Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mozda sam malo of, ali interesuje me sledeće.

Naime menjao sam ulje u svom vozilu, majistor sipao 5w30, zamenio filter, i problem ...

Ulje na maksimumu a sipano samo 4l. (u 1.9 jtd staje 4,5l ulja)

Kako je to moguće?

 

Pre zamene ulja u motor sipan Winns za čišćenje sistema.

ništa mi nije jasno kao ni majistoru.

Ako je neko imao slično iskustvo neka napiše .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista cudno.
U moj Stilo 1.6 stalo jedva 3 litara,a treba 3.9.
Ispirao sam motor,skidao karter,cak merio sipku( mislio da nije od mog auta).
I od svega sam dobio,trosak-morao da menjam semering do menjaca jer smo sj..li matice na deklu.
Nista ne diraj i ne istrazuj.
Dobices samo trosak ali odgovor nikako. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prominente, ulje je ispustio majistor i to na moje oci.

Mozda je moglo da iscuri jos koji mililitar, ali sam ga ja pozurivao jer sam bio u zurbi.

Sledeca promena ulja na prolece, ima da ga sacekam da mu zadnja kapka izadje.  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, i ja sam skoro izvukao sigurno 1l preko max, majstor kaze da je sipao koliko treba ali mu ja ne verujem nista a i tako sam kupio auto pa ne mogu sa sigurnoscu nista da kazem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne postoje možda za taj motor dva tipa filtera - veći i manji?

Nema, u pitanju je kuciste  filtera sa uloskom koji se menja ja sam stavio Hengst ulozak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno brzinsko pitanje: posto popodne moram da idem na put, a nivo ulja mi onako, malo problematicno stoji, hoce li biti problem ako dolijem 15w40 iako je u motoru 10w40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosipaj samo isto ulje. Nemoj mjesati. Ako ti ne trosi puno ulja i ako je iznad minimuma mozes na put. Ako ne kupi litar toga sto ti je u motoru i dospi...svejedno trebace za drugi put


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednoj trecini je, otprilike. Sve u svemu, iznad minimuma. A iduce nedelje svakako idem kod majstora, da menja ulje i uradi mali servis. Znaci mogu slobodno da idem, oko 300km cu napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, gde ima u Beogradu da se kupi original selenia wr i da li je u ap sportu originalna. Hvala na odgovoru ako neko zna.

Kolega, verujem da to niko ne zna, ne samo za Seleni-u nego za bilo sta :D Probaj po ovlascenim servisima, ili kod ovih proverenih privatnih majstora..
Ja sam danas menjao ulje-Selenia 20k i na limenci od 2l jedna deklaracija gde je jedan uvoznik, a na limenci od litra je drugi uvoznik. Obe kupljene u istoj radnji. Primetio sam dok sam sipao malo jači miris ulja nego inače. Bog sam zna šta je po sredi i koliko je to daleko íli blizu pravoj Selenii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato ce dejica da menja ulje na 7000km a sve filtere  na 14 000km i nije mi bitno da lije original ili fals svako ulje je dobro do 7000km :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra su to jest ista su ko i selenijina jer petronas drzi seleniju  ali nebitno da lisipam seleniju ili  petronas menjacu na 7000 km necu da rizikujem da unistim moj fenomenalni JTD :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato ce dejica da menja ulje na 7000km a sve filtere  na 14 000km i nije mi bitno da lije original ili fals svako ulje je dobro do 7000km :unworthy:

misliš na filter ulja? zar ne bi trebalo promeniti filter svaki put kad se menja i ulje pa makar to bilo i na 7000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se podrazumeva ulje i filter ulja na svake 7000km  a filter goriva vazduha na svakoj drugoj zameni ulja ili 14000km :turned:  i nema brige da lije dobro ili nije :turned:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad si vec onomad bio u Svici, sto nisi kupio nesto provereno?

Ni na kraj pameti mi nije bilo. A, sad kad pomislim na Motorex, pndje mi voda na usta ! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seleniju tesko da bi nasao u Svici, ali zato Motorex, mmmmmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta kazete za ovo nase domace ulje

 

cxcb1400.jpg

http://www.fam.co.rs/proizvodi/ulja-i-te%C4%8Dnosti-za-motore-i-motorna-vozila/motorna-ulja-za-putni%C4%8Dka-vozila/5-fenix-premium-sae-5w-40

 

Ja sam ga jednom sipao u mog stila i isterao  7000km i nista se nije drasticno promenilo niti potrosilo  cak sam primetio tisi rad motora  planiram  preci na njega definitivno ali da ga menjam na 6000km  jer ovo ulje cisto sumnjam da bi ga neko  falsirao ko ova uvozna  :question:  :question:  :question:  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj bre tvoj stilo sta sve nije preziveo, kao da ga imas od '89-e :D  Sta te tera sad da experimentises. Sipaj lepo Seleniu kao i do sada i vozi :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ima da ga falširaju kad je i ovako falš   :laughing:

Nije ni Selenia toliko skupa pa da ti treba neko jeftinije,a  u tvoj valjda može i 10W-40 s obzirom da je 80ks?

 

Ja dobih od bglion-a jedan litar, sledeće godine će da se nakupi od ostataka tako da naredna dva servisa kupujem po 4l što nije ni malo strašno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...