Jump to content
FAS Goran
Ivanaksentijevic

Maglenje farova iznutra

Recommended Posts

Pozdrav,

Tipo 2021 God,1.4 ,prešao 35000 km,primetio sam pre neki dan da mi levi far magli iznutra ,ja okrenem Nikom da pitam da li je u garanciji far,posto je auto u garanciji,i naravno dobijem odgovor da farovi nisu u garanciji.

covek kaže da je moguće zbog temperaturne razlike  da se javlja maglenje,ali desni nije maglio,kad ne lezi vraže,veceras kad sam parkirao videh i desni far da magli ali vrlo ,vrlo malo u ćošku.

Prvo,toliko o garanciji,ako farovi nisu u garanciji ja stvarno ne znam šta je u garanciji onda?Mozda šasija i blok motora?!!!

Razumem ja da trap, gumeni delovi i kaisevi naravno da ne mogu da budu u garanciji,ali komplet far da nije stvarno je ludost!!!

toliko o Fiatu  i garanciji.

Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio?

na netu sam procitao da kao imaju neki odvodi iz fara za vodu pa se to zacepi,ali doduše ne za Tipa.

A auto star samo 2,5 godine,sta očekujem sa 4,5,8 godina??? 
inace je far sa led diodama kao dnevno svetlo.

svaka pomoć dobrodošla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprostije otvoriti poklopce i uključiti fen pa osušiti.

Sa neke bezbedne udaljenosti cca 20-30cm "tući" toplim vazduhom u unutrašnjost fara.

Nakon par minuta problem se rešava na duge staze pod uslovom da nije negde napukao far.

Prosta kondezacija toplog vazduha na prelaznom periodu i u ovim nesvakidašnjim vremenskim uslovima.

Tako sam na svakom autu rešavao problem magljenja farova.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom skromnom misljenju, apsolutno nije normalno. Gde god sam vidjao kondenz u faru, postojao je neki problem. Napukao far, lose naleganje poklopca sa zadnje strane, problem na spoju okvira i "stakla" fara...

Do otklanjanja uzroka, po ovako lepom i toplom vremenu dovoljno je da se far okrene ka suncu i skine poklopac dok kondenz ne ispari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nikada far nije ulazio u garanciju. Kad sam ja uzeo Tipa, motor i menjač 4 godine, elektronika 2 godine, farba, boja i lak na karoseriji valjda 7, ne sećam se više.
Sećam se da sam pitao za farove, pošto su full led, za njih su mi rekli dve godine na elektroniku (diode itd) i to je to.
Meni se na Tipu dešavalo , ali baš retko, kad su neki specifični vremenski uslovi da zadnja desna štopka malo vata kondenz u ćošku. Onda nestane pa se opet pojavi ali samo u nekim uslovima.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ih dobro (poklopce) vrati nazad, da lepo nalegnu i zadihtuju far. Kad si vec tu proveri da se na njima nije izvitoperio onaj sundjer/pena/guma (nemam Tipa, al svi farovi imaju dihtung) i ulazi pomalo vlazan vazduh pa kondenzuje iznutra...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Fiat neće da zameni,zato je Toyota tu gde jeste,

da se razumemo nemam ja zamerki na auto,šta više,zadovoljan sam,to je obican,klasičan,sasvim zadovoljavajuci auto,ali kad vam se ovako nešto desi izgubite poverenje u marku,makar kod nas u Srbiji,i zato nikada neću moći da razumem te ljude, i taj marketing i podršku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, kad se kupuje auto, svako treba da se upozna sa detaljima oko garancije, pa i još nekim stvarima.
Slažem se da pojava vlage u faru treba da bude pokriveno garancijom, to je kvar tehničke prirode koji nema veze sa vlasnikom auto.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivanaksentijevic said:

E Fiat neće da zameni,zato je Toyota tu gde jeste,

da se razumemo nemam ja zamerki na auto,šta više,zadovoljan sam,to je obican,klasičan,sasvim zadovoljavajuci auto,ali kad vam se ovako nešto desi izgubite poverenje u marku,makar kod nas u Srbiji,i zato nikada neću moći da razumem te ljude, i taj marketing i podršku.

Menjaju i u Fiatu, dosta sve to zavisi od samog garancijskog administratora u servisu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam u AKK i znam da su u par situacija menjali farove. 

E sad sta je i zasto su menjani ne znam, mozda se to desavalo u kratkom roku po preuzimanju auta ili kasnije ne bih znao. Koliko vidim, Vi ste auto uzeli 2021., mozda je to razlog zasto su vas "otkacili"... Fiat cudno funkcionise i mnogo zavisi od coveka na kog naletite... kao i sve u ovoj drzavi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...