Jump to content
FAS Goran
Guest 10581

Stilo - OCS, rear fog...

Recommended Posts

Ajde mali info na pm, gde, kako i za koliko bi mogao da sredim taj senzor, poshto fala bogu i ja imam tih problema :)

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde mali info na pm, gde, kako i za koliko bi mogao da sredim taj senzor, poshto fala bogu i ja imam tih problema :)

Unapred hvala.

servis TiM ili ti mikisky sa foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites
danas odradjen 15ti OCS i svi rade bez greske.znaci definitivno resenje funkcionise 100%

Šta znači "funkcioniše 100%"? Da li se može sigurno znati (npr. Examiner-om ispitati, potvrditi) da Airbag sistem "misli" da suvozač uvek sedi na sedištu i da će u slučaju potrebe i njegov Airbag biti ispucan, ili samo sa sigurnošću tvrdimo da je OCS ispravan i ne prijavljuje grešku, a šta će biti u slučaju potrebe, ne znamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema druge nego da žrtvujete nečijeg Stila, ja predlažem da se trkamo rolerima, pa ko bude poslednji...

Ja taj OCS ni nemam, pretpostavljam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas ali tvoj jos uvek RADI i dok god je tako cuti i nista ne pitaj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

provereno na exzamineru prijavljuje suvozaca i ako ga nema a posto greska ne postoji...zakljucak jednostavan.mozes da proveris u praksi ako ne verujes :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza a moguce je da su iskljucili lampicu koja prijavljuje da je ocs prso. kolko znam i takve su spletke radili s stilicima...

na poledjini mog ocs-a je pisalo 2009, ko ce ga znati sta je, al moguce je da je neki rok trajanja/zamene, tako da ne bi bilo lose to proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povadiše mi sve iz auta što je zezalo, i šta treba i šta ne treba. Pozadi ne mogu ni prozore da otvaram. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.cardecode.rs/stilo%20OCS.htm

A evo i mejla koji sam dobio od coveka, nisam to radio na svom automobilu samo sam se raspitivao:

Pozdrav Ivice.

Ja se nalazim u selu Čurug 40km od Novog Sada a 100km od Beograda.

Simulator se može poslati sa AKS ekspresom na bilo koju adresu u Srbiji.

Za druge države se dogovaramo. Bosna, Hrvatska, Slovenija, Crna Gora

Makedonija i ostalo.

Simulator se zalemljava umesto originalne folije. Ima oko 25 lemnih tačaka.

Originalna folija u sedištu se vadi i stavlja simulator. Da li vi to možete sami ja ne znam,

to zavisi od vas. Mogu i ja da ugradim, ugradnja je 20 euro. Mogu vam objasniti preko

telefona.

Sa poštovanjem

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi dobro razumeo. Čovek je (loše) citirao mail koji je dobio sa pomenutog sajta i uredjaj na tom linku košta 50 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

plus 20 e ugradnja, ako se ne varam, koju on u Curugu moze da uradi.

Ako je tako , baci broj mobilnog na PP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam i napisao, mejl sam dobio od coveka i postavio ga ovde da se svi informishu, prosledio sam link sa neta gde sam pokupio kontakt mejl (malo sam bio stur na recima, pa je mozda to izazvalo zabunu, valjda sam navikao na takvo radno okruzenje na poslu :) ). Meni se sama po sebi nije svidela ideja tog simulatora koji se postavlja ponovo na sedishte na mesto starog OCS senzora sto opet ostavlja mogucnost da se i on sam usled ne adekvatne upotrebe osteti i postane neupotrebljiv. Sama spravica koja simulira ocs je 50 eura, a ako se ode kod coveka na ugradnju na to ide josh 20 eura za ruke. Kontakt telefon postoji valjda na sajtu, ako ne mozes ga sigurno dobiti preko mejla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki , koliko kosta to celo planinarenje za deOCSovanjem ? Inache meni povremeno prijavljuje gresku pa ugasi lampicu , pa tako u krug ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez namere da plašim ljude, ali ja imam problem sa airbag failure-om na Stilu 1.9 JTD, koji je 2004. Sve počelo pre mesec dana, auto sam kupio krajem septembra, kad je pošeo da me zeza akumulator (fabrički magneti marelli) tad se prvi put upalila lampica za airbeg, kao i ostale lampice alter. failure i tabla je pocela da treperi, i nisam mogao da upalim. Napunio sam akumulator, vratio i sve je bilo ok, airbag lampica se palila pri kontaktu (čekiranju), zatreperi par puta i ugasi se, i normalno sam palio auto i vozio. Problemi su poceli pre par dana, prvo mi se palila lampica airbeg, jedno dva puta, sa onom porukom stop engine, pa i ostale lapmice i opet ista situacija, nema struje, akumulator prazana. Kupim i zamenim akumulator (između VARTE i Bosh-a, odabrao sam Bosh S4 74 Ah), i od tada mi se stalno pali lampa za airbag failure i izlazi ona poruka stop engine sa piskanjem. Pročitao sam sve moguće postove za ovaj problem, i s obzirom da se lampica pali i kad niko ne sedi na suvozačevom mestu, a juče mi je u toku vožnje samo lapmica bila upaljena bez poruke na displeju stop engine i piskanja, a imao sam suvozača. Ništa mi nije jasno i imam par pitanja za formuše i iskusne vozače Stila.

- negde se nadam da su kontakti i konektori u pitanju, i da li mogu to da proverim preko dijagnostike,

- ako je OCS senzor u pitanju, da li mogu da ubacim onu spravicu za premošćavanje i kako to sam da uradim, jer sam iz Jagodine i maltretiranje mi je da idem u BG samo da to uradim

- pored postojećih upustva(fiat forum.com) za rasklapanje suvozačevog sedišta, da li ima neko uputstvo na srpskom,

- da li je moguće da me zeza neki osigurač?

unapred hvala

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@red orph-tvoj auto ne bi trebao da ima OCS senzor.a da se ne zezas sa svim i svacim ocitaj na dijagnostici kvar pa je dalje mnogo lakse.ako budes imao problem sa resenjem kvara napisi sta je ocitala dijagnostika pa resicemo nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sutra imam zakazanu dijagnostiku, posto je jedna propala, jer majstor u Dunav osiguranju nije uspeo da se konektuje (cudno, ali istinito) sa svojim aparatoma. Videcemo sutra, nego ako Stilo JTD od 2004. god. pa nadalje nema OCS senzor, kako je onda to regulisano i krajnjoj liniji yasto se meni pali ova lampica airbeg failure ( mislim koji su moguci uzroci, iskljucujuci paranoju)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Stilo JTD od 2004. god. pa nadalje nema OCS senzor, kako je onda to regulisano...

Do odgovora je lako doći kada znaš zašto je uopšte i stavljan OCS... ;)

Prednjim vazdušnim jastucima upravlja inteligentan sistem koji zahvaljujući senzorima OCS (koji procenjuju težinu i prisutnost suvozaca) i ECS (koji procenjuje jačinu udarca) omogućava različito naduvavanje bočnih jastuka.

- OCS (Occupant Classification Sensor) se nalazi u suvozačkom sedištu, između postave i spoljne navlake sedišta. Preko ovog senzora elektronska upravljačka jedinica prepoznaje prisustvo putnika i određuje njegovu/njenu težinu. To omogućava da se u svim uslovima obezbedi najbolja zaštita, usklađivanjem pritiska naduvavanja suvozačkog vazdušnog jastuka sa težinom suvozača. Ako na njemu sedi odrasla osoba, ugrađeni prednji vazdušni jastuk je spreman da se aktivira u slučaju potrebe.

U slučaju da je suvozačko sedište slobodno, prednji suvozački vazdušni jastuk se neće aktivirati.

Fiat Stilo - FLCS

Kad nemaš OCS, onda će se taj jastuk uvek otvarati, bez obzira da li neko sedi na mestu suvozača, ili ne.

...i krajnjoj liniji yasto se meni pali ova lampica airbeg failure ( mislim koji su moguci uzroci, iskljucujuci paranoju)?

Prvo mora da se vidi koji vazdušni jastuk prijavljuje na dijagnostici. Da li su bočni, ili su vazdušne zavese, ili su prednji.

Zavisno šta očita Examiner, ide se dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...