Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Vuces zice direkt od kompjutera. Za iskusnog 3 sata posla. neiskusan, cenim jedan vikend ceo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da radis, pa za pocetak procitas temu na kojoj si i videces odgovor, ali ajde da pomognem, ako je kao kod stila onda imas braon konektor kod akumulatora odakle se vuce instalacija do volana, ako nemas taj konektor onda kao sto Bocca kaze vuces instalaciju sa motornog kompjutera, nadjes koji su to pinovi na tvom ecu i resio si problem.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam celu temu i ne nadjoh odgovor.

Da li je neko naknadno ugradjivao tempomat u novu Cromu?

Da li je ista procedura kao i kod Stla (konektor kod volana) za povezivanje?

Koja bi rucica mogla da se upotrebi (alfa 147.156 ili od stila) ako ne pronadjem original?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne moze na Punta :)

 

moze evo,video sam par puntica da ima :)

 

Simple_Pic_1243449042.jpg

 

Ma, ovo je fotomontaza!Ili mu je to za unutrasnje brisace jer mu ne radi grjanje zimi, pa ne moze da odmagli!  :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, treba mi vaša pomoć. Ima li neko iz Subotice ili okoline ili makar Novi Sad, ko je ugrađivao tempomat u Fiat Stilo ?

Imam Stilo 2002 god. 1,6 16v . Ima kompletnu pripremu za tempomat. Kupio sam ručicu i ubacio i ne radi !!!! :question:

Proverio sam sve pinove i vode do ECU baš kao što se navodi u uputstvima.

Ima zeleno bela žica na crnom konektoru ispod akumulatora. Prekidači na kočnici i kvačilu rade ispravno. Ali i dalje ne radi.

Naravno ne postoji servis u Subotici koji to zna da proveri. U jednom su mi rekli da se na dijagnostici vidi tempomat ali ne mogu da ga aktiviraju.

U ovlaštenom servisu kažu da ECU ne podržava ovu funkciju. Da li je to moguće? KOliko sam video u forumu ne postoji takav Stilo na koji ne može da se ugradi!

Pročitao sam ceo forum nekoliko puta. Sad sam u agoniji!

 

Hvala unapred svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas cudno,mora da radi,i ne treba preko dijagnostike nista ni da ga aktiviras nisam ni ja nista aktivirao ni bilo ko drugi jednio kasnije lampicu da ti upali.

proveri ti dal nije slucajno neki osigurac,proveri i kod akumulatora imas osigurace.

 

a ta zeleno bela zica na crnom konektoru je povezana ili samo dolazi u konektor a ne odlazi igde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulazi i izlazi iz konektora. A što se tiče osigurača, meni neki fale na tabli. ali ne taj koji je naveden da daje napajanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam sta da ti kazem.

jedino da probas da mu dovedes na tu zicu +12v ja kad sam naknadno ugradivao morao sam tu dovesti 12v da bi radilo ali meni ta zica nije bila povezana a kod tebe je ipak povezana al opet mozda je negde u prekidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa proveri na samoj zici unimeron da li ima 12v, dijagnostikom se vidi da li rsde sve funkcije tempomata, tempomat se aktivira tako sto ga ukljucis i onda zadrzis ubrzavanje 2-3 sekunde, kad pipnes kocnicu ili kvacilo ugasi se. A dijagnostika ti treba samo ako zelis da ukljucis lampicu na tabli kad je aktiviran tempomat. Probaj ovo sto sam ti rekao pa javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna stvar da li si siguran da ti radi temomat sam?
Nema tu mnogo šta da se pokvari ali možda je prekidač u problemu

pa neće da se aktivira.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam ručicu tempomata, tako što sam otkačio smeđi konektor i merio na krajevima. Imam stalnih 12V i ako pritiskam + ili - dobijam i tamo 12v. Računam ako imam 12V na ručici da je ta zeleno bela priklučena na 12V ?!

Počinjem da verujem da su ovi iz servisa stvarno u pravu da moj ECU nije predviđen za to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nisi rekao kako pais tempomat, onako kako sam ti napisao ili samo upalis na ON?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora da znaci da je ta zica takodje pod naponom izmeri je dal ima na njoj +12v.

ja sam morao da dovodim i na rucicu 12v i na tu zicu 12v

a sto kaze kuvalja KAKO aktiviras tempomat u voznji?

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rucica na ON i + drzim 2-3 sekunde. I nista! 

Ma drzao sam i duze. 

Jedino nisam merio napon na prekidacu kocnice. Pretpostavljam da bi i tamo trebalo biti 12V. Racunam da mi je tamo jednostavnije meriti. Ne znam kako bih merio na onom crnom konekktoru (cuvena zelemno bela zica). Smem li njega da otkacim da ga merim ili nekako drugacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

smes otkaci ga,ali moras dati kontakt jer je sigurno preko kontakta doveden +12v ako ga u opste i ima u toj zici izmeri i jednu i drugu stranu.

nemoj samo da te prepadne jer ce ti izbaciti neke greske jer si izvadio dzek ali kad budes ugasio kontakt i vratio dzek sve ce biti ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvanicno, odustajem! Vise ne znam sta da proveravam. Jedino ne znam gde na ECU da merim signal sa kocnice i kvacila. Sve ostalo je kako ste me savetovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si proveravao prekidače na pedalama kočnice i kvacila? Ako neki od tih prekidača ne radi neće ti raditi ni tempomat. Ako već imaš izvučenu instalaciju onda po meni nema ništa drugo što bi pravilo problem osim tih prekidača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu je kolega Branko, 99% je problem u neki od dva prekidaca ili na kvacilu ili kocnici, vise verovatno na kvacilu....kacis na dijagnostiku i proveris prekidace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, treba mi vaša pomoć. Ima li neko iz Subotice ili okoline ili makar Novi Sad, ko je ugrađivao tempomat u Fiat Stilo ?

 

 

mogu da ti pomognem oko dijagnostike,ako ti treba javi se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...