Jump to content
FAS Goran
danijel55

BMW 320D Touring crveni

Recommended Posts

I meni hteo da kupim taj poslednji 184 i onda ukapirao F30 je mnogo bolji za relativno malo vise para ali se kasnije promenili prioriteti pa sam odustao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predobar motor, pokazace vreme.

 

Secam se kad se pljuvao m47, pa 2.0tdi ozloglaseni, a ljudi se siti navozase, pa 1.9mjet, pucali kaisi, jeo klapne, crkavao menjac itd.

 

Nema motora koji se ne moze pokvariti i koji ne trazi odrzavanje, a ti noviji n47 da nisu pouzdani, ne bi ih gurali u toyotu.

 

N47d20c je oznaka koja tebi treba, n47d20a su prve serije i njih zaobidji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa e39-ka.Ali ipak ne iz par razloga:

-prelazim 20-23k km godisnje,tako da ovaj sestak ne bi mi bio nesto ekonomican.

-registracija 

-performanse losije nego kod e90 od 184ks,a pri tom vise trosi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevazidjen je to auto odavno, vidis da ga i vlasnik menja za bmw3, a4 ili golfa/fokusa, ima lepu liniju spolja i nas veze neka nostalgija za njega.

 

Performanse su manje vise na nivou najslabijeg i najsporijeg golfa koji se sad moze kupiti, 1.0tsi 115ks, a pritom koci losije.

 

http://www.zeperfs.com/en/duel5920-2833.htm

 

Tek u odnosu na e90 je smesan po pitanju performansi, kad je najjaci 530d e39 saltung opet malo sporiji od tog e90 320d lci.

 

Vreme nikom ne prasta, dolaze mladji, jaci, a ovde je svasta dotrajalo vec, a na autu te klase nije jeftino odrzavanje, a delova sve manje, a crkavaju neki glupi delovi od godina, tipa abs senzori/centrale, pa pikseli na bordu (a sad zbog toga prave problem na tehnickom) pa svasta nesto.

 

Skupa je to igracka, razmisljao sam opet da uzmem neki e39 kao za vikend auto ili projekat, ali kad sve saberem i oduzmem bolje da uzmem neki clio2 rs, mada je i takvih auta jako malo, kao i e36, ili su raspale lesine, ili kostaju nenormalno mnogo, tipa kao e90.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ga odmah kupio da mogu trenutno da priustim luksuz vikend auta. Nisu delovi mnogo skupi, snalazenje je lako kod e39, mada lesina moze da te zavije u crno. 525d cipovan ima jako pristojne performanse posebno za to doba ali i za novije doba oko 8 sek do 100 nije malo. A rad sestaka i ceo osecaj u tom autu je nesto specijalno...Potrosnja je stvarno mala sa manuelnim menjacem, ne kao na tom e90 n47 naravno ali vrlo pristojna u rangu 159 1.9 mjet ako ne i manja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vikend vozilo,to je već nesto drugo.

Mada recimo meni bi za vikend vozilo izbor bio na benzinjaru 3000cc + :D

 

 

20200126_022529.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste.E sad ja sam naveo sta je meni bitno.Tako da mi taj e39 za daily auto ne bi vrsio posao nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum ga ima, koristi i kao radni i paradni sto bi se reklo. Iznenadio bi se koliko malo trosi po gradu npr., manuelni :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji.Al 2.5 registracija,a performanse nisu neke.Meni su performanse na prvom mestu,tako da taj e39 pored e90 od 184ks nema sta da trazi.Moze da se cipuje,al moze i e90.Sto se udobnosti tice,e46 mi vrsi posao i vise nego dobro.Tako da na seriju 5 nema potrebe da prelazim.Rado bih vozio e60 ili f10,ali finansije :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobar je to auto, ali obrni okreni prevazidjen po pitanju performansi, stabilnosti, kocnica itd.

 

Vise nije ono sto je bio, nekima je trebalo 5, 10, 15g da ga prestignu.

 

Svakako mi je ostao u lepom secanju, e34 me nikad nije toliko privlacio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brt e46 je mnogo bolji od e90 po svemu. Kad ih budes uporedio, videces

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad,ne moze sve idealno biti :D Inace po pitanju bmw-a ,skorijih planova nema,mislim kad je rec o zameni :D Posto pored njega treba doci ako Bog da jos jedna vozilica,plus ima nekih drugih stvari.Inace druga masina ce biti takodje predstavljena.Naravno ako se pazari.

Pored e90 mozda bih merkao i neku alfu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveni f30 moze :D

Za ostalo ce da vidimo.

Inace dok nisam imao prilike da probam deltu,razmisljao sam o 1.9tt.Kako sam je probao, video sam da bi bio to totalni promasaj u mom slucaju.Visoko sedenje,volan previse lak i udobnost daleko ispod mojih ocekivanja.

Takodje druga vozilica imace specifičnu boju haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nadi danas da uzmem alu za mikru,zapucam za AR,felne na slikama prelepe,cena isto jaka,al ajde prodavac kaze nove :D Odem,gledam felne,neke crne tackice po aluminijumu i plus oksidirao aluminijum.Na to se prodavac kune da svake godine to resi rucnim poliranjem i da je i sada mislio to da uradi ali nije imao vremena.Stignemo do 4 felne,na jednom mestu na rubu,ne da je skinuta boja vec rub je iskrivljen i guma sto je bila na njoj meka.
Ne budem lenj,svratim u fortuni na kafu i otovirm oglase.Iz Ar zapucam sa Lazarevac,pre toga zvao lika,kaze vozim ih na klio.Felne u dobrom stanju ovoga puta,cak sta vise u odlicnom stanju.Aj da probamo tocak,kad ono centralna rupa velika.Na sta ce ti vlasnik felni,ma ja to na renou vozim,zavijem sa 4 srafa i ide bez problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...