Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ajde probacu to, ici cu za neki dan kod majstora. Onda je glupo menjati ulje kad ce on da ga trosi kakvo god da je. Hvala na savetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje...

Koje ulje da sipam u fiata dobla, 1.9 JTD, 2003. godište? Znam da ide selenia, samo koje 10w 40 ili 5w 40?

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i za svaki jtd, pise ti valjda i pod haubom a i u fabrickoj knjizi. Selenia Wr diesel 5w40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Doblo

Allestimento : 1.9 MultiJet

Coppa motore e filtro : Selenia WR 5W-40 - 4,3 L

Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 6,5 L

Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,55 L

Cambio e differenziale : Tutela Car Technyx - 1,98 L

Kompletna lista je ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=33480

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Doblo

Allestimento : 1.9 MultiJet

Coppa motore e filtro : Selenia WR 5W-40 - 4,3 L

Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 6,5 L

Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,55 L

Cambio e differenziale : Tutela Car Technyx - 1,98 L

Kompletna lista je ovde:

http://www.fiat-lanc...showtopic=33480

Vidim ja ovo što si mi odgovorio i vidim ovamo kompletnu listu, al meni treba ulje za 1.9JTD 2003.god.?

Ono tamo je lista za multijed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel sipam onda ovo Selenia WR 5W-40 ili 10W-40?

Otac je bio kod nekog majstora, zamjenio ulje i ovaj mu sipao neko Rheinol 10w-40? Može li to kakvu štetu prouzrokovati ili obzirom da je ljeto, da hladnoća ne utiče na viskozitet ulja da ga vozim tako a posle 7.000km promjeniti?

Edited by peradetlic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasuću to WR 5W-40. Na koliko km se ono mjenja?

A šta da radim sa ovim u njemu, hoće li mu štetiti ako ga ne zamjenim odmah?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece mu biti nista. Isteraj do sledeceg servisa pa onda suni ovo sto ti je kolega underground rekao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, tako će da bude, ovo ulje do sl. servisa...

 

Čitao sam moje upustvo koje je stiglo uz auto, tamo piše da ide Selenia Turbo Diesel (10W-40) a ako je temperatura ispod -15 onda ide Selenia WR (5W-40).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto pravim takve km-že da se poklapa sa jednogodišnjom zamenom ulja , praktikujem da to bude s proleća 10w-40 pa ga motor do zime "razbije" i tako nemam za posledicu otežani start na niskim temperaturama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam moje upustvo koje je stiglo uz auto, tamo piše da ide Selenia Turbo Diesel (10W-40) a ako je temperatura ispod -15 onda ide Selenia WR (5W-40).

Pa u svim starijim uputstvima za JTD stoji Selenia TD. Vecina nas sipa WR, kao sto su ti vec rekli, licno nemam ni jednu jedinu zamerku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, potpuno sam nov sto se tice italijanskih auta. Skoro sam kupio Lanciu Y 1.2 2002. god i trebam je odvesti na servis. Potrebna mi je pomoc koje ulje za nju kupiti i koliko? U uputstvu pise Selenia performer 5w -30 i Selenia 10w -40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim clanovima. Imam jednu veliku nedoumicu pa vas molim za pomoc. Relativno skoro postao sam vlasnik punta 1.3 mjt 2008. god. Prilikom odlaska kod majstora na preventivnu proveru auta (inace radi kao sat), majstor je ostao zatecen zasto je sipano ulje selenia 15w-50. Da li bi trebalo da zamenim ulje ili da ga ostavim? Ako mora da se menja koje preporucujete? Unapred vam hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko znam u taj motor ide 5w-40 ulje. Sa filterom 3.2 L kako sam procitao negde.  Sto je sipano 15w-50 ulje pitanje je, verovatno je motor trosio mnogo ulje pa je sipano ovo da bi se smanjio gubitak ili sta vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi pravo ulje. Ta ređa sintetička ulje znatno brže dolete do svih delova motora, naročito turbina ugrožena (pogotovo zimi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbaci do napolje, ko ti je rekao da sipaš 15w-50? Jel to uopšte ulje za dizel?

U multijet ide 5w-40, Selenia WR. Ja bih razmotrio i 5w-30, Selenia WR PureEnergy, koje ide u veće multijete.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko sam razumeo neko pre njega je sipao to ulje. :p
Jeste i to ulje za dizele, al ne za taj motor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atmosferce verovatno, ili baš neke matore TD. Gradacija sigurno nije za motore novine generacije sa turbinom.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas neke jasno vidljive simptome loseg motora, vrati se na fabricku gradaciju slobodno. Mozda je greskom sipano prosli put to ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...