Jump to content
FAS Goran
Dzimbo

Fiat 500L Cross 1.6 MultiJet 120

Recommended Posts

Probaj , kontakt, stisni gas do kraja 5 sekundi pa pusti, 5 puta ukupno to uradi dok lampice svetle na tabli , kad pustis gas vrati kljuc u off, sacekaj 3 sekunde i ponovo ign on, da se upale lampice pa startuj , probaj tako ?

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad znas za tu foru , onda si legenda jbg :D ovi noviji narastaju neznaju za to jbg :D :D  C napred A nazad A gore x2  :D :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dzimbo said:

@nemanja84bg hvala na predlogu, ali necu isprobavati vise nista, ako po internetima nema konkretna informacija, to je to. :)

To ti je konkretno za 500l princip bi trebao da je isti i na ostalim italijancima tog godista i motorizacije a ti kako hoces ionako te nista ne kosta ... ja sam golfa sredio na te fore , to ti je fabrcki reset inace, ne fabricki je preko dijagnostike , licno vise verujem ovom prvom. Ima i kalibracija klapne isto moze bez kompa ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam prvi peh sa 500Lom, kad covek nije svoj i kad je glavom na sto strana desi se neka glupost, srecom bez vecih posledica. Krenuo do Cistoce kod 11. Aprila da uzmem dzakove za sut, ne ubacim u brzinu/ne podignem rucnu, zakljucam ja auto i krenem ka kapiji, okrenem se, auto ide sam. Trk, stizem, za kvaku, zaboravio u sekundi da su zakljucana, dok sam ubacio ruku u dzep, otkljucao, otvorio vrata i skocio na rucnu, udarim u Seat Alhambru koja je bila malo nize od mene. Srecom auto nije izasao na ulicu ili napravio neko vece biiip. Rezultat, kod Seata izgreban branik i polomljena katadiopta, 500l samo izgreban.
viber_image_2024-02-23_21-50-41-292.thumb.jpg.36e31ee426a44bdfd9abc201e096b65f.jpgviber_image_2024-02-23_21-50-41-265.thumb.jpg.c61234400462458dace05ccde1e5fbcf.jpg

Sto se tice same voznje, ne gasim ga, vec sam presao 6kkm od malog servisa, za nesto vise od dva meseca.
viber_image_2024-02-23_21-51-51-074.thumb.jpg.d3b5bb82190219dc4f2fb66be31552f1.jpg
 

Juce sam zamenio i prednje plocice, nisu bili jos za zamenu, vec je trebalo na malom servisu sledecem, ali posto prelazim po 1k nedeljno u poslednjih mesec dana, nisam hteo da se kockam posto bukvalno ne izlazim iz auta. Trebalo je TRW da bude, a na kraju BREMSI.. Majstor porucio TRW i stignu neke leve malene, a meni je trebalo istog dana jer sam naravno morao do Bga i nazad. Obradjeni su i prednji diskovi, plus ove BREMSI plocice, 9500 dindzi kod lokalnog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove kocnice a ne ukocen... Jbg desi se, odluta glava.. Ne ubijas ti slucajno 3K km mesecno...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haotican period, al dobro, proci ce i to, mala opomena odozgo da se ide korak po korak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tužno je što se sve to desilo, al' opet, realno, nije se ništa desilo u svetlu toga šta je moglo da se desi. To ćeš sve da "okrpiš" za 100-200 evra, a da je krenulo po zlu, nekome je mogla i da ode glava. Nemoj da misliš da te "kinjim", imam i ja trenutaka iz vozačke karijere za koje bih voleo da se nikada desili nisu, ali je na neki način i dobro da su se desilo, da bih ja neke stvari "shvatio".

Inače, moj pok. otac je jednom tako zaboravio da ukoči Ladu na nekom seoskom putu u zapadnoj Bosni, i otišla ona odmah - u betonsku ogradu džamije. Srećom nisu kola nekog usput i pokupila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, moron said:

i otišla ona odmah - u betonsku ogradu džamije

slučajno ? :P

 

Ja stalno zaboravljam da zakočim auto ali nikad nije bilo nekih većih problema :o

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, slučajno je otišla baš "na džamiju". Velika je strmina bila. Ali, srećom, vrlo blizu "do cilja". I gadno su se povredili i Lada i betonska ograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, moron said:

Nemoj da misliš da te "kinjim"

Ne mislim kolega, nema razloga. :lol:

 

Ma da, bitno da nista krupno nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao skoro situaciju sa Evom, nisam podigao rucnu a ostao u petoj. Kompresija ga nije zadrzala i otisao do sledeceg auta, srećom bez štete. Samo se naslonio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...