Jump to content
FAS Goran
Guest 10581

Stilo - OCS, rear fog...

Recommended Posts

vec od pred kraj 2003 izbacen OCS a najveca verovatnoca je da negde ima los kontakt,i konektore su radili pozlatom jer je osetljivo do besvesti.posto imas vise air begova pozeljno bi bilo da znamo koji ti pravi problem a to jedino dijagnostikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle uradio sam dijagnostiku, uglavnom, koliko sam video na dijagnostici prijavljio je problem sa bravom (pretpostavljam da je to kada stavim kljuc u bravu dam kontakt u MAR poziciji, i sacekam da se ischekira i pogase lampice, i onda kada treba da se upali otor AVV, onda neki put odmah upali, neki put ne, pa moram kljuc da skroz vratim na pocetnu poziciju i direktno palim motor u poziciji AVV). Ali ono sto je bitnije, naravno pre dijagnostike mi se ugasila lampica za airbag-ove, na dijagnostici, kada smo proveravali aibagov-e, prijavio je jednu gresku oko napajanja, i to znam, zato sto mi je crko akumalator i menjao sam ga, i tad je pocela da se pali ova lampica, i ono sto je najbitnije, vise gresaka oko airbaga na vozacevom sedistu. Onda je lik pobrisao sve greske, malo ispomerao vozacevo sediste i to je to. Ja kasnije kad sam vozio nijednom se nije upalilo, osim na chekiranju, gde posle par trenutaka zatrepti i gasi se. Ono sto se ja pitam, jeste stada radim ako ponovo krene, da li ja mogu da sredim te kablove, jer ocito je problem u kontaktima i kablovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...vise gresaka oko airbaga na vozacevom sedistu. Onda je lik pobrisao sve greske, malo ispomerao vozacevo sediste i to je to. Ja kasnije kad sam vozio nijednom se nije upalilo, osim na chekiranju, gde posle par trenutaka zatrepti i gasi se.

To je normalno, tada treba tako da se upali.

Ono sto se ja pitam, jeste stada radim ako ponovo krene, da li ja mogu da sredim te kablove, jer ocito je problem u kontaktima i kablovima?

Obično jeste problem u njima, ali nije baš 100% tako. U svakom slučaju, ništa sada nećeš dirati jer je sve ok, a kada ne bude bilo ok, otvori temu pa ćeš dobiti savete koji kontakt, čime naprskaš i sl... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam pre nekoliko dana resio problem sa OCS senzorom, da ukratko iznesem svoje iskustvo. Pre nekih 2 meseca, poruka "Airbag failure" je pocela da se javlja kada neko sedne na suvozacko sediste a zatim bi posle kraceg vremena nestajala sama od sebe. U sledecoj fazi se ista greska sama javljala i nestajala a na kraju je poslednjih mesecak dana bila stalno prisutna - klasicni simptomi. Na osnovu pozitivnih iskustava sa foruma po pitanju resavanja problema sa OCS - pravac kod Mikija.

Tu su na dijagnostici iscitane dve greske na OCS i interna greska na centrali airbag-a. Miki je uradio simulaciju OCS-a, ali je onda iskrsao novi problem: posto je verovatno OCS zaglupeo centralu airbag-a, nisu mogle da se obrisu greske, tako da sam morao da odnesem centralu na flesovanje. Kada je i to uradjeno, greske su obrisane bez ikakvih problema. Znaci, kod mene je morala da se uradi simulacija OCS senzora + flesovanje centrale airbag-a. Za sada je sve OK i nadam se da ce ostati tako :thumbup: .

Na kraju, ne mogu a da i sam ne pohvalim Mikijevu izuzetnu korektnost kroz sve "faze" otklanjanja ovog kvara. Naravno, preporuka za TIM servis i sa moje strane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci 1. Rr. indicat.

2. bulb failure

3. rear fog

Sve sijalice mi rade provereno 100x...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao tu grešku, javljala se samo posle pranja kola ili po jakoj kiši. Ispostavilo se da je konektor kod zadnjeg štop svetla gubio kontakt. Očistio sam kontakte, poprskao sa WD-40 (nisam imao kontakt sprej) i problem se više ne javlja već skoro godinu dana.

Za pojavu vlage u tom prostoru sam delimično i sam kriv jer sam tu držao mokar sunđer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili mu losa masa pravi problem na toj lampi pa isprijavljuje sve sto ima(buksna mase da se dotegne i iscisti kontakt na lampi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jet to znaci da treba da skinem zadnji levi far i da kontakte lepo ocistim i naprskam wd sprejem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konektor koji je meni pravio problem se nalazi unutar zadnjeg krila i pristupa mu se lako iz gepeka, kroz otvor u tapacirungu. Proveri prvo to, najlakše je, pa posle ako treba skidaj štop svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace meni se u pocetku palila greska za air begove pa gasila,u zadnje vreme non stop je upaljena a kada se neko mrdne na suvozacevom sedistu ili recimo udje u auto i sedne meni na par sekundi zatreperi ona zuta lampica....zanima me da li cu resiti problrm stavljanjem tog simulatora??! Napominjem da je bitno to da se pali ta zuta lampica sto valjda znaci da ona folija ispod sedista ipak do nekle radi,po meni ne koliko bi trebalo!!!???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali se kad je deaktiviran suvozacki airbag dok je upaljen auto, i trepce nekoliko sekundi.

Ako je aktiviran, kad upalis auto treba da svetli par sekundi i par da trepce.

Ja imam klasicne simptome, ali nikako da nahvatam slobodnog vremena da skoknem do servisa....

Kuca pos'o, pos'o kuca.... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Napominjem da je bitno to da se pali ta zuta lampica sto valjda znaci da ona folija ispod sedista ipak do nekle radi,po meni ne koliko bi trebalo?

Imaš temu:

Stilo - često postavljana pitanja

Tu je naravno obrađen i deo sa OCS senzorom. :thumbup:

Isto tako imaš i ovu temu:

Fiat Stilo

Tu je objašenjeno dooosta stvari oko Stila...pa i to šta je OCS, za šta služi, gde se nalazi...itd...

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da na brzinu sumiram i upitam...moj Stilo je 2004.g. i po ovoj prici znaci nema OSC. Koliko sam skontao, to je olaksavajuca okolina kada je u pitanju ova greska. Airbag failure mi se povremeno pojavljuje...zakljucio sam da se pojavuje kako pomjeram sjedista. Greska se pojavljivala rijetko..do prije 3 dana, kada sam usisavao auto i pomjerao oba sjedista i od tada mi non stop izbacuje "airbag failure" gresku. Ako nemam OCS, onda su u pitanju samo ti konektori, ako sam dobro razumio? A Examiner bi mi pokazao koji? Jel tako?

I jos nesto...maloprije sam isao do apoteke, i pri paljenju mi je izbacilo i "ABS failure" gresku. Da li je to povezano da airbagom ili je to nesto novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ako nemam OCS, onda su u pitanju samo ti konektori, ako sam dobro razumio?

Ako nemaš OCS, sa čim bi onda bili povezani ti konektori ispod sedišta? :whistle:

Nemoj uzimati 2004. godinu kao siguran znak...nije isto prvi kvartal i poslednji kvartal te godine.

A Examiner bi mi pokazao koji? Jel tako?

Examiner će da ti pokaže koji airbag zeza...ili je možda centrala airbag-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ako nemam OCS, onda su u pitanju samo ti konektori, ako sam dobro razumio?

Ako nemaš OCS, sa čim bi onda bili povezani ti konektori ispod sedišta? :whistle:

Ups... :wallbash:

A ovo za ABS... jel se nekome desavalo slicno? Na search-u nisam nasao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priča o ABS-u ide u posebnu temu. :thumbup:

Generalno, greške nema ukoliko samo istrči poruka, naročito pri paljenju. Mora da upali i lampicu. Dok lampicu ne upali, sve je ok sa ABS-om. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam zavirivao ispod sjedista i izvukao ove konektore ispod suvozacevog i vozacevog sjedista, uslikao ih i vratio nazad...i sad mi opet ne prikazuje gresku. A nisam malte ne nista uradio...niti dirao ove kontakte.

Cudna stvar ovaj Stilo... :)

201009096421600.th.jpg 201009096411600.th.jpg

Narandzasti kontakti su ti koji prave problem, jel tako?

Citah negdje na forumu da se WD-40 ne preporucuje kao kontakt sprej. Smijem li sa njim poprskati kontakte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeš ali neće dugo trajati.

Ako nemaš OCS, sa čim bi onda bili povezani ti konektori ispod sedišta? :whistle:

Nemoj uzimati 2004. godinu kao siguran znak...

Moj Stilo je 2005 drugi kvartal i imam sve te kontakte ispod sedišta i vozačevog i suvozačevog. Nisam siguran za OCS, ali kontakti moraju ići i do airbaga pošto ga imam u sedištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, idu naravno do jastuka, ali...ne znam da su ikome pravili problem kada nema glavnog uzročnika tih problema, tj. one folije u sedištu zvana OCS.

Na Examiner da pokaže koji airbag zeza... :thumbup:

WD je mast. Imaš kontakt sprej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

narandzasti konektori su za ekspozina punjenja AB i oni su najcesci uzroci kvara loseg kontakta.OCS nebi trebali da imaju stila od pred kraj 2003 godine proizvodnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam "rasturao" sedista i na moje zaprepascenje nisam nasao senzore AB-a ! Bili - izvadjeni ! Jbg :blink:

U kakvom sam sr...u sada sem sto ne delaju begovi ? :vava:

Nije mi sasvim jasno resavanje problema u ovom slucaju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko ih je premostio i izvadio. sad si u situaciji da ako zatrebaju air bagovi ima da ti izlete svom snagom i isteraju zube napolje :harhar:

Resenje? Kupis nove OCS senzore i odneses u neki dobar servis da ti ih ugrade.

kako da izbegnes da ti se desi sto i prethodnom vlasniku? Nemoj nikada da klecis na sedistima ili da radis bilo kakvu radnju koja prenosi mnogo sile na malu povrsinu, poput klecanja gde to radi tvoja telesna tezina + koleno, jelte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako izlecu air begovi kod modela od 2004 gde nema ocsa?posto mu je izvadjeno najsigurnije je da ocitas na dijagnostici u cemu ti je problem jer moze da se desi ta kod tebe i ne ide fabricki senzor u sedistu a nesto drugo te zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...