvenstveno, da nije havarisan, a ostalo se sve lako sredi...

ocekujemo slike ubrzo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican auto, dosta opreme, motor je ok koliko ja znam, ide sasvim ok, enterijer je super, uzimaj ako prodje mikija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBG ja ga vec uzeo , garantuju mi najbolji drugari , a ako nesto nije u redu mogu da ga vratim .Za sad sam prezadovoljan , bio je malo čukan ali ništa strašno ,prednji desni far i žardinjera na zadnjem braniku. Kačim fotke za koji dan. Kaže dečko od koga sam ga uzeo da ga je održavao u delti pa posle kod nekog majstora iz delte privatno... Sve u svemu auto je top

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehehehe da nije taj majstor privatno izvesni Djole (Servis Sasa)? :)

Cestitam na kupovini, predstavi auto oooobavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini, 1.4 sporting je vec ozbiljna makina, ubrzanje do stotke ispod 10 sekundi, vrh oprema...jos jednom, cestitke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je odličaaan , prezadovoljan sam , kožni volan :D el podešavanje retrovizora, grejači retrovizora . 60k prešao , mislim nemam šta da kažem. Jel ulje selenia racing ok za njega , pošto je već u njemu pa da ne menjam

50133571.th.jpg

66880704.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep - ko slika! Napravio si posao decenije. 6 godina razlike sa 1500 e. doplate - što rekli seljaci "oće te sreća ko budalu k..c". Inače motor je žestina nevidjena.

jel to ono 1368 ccm, 16 vakve 95 konjića . . 9.9 do 100 i skoro 180 na sat!? Metkić!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...