Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Toyo gradi fabriku u Srbiji

Recommended Posts

Svrati do Smedereva da se nadises zdravog vazduha... U okolini Zelezare sve mirise na ljubicice od postovanja zakona i ekoloskih normi...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da razumem kako su Kinezi koji grade po svetu najvece zlo, a SAD koji ide okolo i ratuje i bombarduje bolji od njih? Kinezi rade onako kako im drugi dozvole, a SAD kako oni zele. Tako da jedino zlo je sto im nase vlasti dozvoljavaju da rade kako rade, a rade kako su gradjani glasali. Uvek nam neko drugi kriv za nase probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvece su zlo u SRBIJI, ne pricamo o svetu. Pogledaj sta se radi u kompanijama/fabrikama koje su otvorili u Srbiji. Na zapadu postoji zakon koji se postuje, kod nas ga oni ne postuju. Problem takvih kompanija je sto ako im dozvolis ono sto smo im mi dozvolili rade maksimalno bahato. Problem jeste u nasoj vlasti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene bas zanima sta to Kinezi rade, a da ne radi 50% drugih domacih i stranih poslodavaca u Srbiji?
Sta tek reci na konstataciju da na najplodnijoj zemlji umesto da proizvodimo hranu otvaramo fabrike, godisnja plata jednog inzenjera u ovim fabrikama je jednaka prihodu sa 50 hektara zemlje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MiloshBg said:

Najvece su zlo u SRBIJI, ne pricamo o svetu. Pogledaj sta se radi u kompanijama/fabrikama koje su otvorili u Srbiji. Na zapadu postoji zakon koji se postuje, kod nas ga oni ne postuju. Problem takvih kompanija je sto ako im dozvolis ono sto smo im mi dozvolili rade maksimalno bahato. Problem jeste u nasoj vlasti. 

A bombardovanje nije bilo kod nas ili je to bilo pozitivno za nase zdravlje, ekonomiju, ekologiju... Oni rade kako im se dozvoli kao i 90% firmi u Srbiji. I sta me briga kako je na zapadu, to nije kod nas. Uopste ne znam zasto nas tangira kako je tamo negde, kakve veze ima kako je tamo, da li je bolje ili gore, stvar je kako je kod nas. Ali opet se vracamo na to da je neko drugi kriv.

 

Nije ni vlast kriva nije to niko drugi, to smo mi gradjani koji (ni)smo birali...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

I treba da nas hebu,kada umesto da sve vratimo pod okvir zakona,mi ih opravdavamo kroz primere drugih koji takođe ne poštuju zakone...Istina je da su Kinezi i drugi koji nisu u EU, najbahatiji, mada,Geox je italijanski...

 

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ne znam sta ljudi ocekuju, da ce uvek neko drugi da resi problem. Ako nisi spreman da krenes od samog sebe, onda ne znam zasto ocekujemo bilo kakav drugi rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je svaljivati krivicu na jednu drzavu kada skoro svi isto rade. Nisu krivi Kinezi, Italijani, Ameri... kriva je drzava koja im to omogucava i politicari koji su placeni da cute... i da ovaj problem treba sto pre resiti.

 

Evo ti jedan primer. Moja zena je iz Sremske Mitrovice, pa tamo cesto idem. 

 

Sirmium Steel, sada Metalfer je mini zelezara. Italijanska kompanija STG u kombinaciji sa nekim domacim preduzetnicima je vlasnik.
https://www.gradjevinarstvo.rs/vesti/158/810/sirmium-steel-gradi-topionicu-celika-u-sremskoj-mitrovici

 

577 miliona duga za struju 
https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i-ekonomija/292911/EPS-od-20-najvecih-duznika-potrazuje-vise-od-207-milijardi-dinara.html

 

Truju narod, a otrove obicno ispustaju vikendom u vecernjim satima.

Druga pomenuta fabrika iz dole navedenog teksta je Eaton - Eaton Corporation plc is an American-Irish multinational power management company with 2021 sales of $19.63 billion, founded in the United States.

 

https://voice.org.rs/vojvodanski-gradovi-postaju-centri-plucnih-bolesti/

 

Četvoro anonimnih građana skrenulo je pažnju na negativan uticaj na životnu sredinu koji imaju fabrike Metalfer i Eaton u Sremskoj Mitrovici. Jedna osoba je kazala da je zbog rada fabrika koje se nalaze u blizini njene kuće porodica razvila različite vidove alergija, koje se manifestuju kroz kijavicu, kašalj, peckanje u plućima i pojavljivanje crvenila i svraba kože.

 

Predstavnik grupe građana “Grad za nas”, u Sremskoj Mitrovici i doktor neurologije Stevan Orelj kaže za VOICE da je problem što fabrika Metalfer nema adekvatne filtere za prečišćavanje različitih opasnih hemijskih supstanci, među kojima su i PM10 čestice, sitne čestice teških metala kao što su nikl i olovo, koje su prokancerogene.

 

Kada se PM10 čestice natalože na epitel pluća, menjaju ga i kao krajnja konsekvenca razvija se malignom pluća. Ono što je osnovni problem u Sremskoj Mitrovici jeste činjenica da se merenje PM10 čestica ne radi redovno i na adekvatan način.

 

Otkad smo postali centar crne i obojene metalurgije, mi u Mitrovici imamo porast pacijenata koji boluju od različitih oboljenja pluća, što od malignoma pluća, što od hroničnih bolesti pluća, odnosno astme. Mi ćemo u krajnjoj instanci, ukoliko se ovo nastavi, biti epidemiološki centar različitih plućnih bolesti”, kazao je Stevan Orelj.
 

Edited by shell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim kineske investitore da podignu jednu veću fabriku koju niko neće u EU kod Yugiše u SU,da se čovek nauživa..:blink:

kod mene ima jedna kineska firma koja radi regeneraciju plastike,od mene dosta…

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Molim kineske investitore da podignu jednu veću fabriku koju niko neće u EU kod Yugiše u SU,da se čovek nauživa..:blink:

kod mene ima jedna kineska firma koja radi regeneraciju plastike,od mene dosta…

A ne nikako, nije problem u nama samo da komsiji crkne krava. Nemoj da pozivamo da se poboljsamo i dovedemo propise na visinu koju zelimo, a ne nikako, nek i ostali spadnu na najgori nivo koji neko tamo trpi. Nebeski narod koji je 2m pod zemljom u septickoj. Za bolje i nismo. Siguran sam da ce doci, u mojoj ulici je industrijska zona i sem sto vidim svakodnevne mutljavine drugih "zapadnih" firmi, nikakvu razliku mi nece napraviti da dodju Kinezi. Svaka njima cast sto su tu, oni barem nauce nase jezik, nas kralj ni to ne moze al smo mi zato najbolji na svetu i svi nas mrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...