Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Snimanje saobraćajnih nesreća - saobraćajni voajeri

Recommended Posts

Posebne kamere za praćenje onih koji snimaju saobraćajne nesreće

 

205801-kamere.jpg

 

Saobraćajne nesreće izazivaju lične frustracije, a neretko i teže povrede. Na mesto nesreće dolaze i hitne službe koje pokušavaju spasiti preživele i nikome nisu potrebni drugi vozači koji u prolazu snimaju poprište tog nemilog događaja. U Nemačkoj se snimanje saobraćajnih nesreća kažnjava, a s tim programom uskoro kreće i Velika Britanija.

 

Policajci iz Derbyshirea će uz mesto nesreće postaviti posebne kamere koje će snimati saobraćaj. Filmovi će se naknadno pregledavati i svi ''saobraćajni voajeri'' koji mobilnim telefonom snimaju mesto nesreće biće kažnjeni. Snimanje mesta nesreće nije samo moralno upitno, nego je i opasno. Mnogi vozači usporavaju želeći da pogledaju šta se dogodilo, a ako su iza njih i oni koji to žele da snime i nisu koncentrisani na put česte su nove nesreće. Samo u Americi procenjuju da se 10%-16% nesreća dešava zbog ovog fenomena, odnosno manjka koncentracije u vožnji zbog gledanja saobraćajne nesreće koja se ranije dogodila.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvratna navika, ne znam samo odakle je poteklo to snimanje tudjih nesreca, pa jos u voznji :thumbdown: . Odvratno mi je i kada recimo na autoputu naidjem na zacepljenje ili cak kreni-stani kolonu u mom smeru, jer ljudi u prolazu usporavaju i zevaju u udes u suprotnim trakama.

Nedavno sam slucajno na Vracaru peske natrcao na dramatican pozar na zadnjem spratu stambene zgrade, bilo je i na BG hronici. Prelazim na drugu stranu ulice, samo da sto pre prodjem, jer ne mogu nista da pomognem - vec je tu ogromna frka, policija, hitna, nekoliko vatrogasnih kola... I par desetina ljudi koji su se tu slucajno zatekli (i oni koji opet slucajno nailaze) - naravno vade telefone i snimaju pozar i opet tudju nesrecu. Neko od mase je tu sigurno stanar/komsija, ali sta ce na desetine ostalih sa tim snimkom pobogu (da ne pominjem tek neumesne komentare u zelji da sve "zabeleze"), krstio sam se i levom i desnom...

Valjda posledica celokupnog stanja, virtualne stvarnosti i ovih reality-ja kojima smo bombardovani godinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se desila nesreca 40m od moje kuce pre par godina, dolazili su ljudi sa drugog kraja ulice, 500m dalje da vide sta se desava. Neke sam tada prvi put video... Ja nisam ni otisao do ograde da vidim sta se desava, ali face iznenadjenih komsija koje me vide u svom dvoristu je bila komicna... Ne znam jel iz cinjenice da ja nisam otrcao na lice mesta ili su mislili da sam ja ucesnik xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

tzv kamermane sa lica mesta dok je intervencija u toku obicno oteram sto dalje pod izgovorom potencijalne opasnosti ili jednostavno da ne smetaju...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...