Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kao prvo za...obiđi ovlašćeni servis wink.gif Imaš na forumu iskustva sa servisima pa vidi kakve su preporuke. Ja lično auto vozim u servis TIM na Vidikovcu i imam samo reči hvale za njih :yes Što se tiče ulja - i leti i zimi mi sipaju WR wink.gif

Na koliko se mijenja WR 5W-40?

Prodavac mi rece kao nemas potrebe prije 15 000 km ali nigdje nisam dobio pouzdan podatak

Piše 20.000 km, ali na kvalitet našeg goriva najbolje na 10.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od uslova vožnje. Multijet interval zamene je 30.000km, JTD 20.000km. Kod nas se prepolovljuju intervali paušalno, a to pre svega zavisi od uslova vožnje. Gorivo nije toliko loše, bar ako govorimo o ED, u to sam siguran, da bi to bilo neko opravdanje.

Uslovi eksploatacije su bitni. Ako auto ne izlazi na otvoren put ima smisla prepoloviti interval, ali ako se koristi pretežno na otvorenom putu, ne vidim neki smisao skraćivanja intervala. U oba slučaja treba menjati ulje u periodu od godinu dana.

Na primer, za Alfu se takođe savetuje na 10.000km, a propisan interval je 30.000km. To je već po meni preterivanje. Ja sam u prošloj turi menjao na 10k, ali u ovoj ću minimum na 15k, jer se auto gotovo isključivo vozi na autoputu, a grad vidi jednom u 2 meseca. Bila je PE, sad je WR, ne vidim neku razliku. PE mi se čini da je gušće i lepi se više uz šipku - pretpostavljam da je to veoma pozitivna karakteristika kada je u pitanju hladan start.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, malo me šlog nije strefio, čitam servisnu knjižicu auta koji sam kupio pre dva meseca, i vidim da je sipano ulje na 90.000 selenia synt 5w-40, pisano olovkom u rubrici, zatim na 101000 ne piše koje ulje je sipano, dok na 111000 piše selenia wr 5w-40, a na 125000 opet ne piše koje ulje, već samo ulje!?

reč je o benzincu 1.2. 8v?

Servisna knjižica servisa "Autolav" Novi Beograd Bežanijskih ilegalaca 21.

Ja koliko znam to WR je dizelsko ulje, da li je to veliki problem ili? Odmah sam kupio SELENIA 20K, čekam zamenu posle praznika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah Milutine sine nemoj da me teras da pisem svasta ispod haube, normalno je da ce italijani propisati seleniju, kao sto i francuzi propisuju elf ulje za svoja vozila, nemoj sad opet da se ubedjujemo da je selenija najbolje ulje na svetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam beli jedan od onih koji veruju da to nije samo reklamni potez, i da braca nam italijani kada prave masinu prave je takvom da je podmazuje bas selenia :)

I selenia jeste najbolje ulje na svetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad smo krenuli sta je bolje?

da sipam seleniu i da menjam na svakih 10000 ili da sipam neko jeftinije ulje i menjam ga na svakih 5000

ja npr volim vinjak, i nema tu nikakve zamene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D sipaj bre seleniu i nemoj da brines...moje misljenje bar

Ako odes na jeftinije, kontam da je to onda dosta i ne kvalitetnije...pa sad menjao ga na 5 ili 10, ako je ulje šklj ono šklj jbg

hgt mi je treci fiat, uvek sam sipao seleniu i nikada nikakvih problema sa uljem nisam imao, zato ga i hvalim

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o seleniji touring 5w50, kako bi se Stilo 1.6 16v ponasao sa njom? 10w40 oce da mi troskari, pa mislim da bi mu gusce ulje pomoglo, cak razmisljam i na HPX 20w50 da predjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da malo ne zezne hidro podizace sa takvim uljem? Koliko ce dobro podmazivati gusce ulje, mislim na protok kroz kanale i sliicno? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslednjoj zameni je meni upala fals Selenia, i rekao sam Seleniu vise nikada u auto. Treba da razmisljam da li je original ili ne, neka hvala. Sada je u autu ful sintetika 5/40 koja je za 120 dinara jeftinija od najjeftinije Selenie 20k....

to si u pravu druze,ja zamenio ulje,sipao 20k i odma mi je posle toga prolupao na radilici... :thumbdown: mislim strasno...seleniju vise nikad ne kupujem.a da kupljena u ap-sportu

Na poslednjoj zameni je meni upala fals Selenia, i rekao sam Seleniu vise nikada u auto. Treba da razmisljam da li je original ili ne, neka hvala. Sada je u autu ful sintetika 5/40 koja je za 120 dinara jeftinija od najjeftinije Selenie 20k....

to si u pravu druze,ja zamenio ulje,sipao 20k i odma mi je posle toga prolupao na radilici... :thumbdown: mislim strasno...seleniju vise nikad ne kupujem.a da kupljena u ap-sportu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošli mali servis sam sipao mobil 10W-40, ovaj sam na preporuku majstora sipao motul 10W-40, jer je sigurniji uvoznik pa onda i kvalitet ulja. Ovaj motul uvozi Mass company, tako da je garantovano originalno ulje, a za mobil je bilo nekih priča (za koje ne znam koliko su istinite, a koliko puko nagađanje) da nama stiže ulje za istočnoevropsko tržište.

Nisam pametan, te ne bih mozgao koliko je to tačno. Motul sam sipao na preporuku, kako majstorovu, tako i brojnih forumaša najrazličitijih foruma.

Meni je i dalje nejasno forsiranje selenije; razumem da je to dobro ulje, da je preporučeno od FIATA, ali nije sveto slovo. Svako ulje iste specifikacije, od renomiranih proizvođača, dovoljno je dobro za naše motore.

Posebno ne bih rizikovao sa boflom dok vrtim 2.0 20V na 7000+ obrtaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako potroši ništa ili skoro ništa ulja na 10 000 km onda i jeste sveto pismo. Selenia WR da ne bude zabune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za teranje u obrtaje, 5w 50 ili 10w 50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja furam ono obogaceno sa Omega 3 i Omega 6...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...