Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma ako na cepu pise selenia onda cu da rokam seleniu 20k i vozdra nisu oni to dzabe napisali.Interesuje me jos na koliko se menja selenia 20k kazu kao na 20.000 km jel to istina ja svako ulje menjam na 8-10k km??

Edited by aleksandar88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marley ulja

nisu iskopirana,samo jedan uvoznik,provereno bolja i od selenie i ostalih.

jedina mana im je cena

Ja sam zbog cene odustao od Marly ulja (nekoliko zamena sam ga vozio). Zadnji put (pre oko dva meseca) su mi rekli neku abnormalnu cenu po litri. Malo sam istrazivao sta mi se uklapa u korektan odnost cena/kvalitet, (posto sam definitivno odustao od selenije, zbog losih iskustava) i zavrsio na Motul x-cess 8100. Na kanticu od 5L malo je skuplji od selenije wr a posle par hiljada predjenih sve preporuke.

Koji auto vozis i kakva losa iskustva si imao sa Seleniom, i koja su ti pozitivna iskustva sa Motul-om?

stilo jtd sa podosta kilometara. Mirniji rad motora na leru u radnoj temperaturi (ulje Marly sa grafitom, umesto selenije). Nakon 8k je kretao da trosi seleniju (nije mi to smetalo) nego je motor postajao brundaviji i ta brundavost bi nestala zamenom ulja, ali je sa Marly-jem bio postojaniji, bio je miran i na 12, 13k predjenih (na koliko sam menjao uje). Ne kazem da ne valja selenia nego prosto ima bolje (ali i skuplje). Marly su odvalili sa cenom i postao mi je apsolutno ne isplativ i presao sam na Motul sa kojim sam zadovoljan za sada (iako sam presao svega par hiljada). Na ovoj temu su ljudi potvrdili mirniji rad motora sa Motulom u odnosu na seleniju i to mi je presudilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bliži mi se mali servis za punta 1.2 8v mk2 i dosada sam sipao seleniju gold,generalno sam zadovoljan njome,međutim nabavio sam castrol magnatec gradacije 5w 40,pa se pitam da li bi moglo to ulje da posluži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je bio ovaj minus na Seleniji 20k koja mi je u puntu motor prosto zvecka par minuta dok se ne zagreje sto mi jasno govori da ova selenija (bar za mene) je obican smrdol od ulja u odnosu na liqui moly MoS2,Motul i Castrol.Pre punta sam vozio mercedesa 190e i sipao liqui moly i motor se nije cuo u bilo kojim vremenskim uslovima.I sad hocu da predjem sa ove selenije smrdolke na sledecoj zameni na liqui moly mos2 10-40 w polusintetika pa me interesuje jel imao ko iskustva sa drugim uljima osim selenije.Znam da je bitno ne mesati polusinttiku i sintetiku a gradaciju ne bi menjao sigurno.Pa ako ima neko iskustvo bacite koju recenicu.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da bude samo do ulja, a i za 8v i ne ide 20k nego Gold. Ja ti sem Selenie ne bih preporucio nista drugo, a vozim fiate vec 11god i to sam puno prelazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 2008.sam imao 5 fiata (stilo,punto,punto ,marea pa stilo) Svi su bili dizeli. Sipao sam seleniu wr i prezadovoljan sam. Sigurno da moze drugi proizvodjac, probaj nece mu nista faliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toma je sipao 20k seleniju a ne ja...u svakom slucaju sledeci put idem na liqui moly polusintetiku 10 40w mos2 pa cemo videti sta ce reci..ali ja cisto sumnjam da je selenia bolja od liqui moly

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam Vital pardon Valvoline 15/40 za predjenih 8.000 km dosuo sam oko 700ml sto je sasvim zadovoljavajuce uzgred pljucka mi ulje sa svih prednjih semeringa i na razvodniku tako da mislim da mi se i tih 700 ml moze smanjiti na 400ml realne potrosnje

Mas'an motor dobar motor... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam presao nekih 5000 i nesto km ulje mi je nesto izmedjju pola i doljne crte.Mislim da je to ok za auto star 11god a i kako ga vozim.Dosucu jos ostatak i peglaj do nekih 10000 pa zamena mislim da je to ok.Inace motor radi kao sat ne cuje se, sve lepo vuce. pa ne bi da radim veliki servis koji je ne znam na koliko preporucen da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam Selenia Gold jer je i prethodni vlasnik to ulje sipao.E sad ne znam da likada budem opet menjao filtere i ulje da sipam neko drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je bio ovaj minus na Seleniji 20k koja mi je u puntu motor prosto zvecka par minuta dok se ne zagreje sto mi jasno govori da ova selenija (bar za mene) je obican smrdol od ulja u odnosu na liqui moly MoS2,Motul i Castrol.Pre punta sam vozio mercedesa 190e i sipao liqui moly i motor se nije cuo u bilo kojim vremenskim uslovima.I sad hocu da predjem sa ove selenije smrdolke na sledecoj zameni na liqui moly mos2 10-40 w polusintetika pa me interesuje jel imao ko iskustva sa drugim uljima osim selenije.Znam da je bitno ne mesati polusinttiku i sintetiku a gradaciju ne bi menjao sigurno.Pa ako ima neko iskustvo bacite koju recenicu.Pozz

Meni je moj rodjak govorio da bacam pare sto ne sipam seleniju (i da tripujem) sve dok njegova lancia benzinjara nije pocela da trosi tu istu seleniju. Tada mu je majstor predlozio Liqui Moly mos2 polusintetiku i vec nekoliko zamena samo nju sipa. Sad nece ni da cuje za drugo ulje. Odlican je LM mos2 10w40 samo prijatelju preskupo je (ili deru mog rodjaka), po ceni je u rangu sa Motulom full sintetikom koju sipam u jtd. Ne bi ja to sipao za te pare. Mislim da treba gledati odnos cena kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije skupo..ako ti kazem da seleniju placam skoro 1000 din litar a LM Mos2 u Nemackoj me izadje tacno 542 din.Sad sam suraku uzeo za Sicenta 3l LM Mos i izaslo me oko 15,5e i malo cekanja dok stigne

Edited by Plamenni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare ja ne bi imao dilemu. Moj rodjak je placao LM oko 1000 din/l na pakovanje od 5L, sto je za polusintetiku pa makar i mos2 po meni skupo. Npr, Motul 8100 X-Cess full synt. je 1084 din/l na kantu od 5L, po meni trenutno najbolji odnos cena kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam suraku ulje na sicentu pre par dana,a predhodno sam ga i vozio par dana pre zamene i bila je selenia u njemu.Sipao sam mu LM Mos2 i zamenio filtere.Nisam verovao svojim usima!!!Pre sa njim kad stanem na semaforu cuo sam motor kako brekce ipod haube.Posle sipanja Mos2 stanem na semaforu i gledam u tablu da li svetle lampice da se nije ugasio.Radi kao doksa.Rekoh aj da istestiram prvo na sicentu pa cu posle na puntu.Uglavnom Selenija je Sjebenija za motor u odnosu na MOS2.Sledecu zamenu ulja Punto se definitivno rastaje od selenije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes porediti ulje koje je vec 10, 12, 15 hiljada u motoru i apsolutno je odradilo svoje i novo ulje koje si tek sipao...malo je komplikovanije to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što kaže Milutin...a, taj woow efekat bi isto imao i da si sipao bilo koje nove ulje (osim suncokretovog). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.1, 95. god, presao 180000, sipam mu 10w40 Delphi ulje, trosi ga kao lud. Majstor kaze ili osvezavanje motora, u sta se iskreno ne bih upustao zbog love, ili selenia sintetika 20w50, ja pitao da li da predjem na 15w40, on kaze ne, to je mineralno, nece lepo da ga podmazuje, bolje ova gusta sintetika. Nisam pametan :), molim iskusne forumase da me posavetuju. Pozdrav i hvala unapred na odgovorima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovo 20-50 ,mozda ce biti neke razlike, mada ako ti auto trosi kao lud, tesko da ce bilo koje ulje da te spasi. Jeli duva motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...