Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Selenia jeste dobro ulja,ali ne bas toliko dobro,ima tu jos boljih ulja,kao sto su motul,likvi moli ,total,ali naravno pricam o originalnim pakovanjima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenija jeste dobro ulje, generalno je i medju najboljim uljima na nasem trzistu, ali sve je to manje bitno, bitno je da je najbolje ulje za Fiat motore! Jednostavno se najbolje ponasa sa Seleniom, probali su ljudi i sa najskupljim Castrol-om pa se opet vracali na Seleniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda jeste najbolje, ali problem je sto se sada svasta prodaje kod nas pod imenom Selenije, jer je Fiat postao vodeci brend kod nas i svako gleda da nesto ucari.... Zbog toga ja i mnogi pocinju da kukaju na Seleniju, jer je sve vise fals ulja na trzistu. Ja vise necu da se igram i pitam da li mi je prodat original ili fals...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ja zamenio ulje,sipao 20k i odma mi je posle toga prolupao na radilici... :thumbdown: mislim strasno...seleniju vise nikad ne kupujem.

Je l' 20K preporučena za 2.0 16v Turbo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marley ulja

nisu iskopirana,samo jedan uvoznik,provereno bolja i od selenie i ostalih.

jedina mana im je cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze treba da radim mali servis i hteo bih da promenim ulje i zanima me dal mora biti bas sinteticko ulje ili moze da ide polusintetika imam fiat stila 1,8 16v ako to nesto znaci? Sad sam koristio seleniu gold 10w40 a hteo bi da sipam neko drugo ulje naravno isto 10w40 ili sta vi predlazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto hoces da sipas neko drugo ulje? jel motor trosi ovo ulje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi ali 0,3 dl na 1000 km i manje ali pitao sam i na forumu i majstora kazu da je to normalno za ovu masinu i na prospektu pise da je do 0,4 fabricka potrosnja hteo sam da probam neko drugo ulje da vidim dal bi bilo neke promene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ti predlozio da sipas Sunoco, to sam ja poceo da sipam posle Selenije i za sada sam zadovoljan. Jeftinije je od Selenije, a i bolje po meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, gledao sam total kvarc cuo sam da je ok ulje a pise da treba u stika sipati seleniu k,ali me interesuje dal mora da se sipa sinteticko ulje ili moze i polusintetika.Hteo sam nesto probati da vidim da mi smanji potrosnju ulja na 10000km sam dosu 2,5l jos. Selenia gold mi je ok, ne bunim se, al' sam hteo da vidim neko drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da izmisljam toplu vodu ali ti vec koristis polusintetiku 10W40 ! :D

Vrati se malo nazad i videces dosta kvalitetnih predloga . Mislim, sto sad da ponavljamo kad su ljudi zdusno ucestvovali u predlozima. :)

Trenutno koristim Mobil 10W40 i nemam primedbi a nisam strucnjak .

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno koristim Mobil 10W40 i nemam primedbi a nisam strucnjak .

I ja koristim isto to, i mogu reci da je ok. Nemam problema nikakvih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al na kantici od selenie gold pise sintetic tako da je to sinteticko ulje ok ajde videcu sta pise gore hvala u svakom slucaju ja sam hteo total kvarc q9000 5w40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marley ulja

nisu iskopirana,samo jedan uvoznik,provereno bolja i od selenie i ostalih.

jedina mana im je cena

Ja sam zbog cene odustao od Marly ulja (nekoliko zamena sam ga vozio). Zadnji put (pre oko dva meseca) su mi rekli neku abnormalnu cenu po litri. Malo sam istrazivao sta mi se uklapa u korektan odnost cena/kvalitet, (posto sam definitivno odustao od selenije, zbog losih iskustava) i zavrsio na Motul x-cess 8100. Na kanticu od 5L malo je skuplji od selenije wr a posle par hiljada predjenih sve preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakva su iskustva sa Totalom Q9000? Blizi mi se zamena, do sada je sipana iskljucivo Selenija WR, ali se razmisljam da je bez ikakvog konkretnog razloga promenim ovaj put.

Ili da se drzim Selenije? Od zamene do zamene mi potrosi skoro neprimetno, ne dosipam uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojne total u Fiat. Bolje sipaj motul ili nastavi seleniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sve ovo sto ste pisali i sada se jos vise dvoumim izmedju selenie 20k.mobil 2000 x1,selenie k,total kvarc q9000 to je to za motor 1,8 16v sta je najbolje tu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto fabrika kaze, selenia 20k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marley ulja

nisu iskopirana,samo jedan uvoznik,provereno bolja i od selenie i ostalih.

jedina mana im je cena

Ja sam zbog cene odustao od Marly ulja (nekoliko zamena sam ga vozio). Zadnji put (pre oko dva meseca) su mi rekli neku abnormalnu cenu po litri. Malo sam istrazivao sta mi se uklapa u korektan odnost cena/kvalitet, (posto sam definitivno odustao od selenije, zbog losih iskustava) i zavrsio na Motul x-cess 8100. Na kanticu od 5L malo je skuplji od selenije wr a posle par hiljada predjenih sve preporuke.

Koji auto vozis i kakva losa iskustva si imao sa Seleniom, i koja su ti pozitivna iskustva sa Motul-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojne total u Fiat. Bolje sipaj motul ili nastavi seleniu.

Ma selenija, da ne filozofiram previse... privukla me cena samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema nema svrhe, generalno u kola mozes sipati sta god zadovoljava specifikaciju, no, ako se kola voze malo brze, jace, u nestandardnim uslovima, onda moze da se razmislja o necemu drugacijem. Ne znam kako ljudi izvale da ulje ne valja, ako se vode time da je auto potrosio malo vise drugog ulja koje je sipano umesto fabrickog - onda to nema veze sa zivotom. Moze auto i da ide na zejtin, par kilometara doduse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...