Jump to content
FAS Goran
Scentic

Fiat Bravo 1.9 Mjet

Recommended Posts

Drugari forumasi, kupljen je Fiat Bravo Sport, kao sto naslov kaze motor je 1.9 150 konja fabrika, nista budzen, spolja je meni prelep i dobio sam sve sto sam kod auta trazio :) evo i par slika da vidite :) Uradjen je veliki i mali servis, kocnice i zamajac, sve je predhodni vlasnik imao dokumentovano sa racunkm, tako da sam miran sto se toga tice :)

 

IMG_20220917_122015.jpg IMG_20220917_122025.jpg IMG_20220917_122033.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa čestitam,odlicno izgleda Bravo,neka te sluzi na najbolji moguci način.Bravo 1.9 sa 120 PS ide kao besan,a tek kako ovaj ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno kolega, ide extra, nemam zamerku. Toliko sam losih prica slusao o fiatu, da su ovakvi, onakvi, ne'do bog ratu i fiatu i ostale gluposti, dok ne sednes u auto ne znas. Ja sam prezadovoljan.

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep bravo, boju pozdravljam iako je mnogi ne vole. pretpostavljam da su unutra crvena sedista. jedino sto mi se ne svidja jesu abarth stikeri. Nije im tu mesto nikako. Felne takodje mi nisu bas nesto fabricke 18ke mu mnogo lepse stoje. Neka lepo sluzi, ako negde zapne tu smo da pomognemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, felne su sa citroen ds4, to je najverovatnije taj. Samo sto je predhodni vlasnik zatamnio i prednja stakla i uradio atest, on je stavio felne sa citroena, bratu se svidjaju ove felne posto on vozi citrusa, a ja sam cak mislio da stavim i one 17ce, i one su mi lepe, gume su 225/35.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su OEM 18'' za DS4, razmatrao sam taj Citroen za sebe pa su mi poznate. Nesto nisam ljubitelj stavljanja OEM felni cak ni izmedju modela u istoj grupaciji. A kamoli izmedju razlicitih proizvodjaca. Svaka felna prati neku dizajnersku pricu za konkretan model i automatski me asocira na njega. Plus tehnika koju treba ispostovati.

Ne zanimaju me, niti pratim FB grupe - nadam se samo da su felne obezbedjene kako treba i da se ne voze "samoubilacki". Citrus ima PCD 4x108 (Fiat 4x98, sto podrazumeva plivajuce srafove) i ima veci CB od 65.1 mm (naspram Fiatovog 58.1 mm, sto podrazumeva prstenove).

Pretpostavljam da su farovi otvarani i farbani (verovatno uz zamenu projektora, sto je mana pogotovo pre restyle). U suprotnom, zuti migavac i taman far su kombinacija sa Crome. Takodje nisam za kicenje Abarth stikerima, pogotovo na autu koji nije cak ni postojao u Abarth verziji.

Posto vidim da ih nema - planiraj ugradnju bar zadnjih parking senzora (ili ako stavljas neku multimediju, jos dodatne kamerice), nepregledan je za u rikverc u PM, dosta olaksava. 

Ako je fabricki Sport u pitanju - lajsna ispod prozora i trougao kod retrovizora treba da je u hromu, to je farbano ili u foliji?

Neka je sa srecom, da te Bravac lepo sluzi, puno bezbednih kilometara!

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno @Ivan felne su obezbedjene kako treba i to je dobro odradjeno, ali najverovatnije cu ih zameniti, za farove nista ne znam, jer mi je vlasnik rekao da ih je tako i on kupio, lajsna je farbana iz hrom u crnu boju i mozda se to nekome ne svidja, ali ja volim taj ceo crn "stealth" izgled, naravno ukusi su razliciti. Sto se parkiranja tice, to se slazem apsolutno, danas se parkiram i reko to je to, izadjem iz auta, jos jedan smart moze da stane na parking koliko mesta ima, nevu ugradjivati senzore vec kameru sa multimedijom, volim multimedija i naletim na ovu 

https://a.aliexpress.com/_EI8Sy9Z

 

Jeste multimedija sa aliexpressa, ali sada ima i evropskih prodavnica na aliju, ova je italijanska multimedija dolazi sa kamerama, canbus i obs za 305 dolara.

 

Screenshot_2022-09-17-16-08-01-544_com.alibaba.aliexpresshd.jpg Screenshot_2022-09-17-16-11-52-994_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek te sluzi ja sam se svog ratosiljao hvala bogu kad krene da se kvari rupa bez dna doduše moj je bio 2.0 mjet 170ks

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Scentic said:

lajsna je farbana iz hrom u crnu boju i mozda se to nekome ne svidja, ali ja volim taj ceo crn "stealth" izgled, naravno ukusi su razliciti. Sto se parkiranja tice, to se slazem apsolutno

Ma samo ti kazem kako je islo fabricki, cisto da pretresemo i vidimo sta je sve pakovano ;) . Isto kao i za farove.

A Bravo je cirkus za parkiranje, videces i sam. Kako su upravo dizajneri naglasavali, auto je crtan rukom i nema ni jedne pravilne linije za koju mozes da se "uhvatis" kada se parkiras. Bukvalno samo na osecaj. Donje linije prozora su dinamicne i idu agresivno uvis ka zadnjem delu. Uz ogroman C stub (koji u osnovi ima cak oko 90 cm mrtvog ugla), samim tim su i zadnji prozori i zadnja soferka mali. Zatim, cela instrument tabla je zakosena ka vozacu, pa ni tu nema ravne linije. I na kraju, Sport ima pragove koji se sire ka zadnjem delu - pa i kada stanes idealno, kada otvoris vrata, cak ni ta linija praga nije u paraleli sa parking mestom :D . Nema veze sa parkiranjem, ali licno mi smetaju i veliki A stubovi, prave 40 cm mrtvog ugla dole kod retrovizora - ne smeta na otvorenom, ali je nezgodno za po gradu i pesacke prelaze, pogotovo pri skretanju.

Sto se motora tice, za mene bolji izbor, lepsi za voznju i pouzdaniji od 1.6 i 2.0. Mana 1.9 150 je sto ih ima samo u ulaznim godistima ("osudjen" si samo na starije primerke) i problematika oko swirl flaps (metalni/plasticni i ista takva grana). Za mene je cak najsavrseniji Fiatov dizel koji su ikada napravili bio 1.9 16v 140 sa Bosch EDC16 - metalna grana bez flaps-ova, bez DPF, metalni EGR, izuzetno pouzdan, lepe performanse, robustan - tj. bez svih kasnijih sra*a oko usteda i ekologije.

Ta multimedija je bas tipska za Bravo, sa Canbus adapterom. Imas i drugih varijanti, pisalo smo detaljno ovde pa mozes da pogledas:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76283-nuova-bravo-nuova-delta-ugradnja-2din-aftermarket-navigacijemultimedije

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan slazem se ivane za godiste i motorizaciju, ja sam isao bas na 1.9 150 jer je raga i sam motor za odrzavanje nije skup, ali ipak bih hteo svima da se zahvalim, jer bez vasih saveta ne bih znao na sta da obratim paznju, pogledam, pitam i tako. Pomogli ste mi dosta i od mene JEDNO VELIKO HVALA svim clanovima Fiat-Lancia forum-a :) ja se nadam da cemo se i druziti na skupovima kako bi podelili iskustva/misljenja licno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, uvek si dobrodosao. Poenta svega i jeste druzenje, a automobili su samo povod. Mada u zadnje vreme, sve je vise onih koji se pojave samo kada imaju neki problem i to ako moze da se resi dzabe, nazalost. 

Nema na cemu u ime svih nas, pripomogli smo na temi o kupovini koliko se moze ovako virtuelno. Cilj smo postigli ako te auto lepo i jeftino posluzi i ti budes zadovoljan.

PS: Posto si iz Gradista, da slucajno ne poznajes mog drugara Ljubeta, sa Tipom 1.6 MultiJet sedanom? 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljube harnonikas, naravno da ga poznajem, ja sam postar, a sa ljubetom sam jako, jako dobar :) ako se cujete ti i ljube, samo reci da ga je pozdravio Sljiva Postar :) ljube je prva liga covek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe :) nacuo sam da te klapne mogu da se uklone ili zamene metalnim.

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uklonis i odradis remap o istom trosku...

Slazem se ja da one imaju svoju funkciju, cak i kad se gledaju oni klipovi kako to radi bas deluje zanimljivo, ali... Skines, manja glavobolja. Odradis remap da se podesi usis vazduha bez klapni i bude ok. Nema glavobolje a sta ako, veca snaga, manja potrosnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP hvala kolega :)

 

@andreja.micovic slazem se, manja briga i nema "sta ako", ali otom potom, sredicemo, prvo jos malo da se navozam, jer bas uzivam u njemu :) ni u jednom autu do sada nisam uzivao toliko, nije mi mamio osmeh na lice koliko to radi Bravo. Stvarno su ga napravili svaka im cast. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dragi forumasi, drugari, pre par dana, tacnije 23 marta, fiat je ima prvu detaljnu kontrolu od strane policije, gde se ustanovilo da prednja stakla, nisu bila zatamnjena 30% kako mi je prodavac rekao i kako pise u uverenju, vec je imao 55% pa sam ispao kolateralna steta i samim tim sam seizuzetno proveli taj dan

Za one koji takodje imaju vise zatamnjena stakla nego sto treba da imaju, policija branicevskog okruga ima sada uredjaj za merenje zatamnjenosti, pa da se ne provede kao ja. Sto bi maratonci rekli, pisem ovo a ruka mi drhti. Kada su policajci utvrdili da je staklo vise zatamnjeno nego sto treba biti, skinuli su tablice, malo nas pretresli i ostavili na trotoaru, tako da sam morao auto da doslepam kuci. Nakon toga su sledile sale kao duze ne smes da parkiras ovde, ako prodje komunalna slikace ti auto, zasto da ga nosis kuci kada lepo ide itd :) Nikada manje goriva nisam potrosio za put od 80ak kilometara, a nikada skupli put nije bio. Danas sam skinuo folije, jako mi je krivo, osecam se kao da sam mu gace skinuo, ali sta je tu je. Ubacicu i koju sliku.

 

IMG_20230323_174609.thumb.jpg.9752a163a09022966e0fa137c182710c.jpg IMG_20230323_182355.thumb.jpg.006109442ff44ed8c9f4bd7b9b9da206.jpg IMG_20230323_183011.thumb.jpg.92005a55f0aeb8141ba2a477709b6268.jpgIMG_20230324_152003.thumb.jpg.5f4ba8081a8729660ceda727b6954493.jpgIMG_20230325_124154.thumb.jpg.73409a0e3c8af46123882b9da7855710.jpgIMG_20230325_124149.thumb.jpg.e50f75ac5d336d43b28b71184a22f7bd.jpgIMG_20230325_125946.thumb.jpg.d8fb28283ab123bc561dd5a406995fd6.jpg

 

 

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jbg, bez veze pa se na tebi zalomilo. A zar nije ranije moglo ili skidanje folija (ili cega vec naknadno stavljenog) na licu mesta, a tek u suprotnom skidanje tablica i slanje na vanredni KTP?

Ili sam se nesto prebacio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je pre, meni nisu dozvolili, trebalo mi je 10 minuta da skinem folije i ocistim stakla, cak mi ni fen nije trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...