Jump to content
FAS Goran
Scentic

Fiat Bravo 1.9 Mjet

Recommended Posts

Kako se na koga natrči. Bilo je to sve po zakonu verovatno samo što je posle atesta ponovo odradio prednja stakla samo tamnije. To kad je više od 30% vidi se po danu i golim okom. Ako već imaš atest odradi napred te folije do 30% šteta kad je već sve plaćeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno receno Dacho, ja nikada nisam isao da zatamnim stakla na autu, vozio sam automobile sa i bez zatamnjenih stakla i sve mi je bilo jedno jeste ili nije zatamnjen, ako mi se auto svidja. Nisam sumnjao da je zatamnio vise nego sto treba, uradio atest rekao mi je da je zatamnjen napred i to je to, ali je precutao da je folije dodatno doradio. Bilo kako bilo gotovo je :) Iskreno receno ja nisam video foliju od 30% jer retko ko i zatamni prednja stakla. Folije cu odraditi ponovo, skinuo sam ih da bih uradio tehnicki i vratio tablice. Kada se tablice nameste idem da zatamnim na 30% :). E sada,meni pise u atestu 28,8% da li ce biti problem ako su stakla tipa 31% 32% zatamnjena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se stavi ta providna trebalo bi da se poklopi to što je prvi put testirano.Stavi samo istu foliju zbog onog broja za atest na foliji da se poklopi sa svim staklima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nisu fabricki stakla vec tonirana 20-ak posto ili sam ja pogresio?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu, konkretno na bravu su tonirana 18% prednja, a broj folije sam uspeo da sacuvam, ali kako sam skidao foliju malo se natpis skinuo, deluje kao da je recimo izbledeo malo. Nadam se da nece praviti problem zbog toga. Evo slike pa pogledajte i vi :) 

 

IMG_20230325_143739.jpg

 

Inace pricao sam sa covekom koji radi folije i rekao mi je da ima crne uv folije od 30% koje se razlikuju od "klasicnih" folija od 30% jer su ove crne. Mene jedino brine to sto meni na uverenju pise 28.8% zatamnjenost, da ne bude kasnije da me zaustsve ponovo i i izmere recimo da su 33% zatamnjene pa ponovo da mi skidaju tablice. Ove su bile 50% zatamnjene, a merenje je pokazalo 54%

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ništa oštećeno. Jel postoji mogućnost da odradiš foliju baš kod ovih sto su radili,ako je to uopšte u tvom gradu.

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u mom gradu Dacho, ja sam nasao lika koji radi folije 50ak km od mene, a gde su prve folije odradjene ne znam, kupio sam auto sa 50% folijama. Danas odradio tehnicki, sutra bi trebao da odem po tablice.

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta. Zar ova oznaka solar screen nije naziv folije mislim ako bi moglo da se poruči od te firme koja radi baš nju. Opet trebalo bi da bude neki standard kod tih folija i da ne budu veća odstupanja od firme do firme. Po meni mislim da te niko neće cimati zbog 1-2% bitno da nisu zatamljene previše kao što je bilo to 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo, otom potom, folije cu sigurno staviti ponovo, za sada sam ih skinuo i tako cu voziti auto neko vreme, a atest svakako imam i necu dozvoliti da propadne, tj da stoji dzaba. Napravicemo da sve to bude kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa malim zakasnjenjem cestitke na vozilu. Pratio sam dogadjanja vezana za folije na prednjim staklima, drago mi je da su tablice ponovo na mestu.

P.S. Koje opruge imas na autu? Svidja mi se visina,taman je kako treba.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat prvog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te kostala cela ova avantura i koja je tacna procedura kad nahvataju nekog sa vise od 30%, jel si morao da radis ponovo tehnicki?

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bucke1 opruge su eibach pro kit crvene, napred 50mm spusten pozadi 30mm (250e nove sa ugradnjom)

 

@MiloshShomy avantura je kostala 5 dana bez auta, slepka (sreca pa me je slepao drugar prikolicom) 50e, ponovo tehnicki pregled 5000 din i celo pre podne u saobracajnoj policiji, potpisivanje dokumentacije, kao da sam coveka ubio.

Koliko mi je policajac koji mi je vratio tablice rekao, kazna ce biti oko 10 000 do 20 000 dinara, jer su pisali samo jedan clan, da su bila 2 ili vise clana, jer su imali osnovu da pisu, bilo bi preko 70 000. Ne znam da li oduzimaju dozvolu, to cu vam naknadno napisati kada dobijem poziv od sudije. Inace kad te nahvataju sa preko 30% zatamnjenja skidaju tablice, moras da skines folije, uradis tehnicki i nazad po tablice u to mesto gde su ti oduzete tablice. Takodje se dobije potvrda da su tablice legalno vracene, potvrdu moras da nosis sa sobom neko vreme (ne znam koji vrenenski period) koliko mi je receno, jer u slucaju provere od strane saobracajne policije, videce da su tablice oduzete i trazice potvrdu na uvid -.- 

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Scentic said:

@bucke1 opruge su eibach pro kit crvene, napred 50mm spusten pozadi 30mm (250e nove sa ugradnjom)

 

 

Mislim da su te crvene sportline,ali nije ni bitno. Da li imas problem da ti suspleh struze i zakacinje na kolotrage i slicne izbocine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@bucke1 moze da bude i da jesu sportline, a ne pro kit, pomesao sam, tako sam auto kupio iskreno receno. Nemam problem sa grebanjem, ne kaci nista, gume su 225/40/18. Problem koji sam imao jeste taj da je malo kacilo podkrilo kada smotam pun levi/desni dok se sara nije skinula.

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...