Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

u odnosu na speedline,su 0?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da speedline maracana..a dobro ipak su one fabricke reno,a ovo su fiat oem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije bitno koje su fabrika, po meni su nebo i zemlja! Završavaj ih i turaj na kola da vidimo kako izgleda!

tek u apricu ce na auto

matdjo,kakve 16tice :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti bese imas stilo dynamic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma salim se,vidjao sam na slikama Dynamic felne na mk2b ,lepo izgleda,ako hoces nove znam lika kome je ostao jos jedan set

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa one su 250 evra.a i poceo sam cesto da ih vidjam,tako da mi nije to,to..vise sam za ove retke modele ili old school

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dobro 4x100 oduvek i teram felne.ali i centralna i ofset su problet.fabrcki puntov je 35 i ide +/- 10.znaci 45 bi bio max maximuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno danas naletim na novi Bravo sa starim felnama, ne izgleda to toliko strasno, moze da se prezimi na njima :)

image.jpg image.jpg

41d5912ee79af1f84eb6ea4dd4a5e671.jpg

ali Kg table

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je da razmišljam o felnama i letnjim gumama za moj Fiat STILA 1.9 JTD

e sad treba mi preporuka od Vas iskusnijih koju širinu da stavim napred/nazad, da li istu da li ne ... 

čitajući sve još više sam u znaku pitanja :)

u odnosu na gume planiram da uzmem možda i felne pa da ko čovek imam i set letnjih

sad trenutno imam zimske 195/65/15

O proizvođaču guma ću posle u temi predviđenoj za to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ides na 15" uzmi istu dimenziju kao i zimske, to je fabricka preporuka a i standardna dimenzija guma, nema potrebe da imas razlicite dimenzije tockova, a ako oces na 16" onda je fabricka 205-55.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I fabricki preporucene, a i najjeftinije u svojim colazama. Ako je u pitanju 17'' fabricka je 215/45, a masa ljudi sada stavlja cenovno najpristupacniju, nesto siru i visu 225/45. NAravno, uvek bih uzimao sve 4 iste iz vise razloga.

Pisali smo masu puta do sada svoja iskustva na temu 15'' vs 16'' vs 17'' na Stilu (cene, odrzavanje, udobnost, izgled...), pa procitaj malo ;) . Licno sam vozio sve tri dimenzije, licni izbor je 205/55/16, za mene najbolji kompromis sto se svega gore navedenog tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

185/60/15 ce da ti kaci napred, ako se ne varam kupujes gume za Punta. Mozes 185/55/15 ili 195/50/15 ova druga je malo jeftinija ;)

 Tako je za punta, nisam nikad nista sem 185/55 R15 imao. Posto ce ove 185/60 da kace onda tu dimenziju zaobilazim. Hvala za info!

Ova 195/50 mi se cini da je mnogo siroka za punta.

 

@Buca_Tipo

Dobra aplikacija upravo skidam!  :thumbsup:

 

Ja tu Savu nikad u zivotu vise.

Zasto ne, lose iskustvo?

Edited by Ivan
Skinut nepotreban Quote

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gavrilo, zavisi od proizvodjaca, ja sam imao pozadi 2 gume 195/50/15 jedna cooper jedna bridgestone i na oko se primetilo da nisu iste sirine :)

Za felnu od 7J je idealna 195/50/15.

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brojke na gumama cesto nemaju veze sa stvarnim dimenzijama u realnosti... Imao sam priliku da vidim 155 gumu cija je gazna povrsina svega 120mm, imao sam i slucaj da licno vidim kako 175/55 i 195/65 guma imaju totalno istu visinu profila tj razlika je bila 2-3mm a treba da je razlika prakticno 30mm... Moje stare 175/55 R15 gume su skoro 2 cm manje u precniku od sadasnjih 175/55 R15 koje su pre 165/60... Npr Continental i Kleber gume koliko sam ja video imaju tu foru da je profil bas nizi od stvarnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...