Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Nije potrebno skidati volan da se postavi rucica tempomata, govorim o Stilu. A ima sve objasnjeno u temama ranije i Ivanovoj i mojoj. Citajte teme od početka.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako ugraditi tempomat u punta. Ko ima zelju neka prevodi.

 

https://www.dropbox.com/s/awswgegm7io3bd0/Fiat-Punto-188-Cruise-Control-Steuerung.pdf

 

 

Hmmm... U ovom uputstvu (btw, odlično je, gde si ga samo iskopao? :)) se zaista ne pominje 1.2 8V, ali ni 1.2 16V (po njemu može na 1.4 16V, 1.8 16V i 1.9 JTD), ali šta to u stvari znači? Možda samo da nema instalaciju tipa "pin na pin" pa da se tempomat jednostavno doda? Baš me intrigira ta ugradnja, da li je zaista moguće... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uputstvo je iskopao jedan nas kolega po autu, stari fiatista, a posto nije clan kluba onda sam ja samo posredovao :D

 

Inace nemam pojma kako je na Puntu :D

 

A danas mi dolazi drugar iz SD da i na njegovom Stilu ugradimo tempomat :D

 

Tako da ako neko ima Stila, ima rucicu tempomata (a i ako nema nabavicemo), i volju da ugradi to kod sebe, nudim se da bez ikakve novcane nadoknade uradim to. Drugari, nemojte da placate 30€ ugradnju, dodjite u SD, kupite malo kabla i te sitnice, ugradicu vam za dz ;)

 

Bez obzira da li imate ili nemate izvucenu instalaciju...

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa Jankovicu okurazilo nas upoznavanje sa strujom, :-)) , svaka čast za akciju evo da se i ja ponudim ako nekome treba pomoć oko tempomata tu sam da pripomognem, ja sam na NBG.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je prekidac koji ide na pedalu kvacila. Pretpostavljam za modele koji ih nemaju ili ako neki crkne!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz

Imam stilo sa dinamic opremom 2005 god, ima izvucen dzek ispod volana. Sad me zanima prilikom spajanja rucice da li trebaju kleme da se skinu sa akumulatora i da li je dovoljno da se spoji sa dzekom i da sve ostalo radi ?

Tu mislim i na lampicu na tabli?

Stavio sam rucicu na vec postojeci dzek i tempomat radi jedino sto ne pokazuje na tabli da je ukljucen.

Sad me interesuje da li se vrsi aktivacija lampice preko body kompjutera na jednom ili na vise mesta?

Zamolio bi kolege koji su to radili da mi pojasne.

Uputstvo je iskopao jedan nas kolega po autu, stari fiatista, a posto nije clan kluba onda sam ja samo posredovao :D

 

Inace nemam pojma kako je na Puntu :D

 

A danas mi dolazi drugar iz SD da i na njegovom Stilu ugradimo tempomat :D

 

Tako da ako neko ima Stila, ima rucicu tempomata (a i ako nema nabavicemo), i volju da ugradi to kod sebe, nudim se da bez ikakve novcane nadoknade uradim to. Drugari, nemojte da placate 30€ ugradnju, dodjite u SD, kupite malo kabla i te sitnice, ugradicu vam za dz ;)

 

Bez obzira da li imate ili nemate izvucenu instalaciju...

Svaka cast na gestu kolega Jankovic, malo je takvih danas ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onako niko nece doci - "da dam pijanim Smederevcima da mi kupusaju struju po Stilu??? " :) :) :) :) :)

Imas par strana u nazad kako se uradi paljenje lampice, jako jednostavno.

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedini baksuz sa Novim Bravoom koji nema instalaciju za tempomat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lako se proveri. Ako postoji konektor kod akumulatora sa 6 zica sa jedne a 2 sa druge strane onda je to to. Treba videti I na elearn koje su tacne oznake I pinovi, mada ja mislim da je sve isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledali smo, nema! Kod Brava je malo drugacije tj akumulator stoji posebno, a posebno je kutija sa svim onim kablovima, osiguracima..... Kad se skine tabla sa osiguracima ima samo jedan crni konektor sa 5-6 zica i sve koje ulaze u konektor i izlaze iz njega. Braon konektora nema. Bar ne na tom mestu.

 

Ako neko bude upucen da postoji negde na drugom mestu slobodno neka napise, necemo se ljutiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. Da li postoji eLearn za brava? Tu ima sigurno I raspored konektora I raspored pinova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu ako neko zna nek mi napise.

Jel neko ugradjivao na fiat bravo cajger za potrosnju goriva? Mislim na onaj cajger koji pokazuje koliko litra trosis u toku voznje.. Znam da to stilo ima, ali da li moze na bravo tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ukapirao o kom cajgeru pricas. Sto se tice goriva Stilo ima pokazivac nivoa goriva a sve ostalo sto se tice potrosnje je na dispeju tj body kompu. Da li mislis na onaj koji postoji na Tipu koji pokazuje skalarno trenutnu potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedini baksuz sa Novim Bravoom koji nema instalaciju za tempomat!

Nisi, i ja sam  :wallbash: . Ali eto, na skupu sam pazario rucicu od stila, i mislio nju da ugradim. Kako se danas ispostavilo, trebala bi mi i original donja plastika ispod volana za tu rucicu. Bio sam danas kod kolege sa foruma REX koji mi je ugradio drugu(od Alfe) koja je mnogo bolje legla. Sve pohvale za pedantnost za REX-a. Morali smo da izvlacimo zice iz motornog prostora. Slikacu, zaista izgleda perfektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...