Jump to content
FAS Goran
joshibeast

Zakasneli luksuz - 2010 Volvo V50 1.6 hdi 16v

Recommended Posts

Da, da, to je i meni bilo 3-4 lako kada izguram, samo me je prakticno 1-2 saltanje mucilo :D


Pokusacu da pogodim sta je razlog ovog sto si napisao pa da mi kazes da li ima smisla :D Noviji motori imaju torque limitere po brzinama i vrlo cesto se 1. i 2. brzina zavrnu da bi se sacuvali sklopovi od nesavesnih vozaca.

Od 3. brzine na dalje su skinuti limiti jer se ocekuje da tu pretices pa i auto bolje ide.

 

Jel' ima smisla ova teorija?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/29/2024 at 11:55 AM, joshibeast said:

Gde je svakako ovaj 1.6 hdi bolji od 1.9 JTD-a su buka (neuporedivo je tiši ili je Volvo izolacija mnogo bolja) i naravno potrošnja.

Verovatno i jedno i drugo. Sto kaze kolega, to jesu motori razlicitih generacija, MultiJet je kasnije stigao sa vise taktova brizganja i vecim pritiscima.

Ali davno smo se, kao mladji i zaludniji, ispred Intera zezali i merili buku unutra i napolju na nasim UniJet, MultiJet, HDi, itd. polovnjacima... Definitivno su HDi bili malo ugladjeniji i tisi, a i generalno su poznati kao stedljivi motori.

Izolaciju Volvoa i Fiata verovatno je suvisno komentarisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo dokaz da nastavljam sa tradicijom da moje dizele tagujem ispravno - taktorskim stikerima.
Nisam jednostavno mogao da odolim.
I jedna lepa slika iz perionice :) 

Iako do velikog servisa ima još 20k nemam podatak o datumu kada je menjan set pa sam odlučio da ga ipak uradim sada.
Ono što ću dodatno uraditi su zadnji amortizeri jer sam video da su fabrički i nema šanse da su dobri. Prednji su već menjani.
Ne osećam ništa u vožnji ali se vidi da auto sedi malo niže nego napred.
Cene delova su okej - oba kaiša sa španerima/rolerima i vodenom pumpom nešto ispod 100e. Uzeo sam INA setove.
Amortizeri, 30e po komadu, neka srednja klasa (Monroe).

I dodatno, ulje u menjaču ću zameniti.
Za ruke ne znam koliko će izaći ali to bi trebalo da je značajno više nego kod nas ali dobro, šta je tu je.

Auto lepo radi i izvozao sam jedan rezerovar u ovih mesec i po dana.
Grejana sedišta su mnogo dobra stvar i ne znam kako ću posle u neki auto koji to ne bude imao :D 

Kupio sam dodatno na Amazonu za nekih 70e ovu android auto multimediju koja je spas i jako lepo radi a ne štrči previše.
Zakačena je magnetnim držačem za telefon i pokriva jedino otvor za CD koji i ne koristim.
Ima svoj zvučnik (sasvim dovoljan za navigaciju, jbg, gde god da krenem ovde treba mi navigacija jer ne znam ništa gde se nalazi još uvek) a može preko BT/AUX/FM da se spoji sa fabričkim ozvučenjem. To nisam radio jer je fabrički zvuk ovde fenomenalan i hoću da ga koristim. 

Mali ekran pored je od rikverc kamere, privremeno je tu, moram mu naći neku drugu poziciju.

 

IMG_20240216_194445-EFFECTS.jpg

IMG_20240220_122648.jpg

IMG_20240220_122656.jpg

IMG_20240217_173450.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je radni sat tamo. Koliko su "ruke"....ima li radionica sa racunom ili moze i bez PDVa...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, joshibeast said:

Cene delova su okej - oba kaiša sa španerima/rolerima i vodenom pumpom nešto ispod 100e. Uzeo sam INA setove.
Amortizeri, 30e po komadu, neka srednja klasa (Monroe).

Kakve su to cene ?

:)

Čestitke za automobil ! Prelep je taj Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx ima raznih varijanti i koliko sam mogao da vidim cene, kao i kod nas, variraju u zavisnosti od mesta gde su Dublin i veći gradovi skuplji.
Za Dublin su cene od 30-50e po satu sa porezom. Ali okačiću ovde račun kada budem odradio servis jer znam da mnoge interesuje.

@moron Hvala.
Evo odavde sam uzeo većinu delova, to su te cene:
https://www.auto-doc.ie/

Konkretno su moji delovi stigli za nekih 5-6 dana iz magacina u Poljskoj.
Ovo je ogromna firma koja funkcioniše na EU tržištu i velika je prednost što je promet robe baš jednostavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...