Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ista firma, nego se ovde kod nas pojavila ćerka firma koja ručno puni kantice sa uljem.

Vezano za Syntium i Selenia i ja čekam iskustva ljudi sa foruma pa da malko uštedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petronas je pre dve godine kupio seleniju i poceo je svoje aditive da miksuje sa selenija baznim uljima tek skoro, recimo pre godinu dana.

Rezultat tog rada u vidu selenije kao gotov proizvod niko jos nije uvezao u Srbiju ali se petronas zastitio od divljaka tako sto je izbacio

ulja Syntium.Selenija koja se prodaje kod nas je stara Selenija i ima divljaka na svakom koraku.

Ovaj problem koji ima Dusan u zadnje vreme je poceo da se pojavljuje sve vise i moj ti je savet da probas sa SYNTURO RACING 10W60

ja sam sa njim resavao taj probem na fiatu sa ovim uljem i mogu da ga pohvalim.

http://www.milmil.co...d=74&Itemid=101

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cekam da se upali lampica, vec u ponedeljak menjam ulje. Znaci tacno je ovo sto mi je mehanicar rekao u vezi selenie, da je na trzistu mnogo falsifikata i da su ljudi masovno poceli da se zale. Inace ja sam ovu turu ulja kupio u Kit comercu i zamenio u julu pred polazak na more...

@kicerica

Upravo gledam i deluje mi prilicno interesantno, ful sintetika 10/60, samo se plasim da nije malo gusto... Jedini problem je sto distributer u kg-u nema u ponudi ovo 10/60....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako planiras da vozis na minus 30 onda je sasvim malo gusto a posto vozis benzinca on to nece primetiti.

Pozovi tel. u poned. verujem da ce ti poslati u tvoj grad ili mi posalji br.tel. pa da ti ja to organizujem.

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa ovim japanskim sto sam sipao "Eneos" za sada zadovoljan. Abarth 2.4, presao 4,000 i to ne mogu da kazem da sam ga stedeo i nije potrosio ni gram ulja.

Inace ulje kosta 600din/L

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da ne troši ulje, a da je prešao 300k km, koje još ulje sem Selenie dolazi u obzir?

Lancia Dedra 1.8 i.e.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drzim se jednog pravila, a to je "Dok god nesto radi kako treba tjst radi svoj posao ne diraj"

Ja sam u moj sipao Mobile 1 kad sam kupio Brava, ne znam koje tacno, jer nisam znao koje ulje je bilo u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znas ni koje je bilo, ni koje si sipao :lol:

A koje ces da sipas? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam koje sam sipao, nego ne mogu sad da se setim. :) Teras me da sidjem u dvoriste da pogledam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

selenija, castrol imaju problem sa tz isparavanjem tj trose se! Ja koristim mobil i zadovoljan sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju ulja selenija, castrol problem sa tz isparavanjem tj trose se, nego su pravljena za druga podnevlja ili ti druge atmosferske prilike.

E sad to sto su jeftinija za uvoz sa tim aditivima to je druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim vital ponekad sunce... mada probao sam ono iskon i ne valja nista... :D

Ja ponekad sipam maslinovo posto je zdravije od suncokretovog :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da ne pocinjemo o tome sta je zdravije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetićeš falš lako ako ti uvale :) Reče mi majstor da je njemu doneo čovek u original pakovanju Seleniu WR i kad je krenuo da sipa video je da je potpno crno ulje, kao da je već korišćeno, tako da se lako vidi da li je neki falš. Inače, nisam čuo da je neko imao problema sa uljem iz AP-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijaju od uvoznika, ne muljaju. Kupiti ulje sa strane, velik rizik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala vam. Uzeću kod njih.

Mada, možda je neko primetio da je to ulje skuplje u Italiji nego kod nas. Al' ajde, nije to jedina stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog za razliku u ceni je vrlo jednostavan... naime, trgovacke marze sa kojima se u ovoj delatnosti barata u Italiji su mnogo, MNOGO vece nego kod nas. Inace ulje kao ulje je potpuno isto - pod uslovom da ga kupujete u nekoj od poznatijih domacih firmi. S tim u vezi treba znati i da vec duze vreme servise po Srbiji obilaze ljudi koji majstorima placaju neku sitnu kintu za praznu limenu ambalazu. Posle u to sipaju ko zna sta, odrade cep i zavaljuju gde mogu... a u pitanju uopste nisu male kolicine i cesto se na taj buckuris osim po buvljacima moze naleteti i u manjim prodavnicima i po raznim servisima. Takvo "ulje" apsolutno nema sanse da zaluta na rafove bilo koje iole poznatije firme koja je vremenom uspela da izgradi neko ime kod nas.

Uzgred, pozdrav svim forumasima od novog clana :)

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...