Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

V4 dvotaktni dizel

DeltaHawk-PlaneCertification.thumb.jpg.c4a30763b14f76230c6cc8c61bb03be8.jpg

 

 

DeltaHawk just completed a historic flight in an otherwise stock Cirrus SR20 powered by a DeltaHawk DHK180 engine. The flight was non-stop from Racine, WI (KRAC) to Jacksonville, FL (KVQQ), a total of 818 Nm, at an average 148 Kts True Airspeed and a total fuel burn of 45 gallons of Jet A.

The aircraft landed with over one hour of fuel reserve, whereas a stock aircraft would have required an enroute fuel stop.

 

432232842_931861832274512_7657352778929621262_n.thumb.jpg.a553e209194af1087cffcad3846f375e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineski avion J 10 u rukama Pakistanskih pilota na vezbi u Kataru,a tu su i eurofajteri

Mi bolje da smo kupili ove avione,nego rafale,sigurno bi bili jeftiniji

143473_569102406_GFuvbI0WoAALcaj.jpg

143473_155103666_GEeaej2a4AAERWs.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali broj operatora, svi u Aziji, logisticki kosmar za podrsku, a i kostalo bi nas ne mnogo manje, "povoljan" kredit. Jedno je kupiti 12 aviona, a kad dodas obuke, naoruzanje, rezervne delove to ode duplo. A treba da ti dodje preko pola planete koja evo ovih dana divlja na sve strane.

 

Rusko nema, fasujes sankcije. Niti mogu da isporuce sad.

 

Americko moze da se kupi F16 iz 1995e, pa onda okacis kamenje i vatromete na njega, bilo sta naprednije od mk82 bombe i raketa iz Korejskog rata nece prodati.

 

Tajfun je presretac, sad je visak u Evropi. Ne znaju ni oni sta ce sa njim. Nama bi odgovarao da imamo 200 aviona, veliko vazduhoplovstvo, pa eskadrilu ili dve posvecenih presretaca vredi nabaviti. Ovako nam ne treba, nama trebaju visenamenski avioni "od Silvane do Nirvane."

 

Daso Rafal ili Saab Gripen su okej avioni. Mada cemo dobiti izvozne varijante ("klotare"), necemo dobiti narocito potentno niti moderno naoruzanje i placacemo ih kreditom zaduzenim u EU.

 

Kako god okrenes jeftino nece biti. A ni narocito dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ostoja said:

Rusko nema, fasujes sankcije. Niti mogu da isporuce sad.

Zato smo super i prošli sa helikopterima sa Kipra, dobili smo ih više džabe, nego za pare! :thumbsup:

Doduše logistika uvoza je bila filmska! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, pri kraju su resursa (do 2026). Moraju na generalku da bi ostali u upotrebi do 2036. Placeno tante za tulumbe (ja tebi topove, ti meni elikoptere)...

 

Nezgodno je vreme... svi ostre patku na nama, "kupite zapadno" pa cemo razmisliti da mozda niste ruski divljaci, a onda ide uvaljivanje tukija "ne moze ovo, ne moze ono", pare od vas mogu al vi od nas nista necete dobiti (sem sta ste platili)

 

Ako uzmes ne NATO onda se samo kolicina uvaljivanja i uslovljavanja visestruko povecava. Kinezince biti srecni, al realno ih zabole za tamo neku Srbiju.

 

Sta god uradis ne valja. Ali bilo oduvek ko ne placa svoju vojsku, placace okupatorsku.

 

Najbolje bi bilo da se mi lepo teleportujemo kao drzava negde u Tihi Okean, da budemo lepo ostrvska drzava bez komsiluka, ko Novi Zeland. I da se bavimo ovcama, imamo ih dovoljno (sto u narodu, sto u torovima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ruskim letilicama danas ne možeš ništa,nema delova, nema podrške osim za naše sisteme koji su ugrađeni,osim da kanibalizuješ jednu ili dve letelice...Rafal je uračunjljiv potez

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozemo da se zapitamo da li nama uopste trebaju avioni? Protiv koga da ih upotrebimo ili kako da se odbranimo ako dodje do necega ako kazete da su zastareli, "klotare? Meni to lici kao da nam prodaju pet puntica a oni imaju sto M3 i sad bi trebalo da se trkamo sa njima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo ko da ti proda avion ili helikopter, neces dobiti najmodernije sto taj avion pruza (sem mozda Belorusija kad kupi od Rusije), uvek su u pitanju oslabljene izvozne varijante.

Najbolju avioniku i najmodernije naoruzanje uvek cuva zemlja proizvodnje za sebe, to je tako. Ako ti se ne svidja, sam si napravi avion. Sto smo mi i radili dok smo bili velika drzava pre 30 godina.

 

A da li nam trebaju? Trebaju nam. Kako nam onaj brzoleteci balon ulete kod VA pre neki mesec (sta god da je ono bilo)... Cime ces da ga juris? Ili ako teroristi otmu avion pa posaljes dva lovca da ga isprate negde lepo dalje ili (pu pu pu) sroljaju u prvu njivu.

Placali bi NATO-u ili kome vec da nam cuvaju nebo. Kao da placas liju da cuva kokosinjac... Posto smo okruzeni istim, nema neki izbor, jel da?

 

Ako krene (pu pu pu) nesto ozbiljnije, pa bude 20:1, onda i nemaju neku svrhu sve da su od prvog do poslednjeg F35 ili SU50 ili J20, previse ih malo imamo.

 

edit: meni se licno svidjaju dvomotorci. Uleti ti galeb i izgubis avion zbog zivinceta, dvomotorac se bar dovuce nazad do aerodroma. Dakle F16, F35, J10, Mirage 2000 (pa i Gripen) = fuj u mojoj knjizi.

edit2: Vazduplohovno:D-tehnicki institut, tj VTI kasnije je imao projekat necega sto najvise lici na jednomotirni Rafal 80ih godina, ali se odustalo, a posle se i zemlja raspade..

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je naoruzanje i oprema posebna prica zato i kazem. U Americi treba dozvola Pentagona, ili bese, Kongresa sta se moze i kome prodati od opreme i naoruzanja. I Hrvati su nedavno pregovarali sta mogu dobiti uz avione koje su kupili a u Nato-u su. To mi lici da vidis Pandu na Dakar reliju, odes kupis je na KP i ocekujes da je to  auto sa takvim perfomansama :) 

A sto se tice balona i putnickih aviona za to su nam dovoljna i ova dva tri sto imamo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju nama avioni,barem ih imamo u operativnom stanju,pa cak i modernizovali,pa pre 15 godina nisu ni leteli.Pa sve sto se kupi,nije najnovije,a mislim da bi kineske nove platili kao polovne francuske Rafale,iako se meni oduvek dopadao Rafal.Pa hrvatima u subotu dolaze prvih 6 od 12 kupljenih i to polovnih Rafala stari skoro 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse smo strucni, nece nas primiti :rofl:

 

Mozda razmislimo ako nas budu zvali "vase ekselencije"

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...