Jump to content
FAS Goran
Guest 10581

Stilo - OCS, rear fog...

Recommended Posts

I jos nesto treba ojacati foliju odozdo kartonom a od gore staviti tablu sundjera trcimo 15mm malo vece gustine. To cu ja da uradim na novoj cim mi stigne nadam se sad u decembru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Dva prednja multistage vazdušna jastuka se razlikuju od načina rada klasičnih vazdušnih jastuka. Do sada, prednji vazdušni jastuci su se uvek otvarali istovremeno, i uvek sa najvećom silom i brzinom prilikom otvaranja kako bi zaštitili putnike prilikom najtežih sudara.

Međutim, Fiat Stilo ima multistage prednje vazdušne jastuke, što ustvari znači sledeće :

- ukoliko udar nije sa najvećom silinom, ali ipak zahteva otvaranje vazdušnih jastuka, oni će se otvoriti samo do tzv. ''prvog stepena''.

- kod jačih sudara, vazdušni jastuci će se otvoriti mksimalnom silinom i brzinom, tj. biće aktivirani u ''drugom stepenu''.

Suština ovakovog sistema otvaranja vazdušnih jastuka je njihov maksimalni doprinos očuvanju putnika, i sprečavanje bilo kakve mogućnosti da sami vazdučni jastuci postanu uzrok mogućih povreda ukoliko bi se otvorili ''nesrazmernom'' silinom i brzinom.

OCS (Occupant Classification Sensor) se nalazi u suvozačkom sedištu, između postave i spoljne navlake sedišta. Preko ovog senzora elektronska upravljačka jedinica prepoznaje prisustvo putnika i određuje njegovu/njenu težinu. To omogućava da se u svim uslovima obezbedi najbolja zaštita, usklađivanjem pritiska naduvavanja suvozačkog vazdušnog jastuka sa težinom suvozača. Ako na njemu sedi odrasla osoba, ugrađeni prednji vazdušni jastuk je spreman da se aktivira u slučaju potrebe.

U slučaju da je suvozačko sedište slobodno, prednji suvozački vazdušni jastuk se neće aktivirati.

http://fiat-lancia.org.rs/fiat_detalji.php?id=2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to menjao na stilu prosle godine.. tako je neka cifra bila oko 160 jura + ugradnja.. samo sto mi to poslali lepo pa sam ugradnju radio u svom gradu (nishu) za neke sitne pare.. to se vrlo lako menja jer dolazi u kompletu sa celim sundjerom.. (mislim da je cak zalepljeno)

od tad nisam imao probleme sa tim. jer su skontali sta je bio prob i ispravili ga.. tako da je taj novi mnogo bolji od tih starih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo par puta imao -airbag failure-.

Naprskam kontakte ispod sedišta kontakt sprejom i drži 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjao famoznu foliju.cena joj je bila pre neko vreme 12000din bez ugradnje u delti.tacno je sa stize sundjer sa foliom a na tebi je da izvuces sediste,raspertlas platno,zamenis i onda u kontra pravcu.najveci problem u resavanju te kerefeke je mala plocica elektronike odmah pre folije u sicu.pokusavamo da laziramo signal folije tako da registruje uvek da je neko u sedistu(zbog air bega).zaglavili smo na nekom procesorcicu na toj ploci ako uspemo pusticu na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd ako uspes javi.. ja sam sa mojim serviserom pokusavao da izmislim neko resenje ali nam nije uspelo. pa sam na kraju morao da narucim novi deo

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da smo uspeli da doskocimo OCS senzoru.potreban mi je jos neki riknuti da potvrdim da nije slucajnost.nadam se da cu uspeti da nabavim neki u narednih par nedelja pa sa bozijom pomocu da organizujem delove za popravku povoljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

omg ja moj skoro bacio iz revolta :(

drzim ti palceve.. .stilisti navijaju za tebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva ponuda, mada nije to-to, ali opet nije mala razlika u ceni. Lično se zalažem za bezbednost svih učesnika u saobraćaju ( posebno mladih suvozačica ). Mislim da bi svi koji imaju problem sa OCS trebalo da nabave ili sam OCS ili ovaj simulator, jer kako sam razumeo - kad jedan airbag u sistemu ne radi, ne radi ni jedan, tako da vam je to kao da se vozite u skupom Jugiću. Šalu na stranu, bezbednost na prvom mestu.

Da li može malo bliže o tom uređaju ?

On verovatno registruje samo da neko sedi na sedištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno je sve sto si napisao.ako neradi bilo koja komponenta u air beg sistemu neradi ceo sistem.taj famozni senzor u sedistu(suvozackom)belezi prisustvo putnika i u slucaju potrebe aktivira jastuk."prevaru " koju ja radim sa senzorom je da eliminise foliju i belezi kao da je neko stalno u sedistu a moze se iskljuciti kljucem po potrebi.princip rada je Nesa vec objasnio ovde detaljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa delimicno novina. :lol: uspeo da resim elektroniku oko nove godine.u preko 90% uspeva.pravi se na postojecem OCS senzoru neka elektronska zezalica koja eliminise kvar senzora i air begovi ostaju u funkciji samo kao nus pojava racunar stalno belezi da je suvozac prisutan i ako ga nema,ali kvar se eliminise trajno i doooosta jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee a ja se letos ubio trazeci resenje, i na kraju porucio iz delte senzor al jbg nisam mogao vise da teram kola tako (u to vreme sam bas dosta putovao).. jbg bitno je da sad ima resenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rear fog- problem se najchesce resava ciscenjem konektora.

sto se OCS-a tice, ja sam imao isti problem i fabrichki senzori su zamenjeni, tj. ona folija koja pravi problem na suvozacevom sedistu, je izvadjena a u zamenu je stavljeno nesto sto simulira taj senzor i salje informaciju glavnom kompjuteru da odrasla osoba sedi na tom mestu, cak i kad tu nikog nema. Stvar je jako dobra i tri puta je jeftinija od resenja koje je na nekom od gornjih postova navedeno.

Sve ovo je odradjeno u TiM servisu na vidikovcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo zavrsili ocs senzor i prikljucili auto na komp odradili neka resetovanja,kalibrisanje cajgera,proveru kilometraze i jos neke zezalice.cak noris nemora da dolazi dzabe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne, chuck norris je dosao na praksu kod Mikija :)

nemas pojma,njih dvojca su zajedno skolu zavrsili kod Milke Canic koja je inace i izmislila OCS senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod dragona kao sto je i sam video kao da je milka licno pokusala da prvi put resi OCS,mozda bi ona to i odradila kulturnije od ovih mesara.ali bitno je da smo na kraju sve doveli u tip- top stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...