Jump to content
FAS Goran
rkoma1986

Treća Četvorka :)

Recommended Posts

Nisam, nego bio do drugara da pogledamo sta je sa ventilatorom i taman usput ocitasmo dpf.
Kupicu dijagnostiku svakako, samo da je nadjem. Na KP slaba vajda koliko vidim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na KP su stvari sa Alija za dvostruku cenu. nijedna od njih nema mogucnost azuriranja odnosno trebali bi se iskljuciti podatci kada se koristi kazu i da su kratkog veka!.

Navodno prava stvar dolazi iz Bugarske koja se azurira automatski ali i vise kosta https://sklad66.com/cms/vag-vw-audi-seat-skoda.html

 ja se lomim mada mi ta dijagnostika deluje do zla boga komplikovana!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Koliko si vozio jos kada si nastavio? Mozda se je ohladio? bez brige to je sve OK odraditi ce on kada bude smatrao da je potrebno!

Jedino se moze uhvatiti da radi regeneraciju tako na prepad kada se stane i losije radi na 1000 okretaja. Ne bilo lose pustiti ga da odradi aki si u mogucnosti.

 

Meni je B6 nastavio ako ne bih dugo stajao. Nikakav problem mu nije da se prekine.

Sistem je bolje napravljen nego kod Fiata i nema mogucnosti da nafta zavrsi u ulju.

@Flex Vec si kupio dijagnostiku?

 

Vozio sam posle jos jedno 15-ak km, sta znam... Kontam da je sve ok, nego nisam nikad do sad pratio ponasanje dpf-a.. a ne radi on nista losije, samo malo podigne ler. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije komplikovana, ja sam od nekog Ivana iz bg kupio, sad i on mozda nema, posto sam svoju sa Alija prodao koliko sam je platio, 3400 din, kolegi sa Skoda foruma.
To je sto je, samo ne treba update da radis i ok je. A cak nekad starije verzije imaju vise podataka od novih, jer ovo sto rade vcds nemaju interes da moze stari interfejs da se koristi sa novim softverom koji je besplatan.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao drugi obd adapter i sa njim radi VAG Dpf ali nece Carista (Torque radi).
Evo sta kaze VAG :

 

a2e91abefc6d9467428196c217b7d46c.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj, radi sve sem cariste. Al u sustini sam customizovao sve sto sam hteo sa bingovim obd-om, tako da vise ni nemam potrebe za tim.

Kod mene su ovi Post Injection-i crveni, ne znam sta je to

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno da mi je sa onim prethodnim adapterom radilo ocitavanje gresaka preko Cariste dok customisation nije htelo. Sa ovim nece nista u okviru aplikacije.

Ali bitnije mi je da radi dpf citanje pa cu ipak ostaviti adapter.

Ne znam sta je to, svakako prikazuje nule samo.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cetvorka danas kasko osigurana. Za 4.000 mesecno mirna glava. Po Andrijinom savetu, osigurao u DDOR-u, 40 % su jeftiniji od Unique. Ostale nisam gledao.

 

E da, u medjuvremenu zamenjena 3 neispravna grejaca, pitao majstora jel treba jos nesto, kaze 'narani svinje i nista ne diraj'

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao si 3 neispravna grejaca?

Meni je bio crkao rele ali auto normalno palio, doduse sada je puno hladnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to smo videli na dijagnostici pre kupovine jos. Doduse palio je normalno na 5-6 stepeni koliko je bila najniza temperatura kad sam ga palio ujutru par puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih! znaci motor taman razradjen!

Jel bilo problema prilikom odvrtanja?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, rkoma1986 said:

Cetvorka danas kasko osigurana. Za 4.000 mesecno mirna glava. Po Andrijinom savetu, osigurao u DDOR-u, 40 % su jeftiniji od Unique. Ostale nisam gledao.

 

E da, u medjuvremenu zamenjena 3 neispravna grejaca, pitao majstora jel treba jos nesto, kaze 'narani svinje i nista ne diraj'

Ja sam u DDOR vec 4-u godinu, svake godine, ako nemas naplate, je jeftinije. Ja sam dobio dodatne popuste i na NAVAK sertifikat, preko 10god vozackog staza i na uplatu u gotovini. 
Prve godine sam dobio besplatnu obuku centru NAVAK, a svake sledece popust na osnovu sertifikata da sam prosao obuku za bezbednu voznju kod njih... 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam obratio paznju na potrosnju.. cista gradska voznja je u pitanju. Bord kaze 8.7 ali po mojoj racunici je to skoro 10.. vise nego sto sam ocekivao. 2.0 pd u A3 je trosio izmedju 7.5 i 8 po gradu a i cini mi se da je bio dosta zivlji od ovog cr-a. Sa druge strane, ovaj je mnogo mnogo tisi i mirniji, u kabini se skoro pa ne cuje uopste na leru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...