Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Taj motor ima varijator, ako je dobro održavan,sto je retkost,moze da posluzi.Ali, generalno svi izbegavaju Fiatove motore(ima ih i Alfai Lancia) sa varijatorom.

Ako ti je potrebna mala jurilica imaš HGT u 1.9 dizel varijanti i novije HGT sa 1.4 16v i 95ks,koji su mnogo zahvalniji

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tj varijator nije nikakav bauk, jos pre 10 godina je za alfe bio 200e nov i 100e reparacija, sad je cena sigurno manja tako da to ne treba nikako da odbije nekog od tih motora, nema varijator veze sa odrzavanjem motora. Svakako pri kupovini auta moze se proveriti da li je varijator dobar ili nije, ako se cuje dok motor radi (a radice kao dizel) onda je varijator u problemu i odmah znas da mu sledi zamena ili reparacija, ako se cuje samo na hladnom startu prvih par sec onda moze jos da tera i ne mora zamena odmah, a ako se nista ne cuje onda nema brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abarth - a od Abartha ima znak na ključu, možda...

 

@OMP  - bravo za odgovor. Puntic kad bi mogao da se kupi, a da od ulaganja ima eventualno mali servis, kakav crni varijator, to je djavolja naprava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala bas, tako se ljudi uhvate za nesto i vrte istu pricu decenijama :) . Ne mislim sada ni na koga konkretno, nego kako se to generalno prenosi sa kolena na koleno.

Naravno da ce jaci auto biti malo komplikovaniji i ako neko trazi tako nesto u startu, naravno da ce planirati (potencijalno) jos neku paricu sa strane. Naravno da ce neke tehnologije biti skupe dok je auto nov i u produkciji, a kako se vremenom "provaljuju" za servise i reparaciju, kako ima sve vise polovnih za "kobasice", naravno da ce biti sve jeftinije. Mnoge stvari su sada bukvalno bagatela (ako uopste i odu).

Istu pricu sam slusao pre 15-20 godina za JTD, a sada se gadjaju delovima. U to vreme istu pricu za 1.8 sa varijatorom, istu za MultiAir koji kupih pre neku godinu (i cije me odrzavanje za sada kosta maltene kao za najobicniji 1.4 atmosferac, a voznja du*e i glava, cak uz manju potrosnju). Sto ne znaci da ne moze sutra nesto da crkne, ali ja sa njim stigoh i do Azije :D .

Bilo sta u tom rangu snage na Punticu opet ce imati svoje (potencijalne) bubice.

@nemanja018

Pozdrav i dobrodoslica na forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o kupovini Punta Mk2, pise se vec 14 godina, pa mozes i pomocu Search da pogledas sve sto te zanima. Vezano i za Puntica i za "famozni" varijator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: 2009. Fiat Punto mk.2b 1.3 MJet 70KS

 

Šta se može očekivati od polovnog Fiata Punto? Koliko košta održavanje? Šta se najčešće kvari? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao,bas deranje sa cenama,nisu normalni,puntu su bas jeftini delovi.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20374681/fiat-punto?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

ovaj je bas lep,dobro ocuvan

 

db5a3743bf73-1920x1080.jpg 44ef4936afd2-1920x1080.jpg 3bc33cf8fd3a-1920x1080.jpg 35b681c1ccc6-1920x1080.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, ovo je super cena, kakvo dranje!!!

 

Ja sam, npr., pre 3 godine, u aprilu 2020., korona full, pandurski čas non-stop, ludilo, prodao Punta Classic kragujevačkog, 2011. godište, 124.000 km prešao, ja prvi vlasnik, izuzetan bio auto, redovno servisiran, za 2.800 evra. 

 

Ali, koliko su cene kola otišle na gore od tada (i novih, pa sledstveno i polovnjaka);  od 60-70% do duplo maltene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni sad ga ne bi prodao nesto preterano skuplje, s obzirom da bi presao od tad jedno 30tak hiljada mozda i jace , mozda poneki ulub gradske voznje, zapekne zimi leti,  dakle tu se ide u neki minus sa cenom jer se auto trosi matira ulaze u delove koji dotraju itd, opet bi postigao nekih 2000 - 2500 i to je pitanje kakvo bi mu sad stanje bilo stim sto tih 2500 nije isto sto i u to vreme kad si prodavao, bio bi na nuli odnosno u nekom manjku i to sigurno - par godina voznje i mozda po neko ulaganje , tad bi bio u minusu nekom blagom mozda nikakvom ako imas srece da dinara ne ulozis u servis ... kolko god trazio i kolko god se nekom ucini da je veca cena, nije iako po brojevima mozda jeste , to su samo brojevi i subjektivni osecaj. Svake godine zamena ulja filtera plus registracija eto ti odma manjak recimo a da ostane na istoj ceni kao i onda primera radi . Poskupeo tehnicki, registracija kao i sve ostalo ... sad ga ne bi ni prodavao bas zbog te racunice dobitka/gubitka jer bi usao vise no sto bi dobio a na tebe je kao prvog vlasnika. Dosta je to subjektivni osecaj plus neke bitno nebitne brojke. Ja ti garantujem da taj sto nudi punta sad za 2500 nece prodati iznad 1800 te cene su okvirne probaju ali da li uspeju , tesko.

 

@silenci Los je taj primer, volan zamenjen , izgorelo sediste, zjape branici i hauba .... za taj bi dao soma i po plafon i to samo ako je tehnicki ispravan

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije greda da sam auto platiš i više, ako ti to odgovara i tako proceniš,ali cene delova su, hvala Bogu,niže... odnosno ima da se izabere ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu delovi da su jeftini ako je auto tehnicki neispravan ne mozes mu nista a i rizikujes svoj zivot, ovaj primer iznad mi bas deluje samo zamazan i to je to i to ruzno, gle mu zadnji levi deo do stopaljke , vidi to ... uzas dereglija. gle unutra plastike bio u poplavi ... gadan je za te pare.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nebojsa zvezdara said:

Nemam pojma, ovo je super cena, kakvo dranje!!!

 

Ja sam, npr., pre 3 godine, u aprilu 2020., korona full, pandurski čas non-stop, ludilo, prodao Punta Classic kragujevačkog, 2011. godište, 124.000 km prešao, ja prvi vlasnik, izuzetan bio auto, redovno servisiran, za 2.800 evra. 

 

Ali, koliko su cene kola otišle na gore od tada (i novih, pa sledstveno i polovnjaka);  od 60-70% do duplo maltene...

nekazem za ovog punta nego u video SAT pa koliko kostaju rezervni delovi i servis,a ovaj punto sto sam okacio je ekstra i super cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

A od opreme servo i držači za čaše ... Bitno da je cena fixna. :rolleyes:

 

Da me ne shvatiš pogrešno, volim punta, vozio sam ga dvanaes' leta. I prodao (sa ~ dvesta 'iljada manje na satu) pre dve godine za dve 'iljade ... A imao je (zamalo) sve što je od opreme mogao da ima, uključujući tu i deljivu zadnju klupu sa jbn. naslonima za glave, a takođe i ABS, i svetla za maglu, recimo ...

 

edit: Da ne spominjem da sam prvo hteo da ga drugaru iz klupe prodam za petsto evra manje, i da ga čekam koliko treba. Ali je na kraju odustao, pa je puntašin otiš'o u komšiluk za spomenutu sumu.

 

Svako ima pravo da ceni svoje koliko hoće, ne kažem, ali treba biti realan. Ili se naoružati strpljenjem i čekati da naleti pravi kupac (budala). :thumbup: 

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je takav,pojačana nemačka SX oprema,šest vazdušnih jastuka,abs,svetlo u gepeku,deljiva zadnja klupa i tri naslona za glavu pozadi,lumbalno podešavanje sedišta,fioka ispod sedišta…ali mk2a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...