Jump to content
Goran

neshaoct

Administrators
  • Content Count

    89987
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    107

Everything posted by neshaoct

  1. Da, isto nam je to sve (punjač za fon i prorez za kabl ka naslonu), tj. tako su napravili i za Giuliu facelift. Nisam primetio razliku u kvalitetu zvuka kad je sa kablom, ali imam onaj premium audio sistem (standard/premium/HK), pa možda i ne može da se primeti sve dok se nema najbolja opcija tj. HK. Giulia: standard - 8 zvučnika, bez woofer-a, 180W. premium - 10 / woofer u gepeku / 400W. HK - 14 / woofer u gepeku / 900W. Prvi nema posebno pojačalo, druga dva imaju. Premium ima 8-kanalno, HK 12-kanalno pojačalo. Pomenuti woofer u gepeku je isti (veličina/snaga) za premium i HK.
  2. Android-auto preko kabla, a onda pustiš YouTube Music (posebna app, nije youtube app). Realno, ne postoji pesma koje tu nema, sve je podeljeno po ''moods & genres'' (barem 30 grupa). Možeš i podcaste da slušaš tako ako te neki zanima, ili neki radio. Možeš i da skineš pesme koje želiš pa da ih tako slušaš, ili da napraviš svoje liste (ne moraju biti javne), a možeš pogledati neku od ko zna koliko lista koju su drugi ljudi pravili i ostavili je da bude javna, pa slušaš taj izbor pesama ako se slaže sa tvojim. Imaš tada full grafiku sa app na ekranu infotainmenta, možeš da ga podeliš npr. da navi bude otprilike na 75% površine ekrana, a onda sa desne strane da imaš jedan ili dva dodatna manja ekrana sa svojim sadržajem. Ne zaboravi da fon bude pojačan na max kako bi imao punu jačinu zvuka u autu. Fon ne može da se isprazni jer ionako stoji na punjaču, kabl se ne vidi jer ima poseban prorez ka USB-a u naslonu za ruke.
  3. Luksuzni/skupi zapadni automobili se prodaju po Rusiji. Retko gde su oglašeni kao novi, već im reda-radi piše da su polovni jer mahom imaju oko 5 kilometara na satu (što i jeste uobičajeno za nova vozila). U redovnoj proceduri (koja nije sada tamo) ovlašćeni dileri imaju mogućnost da jednom odrade nuliranje ako nov auto ima 3 km ili nešto slično malo kilometara.... zavisi od proizvođača da li je 3, 4 ili sl. Luksuzni/skupi zapadni automobili (Porsche, Mercedes, Lamborghini, Range Rover...) se regularno izvoze u Azerbejdžan, Gruziju (npr. Azeri imaju skok od nekoliko hiljada procenata uvoza takvih automobila u odnosu na period pre početka rata u Ukrajini), ali se ne izvoze zvanično iz tih država. Nema ih u podacima da su otišli za Rusiju. Nema ih jer odu npr. za Gruziju, imaju sve one zaštite koje se skidaju pri nultom servisu (pre isporuke kupcu). Spoljašne zaštite se onda po pravilu skidaju, unutrašnje ostaju, i takav auto na kamionu ide do granice sa Rusijom. Istovara se par stotina metara pre graničnog prelaza. Stavljaju mu se privremene tablice, običan čovek seda u auto i prelazi granicu sa njim. Par stotina metara posle granice ga parkira, opet auto ide na kamion i pravac Moskva ili gde već. Auto stigne u neovlašćeni salon operu ga spolja, skinu one fabričke zaštite iznutra i prodaju ga kao polovan sa npr. 6 km na satu. Svi u tom lancu se ugrade i auto bude na kraju malo skuplji nego što bi inače bio. Ali, bogatima ta razlika ionako nije bitna. ''Narodni'' automobili su druga priča, tj. taj deo tržišta suštinski jeste ostavljen Kinezima, i jednom kada sankcije odu biće svakako kasno za EU/JPN/USA auto-industriju da se vrati na nivo prisutnosti u RUS od pre.
  4. Kao što piše gore, dobijaš kaznu za fizičko lice (parkiranje), a isto je i za sve druge prekršaje (kao što takođe piše gore). Dobićeš tako iznos za fizičko lice i kad parkiraš nepropisno i/ili na zelenoj površini, ili ako ti istekne parking... ili ako pretičeš preko pune, ili prekoračiš brzinu ili šta god...
  5. @srdjos Kaznu za parking (u BG, ne znam za ostale gradove), vidiš u aplikaciji parking servisa i platiš je. Ne dobija se kazna za pravno, nego za fizičko lice. Isto je i za sve ostale kazne/prekršaje. Suštinski, razlika u odnosu na klasično vlasništvo je što ne možeš da izbegavaš/oklevaš sa plaćanjem kazni jer će umesto tebe platiti lizing, a onda od tebe naplatiti taj iznos plus za svoje troškove i kamatu. "Primalac lizinga je obavezan da koristi Predmet lizinga u skladu sa važećim pravnim propisima, a u slučaju kršenja istih Primalac lizinga odgovara za sve posledice koje iz toga proizađu i u vezi sa istim će nadležnim organima platiti sve kazne. Davalac lizinga je ovlašćen da, u svakom slučaju kada usled propusta Primaoca lizinga plati kaznu, od Primaoca lizinga naplati iznos kazne zajedno sa svim razumnim troškovima nastalim tokom odbrane Davaoca lizinga i postupka u kome je kazna određena, zajedno sa zakonskom zateznom kamatom, za čije plaćanje obaveza teče od dana plaćanja svakog iznosa koji je izvršio Davalac lizinga. Primalac lizinga je, takođe, dužan da koristi Predmet lizinga u skladu sa ugovorom i/ili namenom Predmeta lizinga i odgovoran je za svu štetu prouzrokovanu korišćenjem Predmeta lizinga suprotno ugovoru i/ili nameni Predmeta lizinga, bez obzira da li je Predmet lizinga koristio on, lice koje radi po njegovom nalogu ili drugo lice kome je on omogućio da koristi Predmet lizinga."
  6. Pisaće uskoro 145 konja za taj 1.2 koji je deklarisan na 136. Nije to baš stvar odluke poroizvođača da li hoće/neće da sabira na jedan ili drugi način, već postoje pravila oko toga (a koja se još kako menjaju vremenom). Inače, Peugeot odustaje od i-Cockpit onako kako je bio sproveden poslednjih 10-tak godina. Ima na sajmu da se vidi ovo: ...tako će biti i za buduće Peugeot modele.
  7. @Zvezdo Mislim da si pogrešno razumeo o čemu je ovde reč (potrčao si sa stavom da neko skuplja pare da pravi garažu za luksuzne automobile na Hilandaru), a delom i zbog toga što nisam okačio slike kako ta radionica sada izgleda. Na osnovu tih slika možeš videti i čemu ona služi. Mada, i elementarna logika bi trebala da bude dovoljna da čovek sam odbaci takvu ideju kad je Hilandar u pitanju, bez obzira na slike... Evo slika trenutnog stanja: Sve sa sajta: hilandar-autoradionica.rs
  8. Projekat izgradnje radionice Na inicijativu našeg člana gospodina Gorana Filipovića (@Goran Zemun), a uz blagoslov manastira, pokrenut je projekat prikupljanja sredstava za izgradnju auto-radionice na Hilandaru, sa ciljem da obezbedimo dodatnu vrednost ovom svetom mestu omogućavajući bolje održavanje vozila i mehanizacije neophodne za svakodnevni rad manastira. Ova radionica će doprineti efikasnosti i dugovečnosti transportnih sredstava koja pomažu u funkcionisanju manastirskog imanja i olakšati život bratiji i posetiocima. Svi koji žele mogu učestvovati u ovom plemenitom poduhvatu donacijama, bilo iz Srbije ili inostranstva. Svaka podrška, bez obzira na iznos, doprinosi ostvarenju ovog značajnog cilja. Rok za završetak izgradnje radionice planiran je za maj 2026. godine. Detaljni plan buduće radionice možete pogledati klikom OVDE (pdf fajl 1.2 MB) Računi za priloge iz Srbije Udruženje autoservisi Srbije Adresa: Jablanička 1, 11030 Beograd Dinarski račun: 205-540698-28 Svrha uplate: Izgradnja autoradionice na Hilandaru NLB Кomercijalna banka, Beograd Instrukcije za devizne uplate Broj/No.: 0070800073411 IBAN: RS35205007080007341179 SWIFT: КOBBRSBG Instrukcije za uplatu u EUR
  9. Kod svih malih EV ide se na to da ima dovoljno dometa da se sve dnevne obaveze vožnje po gradu mogu završiti. Manja baterija = jeftiniji auto = lakši auto = više dometa. Realno, oko 200 kilometara realnog dometa (možda nekad 50 manje, nekad 50 više) je većini ljudi dovoljno da se vozaju po gradu, i pune auto svaki drugi/treći dan.
  10. STROGO ZABRANJEN SADRŽAJ: Bilo kakve slike sa bebama i decom - bez obzira na kontekst (čak i ako su u vezi sa automobilima, putovanjima, porodičnim sadržajem ili humorom). Slike nagih ljudskih tela - uključujući delimičnu ili potpunu golotinju, bez obzira na nameru (npr. umetničke, tehničke ili humorističke). Golotinja nije kad se vidi noga ili dekolte, ali se zna šta jeste potpuna ili delimična. Slike sa raznim oblicima optičkih varki - bilo kakve slike koje zahtevaju povećanu koncentraciju da bi se uočio pravi sadržaj, a koje mogu biti obmanjujuće ili skrivati neprimeren element. KAZNA ZA NEPOŠTOVANJE: Svako kršenje ovih pravila dovodiće do trajnog brisanja korisničkog naloga. U bilo kom trenutku i bez ikakve najave može biti u potpunosti i trajno svima biti isključena opcija za kačenje slika direktno na server Foruma, tj. moraće opet da se koriste eksterni servisi za slike (postimage i ostali...). Za najteža kršenja, digitalni podaci korisnika sa sve predmetnom slikom koja je postavljena mogu biti prosleđeni Policiji. PRIJAVITE NEPRIMEREN SADRŽAJ: Ako primetite bilo koji post koji krši ova pravila, odmah ga prijavite putem opcije ''Prijavi/Report" ili me kontaktirajte preko privatnih poruka. Ovo važi pre svega za slike koje budu postavljene u budućnosti, tj. od ovog momenta, ali ako naletite negde po Forumu i na staru takvu sliku - prijavite je.
  11. Poštovani članovi, Ovaj Forum već skoro 20 godina okuplja ljubitelje automobila. Automobili su glavna tema. Gledajući sadržaj ove teme i brišući ko zna koliko puta do sada razne slike koje Google (i njemu slični) prijave kao neprikladne, od ovog momenta se uvode nova pravila u vezi sa sadržajem koji se deli na forumu putem slika. Zato ide obaveštenje baš na ovoj temi jer je ona najaktivnija po tom pitanju, ali pravilo svakako važi na celom Forumu, i čini (od sada) sastavni deo Pravilnika Foruma. Tema ''devojke i automobili'' je kompletno već skinuta sa Foruma. STROGO ZABRANJEN SADRŽAJ: Bilo kakve slike sa bebama i decom - bez obzira na kontekst (čak i ako su u vezi sa automobilima, putovanjima, porodičnim sadržajem ili humorom). Slike nagih ljudskih tela - uključujući delimičnu ili potpunu golotinju, bez obzira na nameru (npr. umetničke, tehničke ili humorističke). Golotinja nije kad se vidi noga ili dekolte, ali se zna šta jeste potpuna ili delimična. Slike sa raznim oblicima optičkih varki - bilo kakve slike koje zahtevaju povećanu koncentraciju da bi se uočio pravi sadržaj, a koje mogu biti obmanjujuće ili skrivati neprimeren element. KAZNA ZA NEPOŠTOVANJE: Svako kršenje ovih pravila dovodiće do trajnog brisanja korisničkog naloga. U bilo kom trenutku i bez ikakve najave može biti u potpunosti i trajno svima isključena opcija za kačenje slika direktno na server Foruma, tj. moraće opet da se koriste eksterni servisi za slike (postimage i ostali...). Za najteža kršenja, digitalni podaci korisnika sa sve predmetnom slikom koja je postavljena mogu biti prosleđeni Policiji. PRIJAVITE NEPRIMEREN SADRŽAJ: Ako primetite bilo koji post koji krši ova pravila, odmah ga prijavite putem opcije ''Prijavi/Report" ili me kontaktirajte preko privatnih poruka. Ovo važi pre svega za slike koje budu postavljene u budućnosti, tj. od ovog momenta, ali ako naletite negde po Forumu i na staru takvu sliku - prijavite je. VAŽNO: Ne postoje izuzeci - pravila važe za sve vrste tema, komentara, za sve članove Foruma bez obzira koliko dugo imaju korisnički nalog. ======== Ukratko rečeno - AI/VI ima i loših strana, a ovakve slike ionako (svakako) ne bi trebale biti na Forumu.
  12. Sad je sve tu, poslat je Email.
  13. @redstorm011 Sve je ok sa uplatom. Vidim uplatu 20.12. na ime Dejan, ali nema popunjene pristupnice i zato nema ni mail-a na koji treba da se pošalje potvrda. Popuni OVDE.
  14. Neverovatno mi je da ne možeš, pa mi je zato verovatnije da nećeš da razumeš da je ta tabela data ne zato da se uhvatiš konkretnih iznosa i da njih zatim komentarišeš, već je data da se vidi prosta činjenica da iznosi rastu kako raste broj pređenih kilometara. Ta tabela nije tu da se shvati bukvalno u dolar (vidiš i sam da je sa tržišta van SRB gde radni sat nije kao kod nas i gde faktički ništa nije kao kod nas po pitanju cena), već je data da pokaže pravilo kako cena održavanja raste sa većim brojem kilometara. A ti zažmuriš na to i kreneš da komentarišeš konkretan iznos i onda se pitaš da li je neko platio baš toliko i toliko dolara u Srbiji... Sa jedne strane njegove priče je bio auto sa 100k-200k, a sa druge 250k-300k-400k. Nije on poredio auto sa 160k i 200k. Uzmi srednje vrednosti raspona koji je on pominjao - to je onda 150k vs 325k. Nek' bude 300k. Onom od 300k je promenjen i turbo i plivajući i dizne, a onom od 150k nije ništa od toga. Po tebi je bolji za kupovinu takav auto od 300k?
  15. ... izgleda sledi da što više km auto ima, to mu je jeftinije održavanje? Eno, @vagenovac je postavio tabelu koja kaže drugačije, statistiku koja je uvek bitnija od pojedinačnih primera (izuzetaka) koje svako od nas zna... Ili, ne sledi to baš uvek, već samo na onim kilometrima koje Borko pominje? Usput, šta kaže tvoje iskustvo - komponenta iz prve ugradnje sa jedne strane, i ista ta komponenta od istog proizvođača ali aftermarket sa druge strane - koja je kvalitetnija? Ili su možda istog kvaliteta?
  16. Nema ništa prevarno u tome da se uveze auto sa mehaničkim problemom, ili zapušten, ili onaj koji stoji godinama na kojem mahovina počne da raste... i da se onda sredi takav auto, snimi sve to i proda auto. Tu niti ima bilo kakve prevare, niti je to rečeno. Na kraju krajeva, čovek sve to snimi - od zatečenog stanja auta gde bukvalno i mahovinu pokaže ako je ima, pa dalje. Nije ovde uopšte stvar u tome, mašiš poentu priče. Kao što sam rekao gore, sav taj način rada tj. biranje automobila u takvom stanju, njihovog uvoza, sređivanja i onda prodaje - skroz je ok. Stvar je što oko takvog posla, a u pogledu motiva zašto se baš takvi auti uvoze (biraju), može da se: - ne priča ništa, tj. da se ne ide u detalje i ne objašnjava zašto se baš uvek uzima neki takav auto (loše stanje, zapušten, neretko i auto koji nije pomeren godinama). Ne pričati ništa o tome zašto se uvek biraju baš takvi automobili je skroz ok. - ako se već priča, onda da se kaže istina, tj. da se takvi auti biraju baš zato što na njima može da se napravi matematika. Da se ne uzimaju isti takvi modeli u dobrom stanju, redovno održavani i sa manjim brojem km jer su takvi automobili tamo skupi, pa nema računice da se oni uvoze u SRB. I to reći je skroz ok. Bukvalno jedino što nije ok je da se priča kako se takvi auti uzimaju (biraju) jer eto... svi su tamo ionako takvi, mit je da oni to dobro održavaju, a i bolje je da auto ima 250k-300k-400k kilometara nego da ima 100k. ===== Nisam ni mislio da ti smatraš da oni sa više km treba da budu skuplji. Tržišnu vrednost sam naveo samo kao primer da priča kako je bolji polovnjak sa 250k-300k-400k ''kome je sve već zamenjeno'', u odnosu na polovnjak (isti model/godište) sa 100k-200k ''kome sve tek treba da crkne'' - nema osnova u njihovoj međusobnoj vrednosti na tržištu, tj. nema osnova u realnosti. Da je to stvarno tako, tj. da je bolje kupiti polovnjak sa 250k-300k-400k u odnosu na onaj sa 100k-200k - onda bi i na tržištu automobili kojima ''tek treba sve da crkne'' bili jeftiniji od onih ''kojima je sve to već zamenjeno''.
  17. Auto ne čine samo dizne, turbo i/ili plivajući. Kad sedneš u neki auto sa npr. 30k, i takav isti model istog godišta sa 230k koji je potpuno ispravan - posle jednog minuta vožnje (ili manje) primetiš razliku. Zato i jesu na oglasima ti od 30k dosta skuplji od onih sa 230k, kao što su i oni od 130k skuplji od onih sa 230k, iako eto ''tek treba sve da crkne'' na automobilima sa 130k kilometara. Ima li možda nekog logičnog objašnjenja zašto su na tržištu skuplji automobili ''kojima tek treba sve da crkne'' od istih takvih kojima je sve to već zamenjeno i koji će eto, po priči, imati manji trošak posedovanja? Kako tržište puno ljudi koji rade sa autima i žive od automobila to ustvari sve ne zna, pa izgleda zbog tog neznanja više vrednuje aute kojima će sve tek da crkne i koji će biti skuplji za posedovanje?
  18. Ništa ovde ne shvatam lično. Stvar je veoma prosta: Borko, Mika, Pera ili Laza mogu u Švajcarskoj da pronađu bilo koji model automobila koji je do sada snimljen na tom YT kanalu, a da bude u odličnom stanju, održavan, registrovan i sa malom kilometražom. Ipak, iako mogu da nađu takav auto, oni to ne rade jer nema matematike sa uvozom takvog automobila jer je on tamo skup (baš zato što je u odličnom stanju, održavan, registrovan i sa malom kilometražom). Nema računice da se takav uveze u SRB, doda zarada preko nabavne cene i troškova, jer onda to niko kod nas neće da plati. I, sve je to skroz ok. Oni i dalje žele da nađu taj model auta, ali da bude dosta jeftiniji kako bi imali matematiku na njemu. Zato ili nađu auto koji je pre svega mehanički u lošem stanju, sa ozbiljnom kilometražom, zapušten, godinama mu niko nije prišao, počela mahovina rasti po njemu... ili nađu auto koji je čuknut, tj. manje ili više udaren. Onaj od njih koji je limar/farbar će, logično, uzimati aute koji su čuknuti/udareni, otvoriće kanal na YouTube i razradiće dodatno posao. I, to je sve takođe skroz ok. Kad postaje da nije ok? Nije ok ako bi taj limar onda počeo da nas ubeđuje da su skoro svi auti u Švajcarskoj takvi, tj. očešani, udareni, u lošem limarijskom stanju... i kako je ustvari bolje kupiti onaj koji je bio udaren i sređen kod nas, jer sad kad je popravljen sve se zna kakav je, sve je urađeno kvalitetno, sređeno, zaštićeno... Onaj od njih koji je mehaničar će, logično, uzimati aute koji su mehanički u lošem stanju, zapušteni, sa ozbiljnim kilometražama, godinama im niko nije prišao, otvoriće kanal na YouTube i razradiće dodatno posao. I, to je sve takođe skroz ok. Kad postaje da nije ok? Nije ok kada taj mehaničar krene da nas ubeđuje da je bolje kupiti auto sa više kilometara, i da su ustvari svi auti po Švajcarskoj takvi kao ti koje on uvozi, i da je mit da oni imaju kvalitetan i dobro održavan vozni park.
  19. Gde je u poslednjim postovima bilo ko napisao bilo šta o tome kakav je on mehaničar? Gde? Stani sad iza svojih reči i daj citat u kome neko komentariše (u poslednjim postovima) da li on zna ili ne zna da menja delove/ulje, ili šta god u vezi automehaničarskog posla.
  20. Da, rekao je: Tebi ovako rečeno ustvari nije preporuka da treba kupovati aute od 250, 300, 400k kilometara umesto onih sa 100-200k jer su takva ustvari najveći problem? I, ima ti logike da to što se zamenilo na 150k-200k kilometara neće doći opet na zamenu nikada... ni baš kad auto ima 400k (realno će doći i pre toga jer kvalitet aftermarket delova nije isti kao OEM bez obzira što je isti proizvođač komponente)?
  21. Nema veze što je i Borko to rekao jer i on to priča zbog svog interesa. Logika po kojoj ''polovnjak od 150k ne treba kupovati jer na njemu tek treba sve da crkne, već uzimati auto od 250-300-400k kilometara, jer znaš kad bi taj prešao toliko kilometara da nije dobro održavan'' - zašto ta logika da prestane na 250-300-400k kilometara? I, zar jednom zamenjen npr. turbo ili plivajući na 150k-200k traje sad zauvek... ili baš dolazi opet red na zamenu i to mnogo pre OEM dela? Zar nije onda bolje uzeti (po toj istoj logici) auto od barem 700k kilometara, jer ''znaš li samo kako je taj tek dobro održavan kad je pregazio tolike kilometre... pa, nikada ne bi došao do toliko km da nije održavan najkvalitetnije''?? Slična priča kao i ona kako eto u Švajcarskoj uopšte ne održavaju aute kako treba jer skoro koji god da je uvezao ima neku budževinu... - pa, kad takve mahom i traži jer na njima može da napravi matematiku, dok na nekom održavanom npr. Cayennu koji nije stajao godinama i na kojem se nije mahovina uhvatila i koji je ispravan - nema matematike da se uveze u SRB i onda dobro proda.
  22. Ova tema je otvorena davnih dana jer su ljudi pisali o većoj potrošnji ulja, a ne o tome da imaju problem sa kompresijom... ne znam gde se to pominjalo...
  23. Pominjali smo to još davno na Forumu. Veći zazori tj. veće tolerancije = manji frikcioni otpori = manja potrošnja motora = manja potrošnja goriva = manje izduvnih gasova na svakih 100 km. Isto tako to znači i veću potrošnju ulja. Za vlasnika je jeftinije dosuti 1 litar ulja na npr. 5k kilometara nego trošiti 1 litar više goriva na svakih 100 km. Za fabriku je tako lakše ispuniti normu jer kad se manje goriva sagori na svakih 100 km manja će biti i emisija izduvnih gasova. Problem: 1. ukorenjeno mišljenje u narodu da motor nije dobar kad troši ulje. 2. nepromenjena zapremina kartera u kombinaciji sa faktorom 1 (pa zato ljudi misle da ulje nema šta da se proverava kod novog auta)... i eto manjka ulja jer niko nije proveravao. Nije fabrička greška (osim što nisu povećali kartere), već su motori namerno tako napravljeni zbog opisanih razloga.
  24. To je uvek slučaj, bez obzira šta piše na reklami. Uzmi i računaj: npr. 100 automobila x 7.000 evra = 700.000 evra. Te pare su od Banke. Banka ne daje 700k evra da bi dobila nazad 700k evra jer Banka koja tako radi - propadne. Banka daje 700k evra da bi dobila nazad 700k plus kamatu. Prodavac je dogovorio uslove sa Bankom gledajući svoje interese. To je najnormalnija stvar na svetu. Kreiranje profita od prodaje finansijskih usluga je ozbiljan izvor novca za automobilske dilere. Kako bi privukao kupce da uzmu njegov auto preko finansiranja koje je on sam dogovorio sa bankom (a ne da kupci dođu sa finansiranjem koje su sami sebi obezbedili), uvek se u reklamu stavlja da je kredit preko njega "povoljniji" nego što bi ljudi inače sami sebi mogli da obezbede. Ljudi otvore sajtove banaka i vide da niko ne daje sa 0% kamate... dok ovde eto baš to može, i zato pristaju na kredit koji im je obezbedio diler automobila. Oni ne znaju da bi popust (npr. "jesenji bonus") na taj auto bio npr. 3.000 evra kad bi sami sebi obezbedili finansiranje, već se zalete na reklamiranih 0% kamate i plus 2.100 evra nižu cenu. Od te razlike (npr. 3k vs. 2.1k) od 900 evra diler plati Banci kamatu, plus zaradi malo preko od prodaje same finansijske usluge, plus zaradi od dodatnih usluga koje će ponuditi (nanokeramika i sl.), plus od aftersales-a koji donosi taj auto (servis/delovi), plus na kraju i trgovačka marža. ====== Usput, slične ponude su davali (ili daju i dalje) i neki placevi polovnjaka, samo se limit "beskamatnog" kredita kod njih razlikovao od placa do placa. Tako je negde limit bio na 10k evra, negde na 7k, negde na 3k (placevi koji prodaju starije, jeftinije automobile), čini mi se da je max bio na 12k evra kod jednog placa. Dobra stvar sa ovakvim ponudama je što ustvari možemo da vidimo koliko cena može da ide dole kad se samostalno obezbedi finansiranje, a to je u ovom slučaju svakako više od 2.1k evra. Na tih 2.1k evra dodaš kamatu koju diler plaća na onih 7k evra (stopu možeš da pretpostaviš na osnovu ponuda banaka na njihovim sajtovima, plus da imaš na umu da takav klijent dobija malo bolju ponudu nego što piše na sajtovima).

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...