Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Nema plasenja, u extremnim slucajevima senzor da pogresnu inf. kompu a ovaj motoru .Krene tako jako da mota da ako nisi spreman na taj udarac........neces zadrzati volan ni u kom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene sa mojim problemom,auto je danas bio na dijagnostici i otisao mi je senzor... ,auto sam kupio pre 20-tak dana i ne verujem da mi se to desava! :wallbash::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specificna je vrsta kvara u pitanju niko ti nece dati odgovor sa sigurnoscu da smes ali ni da ne smes da vozis....ono sto treba da znas je da postoji mogucnost da se to desi ali da su sanse male jer da se to desva cesto nevini ljdi bi stradali a fiat bi vrlo brzo postao omrazena marka u svetu automobilske industrije...

Ako ti bas gori pod nogama i krens na taj put...obe ruke na volanu i gledaj da samnjis muziku do te mere da cujes (cak) ako ti ugasi servo u voznji da budes spreman da odmah odreagujes..

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece njemu biti problem ako mu se ugasi servo u voznji, nego ako pocne da radi kad ne treba i kako ne treba ;)

niko ti nece dati odgovor sa sigurnoscu da smes ali ni da ne smes da vozis

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav raja vidio sam na forumu da ste uspesno popravljali city servo kod punta pa sam i ja odlucio se za isti podhvat :) naime sve sam uradio ali dok sam skidao plocicu ona je pukla na par komada (mala plocica iz motorica), na dijagnostici predhodno mi je pokazano da mi ne valja motoric i senzor pozicije volana, pa reko prvo da sam cackam oko motorica i onda ga jos gore pokvarim :), znaci sad bi da promjenim taj motoric i taj senzor, da limi mozete reci koliko kostaju ta dva djela, ja sam iz BIH - Banja Luka. I da li se moze staviti hidraulicni servo iz MK1 da li bi me to izeslo jeftinije jer sam gledao vasa iskustva i nije nesto mala cjena :)

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas motor otprilike 50e sa rukama, a senzor oko 200e sa rukama.

To oko ugradnje hidrauličnog, i da može ne verujem da bi se isplatilo i da li bi neko to uopšte uzeo da radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci vole ljudi da cackaju a da ne pitaju nikog za savet gde su to motori 50 eura kad ih rade za 30 eura sa rukama cena za senzor je ok 200 eura.

Edited by goranf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica za servo volana crvena mi non-stop svetli a servo radi normalno. Sta moze da bude u pitanju?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes na dijagnostiku i vidis kad obrises gresku ugasice se bolje da samo ona svetli i da nemas drugih problema sa servom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sa jačom zimom meni opet problem, upali se lampica i oteža volan na PUN LEVI. Sada sam siguran da nije akumulator jer sam ga taj dan napunio i prvo paljenje, radio je u mestu, da krenem, cvrc servo.

Napon akumulatora je bio 14.2 V, napon punjenja između 13.8 i 14.

Evo više o tome sa akumulatorom i način testiranja, ko hoće nek pročita i post iznad tj citat da vidi celu priču: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31753&view=findpost&p=782369

Meni tek sad nije jasno što mi se dešava SAMO ZIMI, leti se ne dešava, a nije do akumulatora, tako je bilo i sa ganc novim?

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo i meni se to desilo tri puta u dva meseca ali tek kada je krenulo sa hladnim vremenom. Jednom sam ga istina ostavio parkiranog sa punim levim smotanim i čim sam ga startovao odmah je ugasio servo. Drugarov ćale koji je ono, ceo život proveo pod fiatima kaže : 1. noviji fiati imaju problem sa elektrikom ( svi) 2. nikada ne motaj pun levi ili desni tj maksimalno izbegavaj i na city servo zaboravi. Ja kontam na svu elektroniku da zimi ventilator i grejači stakala i servo povuku mnogo struje a u puntu , barem ovom mom 1.9 JTD nema mesta za veći=jači akumulator. I sada ja tako taljigam i čekam toplije dane. :crazy:

Edited by Nemos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ja sam postao clan ovog kluba, ali nema veze napravitice se.

Nego kod mene se pregrijao zena je vozala malo po parkingu i lampica se upalila. Skinuo sam plastiku opipao motor i bio je vreo!

Stavio sam drugi motoric jutros sve je bilo ok Dok nisam pokusao da mrdnem volan odmah se pojavila lampica i otvrdnuo je volan. Srecom uzeo sam komplet stub pa cu sve da prebacim na auto.

E jos nesto ne pali mi se city lmpica nikako od kako je crkao iako bi trebala kada pritisnem prekidac, naravno volan nebi trebao da radi jer je crklo nesto!!! Lupkalo mi je u volanu kada vozim preko neravnina i prije. FIAT ecu scan mi nista ne prijavljuje kao gresku, sto mi je malo nelogicno, ali mi isto tako fiat ecu scan prijavljuje i unknown iso code prilikom konekcije.

Uglavnom Ako neko ima jos neki savijet ili prijedlog dok nisam nista poceo da radim neka napise.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo desilo mi se još jednom danas ali nepun levi :) primetio sam i da taj kao neki luft tj čukanje iz volana se mnogo jače čuje kad je zima pa u tom zecu možda leži grm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad crkava senzor polozaja volana onda se cuje cukanje, brujanje volan se sve u svemu cudno ponasa.

sto se tice akomulatora jednostavno upalite auto i gledajte u svetla oborena kad motate volan videcete koliko struje vuce servo.

ako treba hitan savet 0616542923 uvek sam raspolozen za pomoc iskljucivo servo volana na puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci vole ljudi da cackaju a da ne pitaju nikog za savet gde su to motori 50 eura kad ih rade za 30 eura sa rukama cena za senzor je ok 200 eura.

Meni je žao što ja nisam uradio za 30 evra, jer za te pare nisam našao ni kod koga. Ugradio sam drugi motor i dobio garanciju na to, i da napomenem da je to bilo pre godinu ipo dana.

Bilo bi lepo kada bi napisao kod koga se može uraditi za 30 evra, jer značiće ljudima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci vole ljudi da cackaju a da ne pitaju nikog za savet gde su to motori 50 eura kad ih rade za 30 eura sa rukama cena za senzor je ok 200 eura.

Meni je žao što ja nisam uradio za 30 evra, jer za te pare nisam našao ni kod koga. Ugradio sam drugi motor i dobio garanciju na to, i da napomenem da je to bilo pre godinu ipo dana.

Bilo bi lepo kada bi napisao kod koga se može uraditi za 30 evra, jer značiće ljudima. ;)

kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene.Bio sam na dijagnostici da vidim sto mi svetli lampica.Kaze dijagnostika da je senzor polozaja u pitanju.Inace meni svetli i dalje lampa a servo radi normalno.Samo dva tri puta kad upalim auto nece servo da radi i to resim tako sto ugasim i upalim auto (reset) i vozim.sta moze taj senzor da zezne?da li treba da se brinem ili ne?Koja je cena da se to resi i sta moze da bude oko njega kad servo radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prijatelji, ja sam nov ovde. Citao sam malo vase savete i probleme. Ja imam zastavu 10 staru ravno 3 godine. Presao sam 32000 km. Nisam palio auto jedno 6 dana od proslog cetvrtka do juce, i dok sam skretao ulevu upalila mi se servo lampica. Naglasavam da ne vozim u city servu nikad. Bio sma kod Bogunovica na dijagnostici. Kompjuter je nasao neku gresku zabelezenu na ovom famoznom senzoru i obrisao ju je. Receno mi je kao i nekima od vas. Moze da bude akumulator, moze da traje jos 3 dana il 30 godina. Inace , kad mi se lampica upalila nisam imao nikakvih poteskoca sa volanom sve vreme je normalno radio. Cak mi se posle 5 6 voznje prestao paliti. U bogunovicu su mi tu gresku ko sto rekoh izbrisali i za sad se lampica vise nije palila. Ima li neko jos neki savet? Hvala i drago mi je sto sam se uclanio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...