Jump to content
FAS Goran
Dimitrijus

Šta od dodatne opreme treba da bude u kupljenom polovnom autu?

Recommended Posts

Da li postoji zakon ili neka moralna obaveza šta bi trebao neko da mi ostavi od opreme kada kupim auto od njega..npr. prva pomoć... dizalica.. ključ.. lanci za zimu.. ili pak može da izvadi sve pa i radio sa izgovorom da mu auto vuče struju.. a ne vuče ... provereno. A kad ga pitam gde mi je oprema on kaže ja to nisam ni imao..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno kada kupuješ auto gledaš šta ima u njemu. 

A ničija obaveza nije da ti ostavi u autu bilo šta što ne želi pa ni dizalicu ili ključ od točkova. Dodatnu opremu poput prsluka i prve pomoći i nema razloga da ti ostavi kao što ja recimo ne bih jer je to plaćeno naknadno iz svog/mog/tvog džepa i ne gledam na to kao sastavni deo auta. 

 

Deltu kada sam kupio (kaparisao i za par dana došao o nju) prodavac mi je drpio pikslu fabričku (koja inače nije ona fiksna već prenosiva). Naravno kada sam došao do kuće i skontao da je nema a bila je u kolima kada sam kaparisao nazvao sam ga i kulturno zamolio da istu donese na adresu kod mene. Naravno da je doneta :D ali da nije bila u kolima kada sam kupovao ista ne bih je je tražio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar dogovora...Nema tu zakona koji ce to regulisati.

Niko nas ne sprecava da prilikom razgovora pitamo sta jos "ide uz auto"...pa odgovara ili ne...ili cak neko simbolicno spustanje cene u zamenu, naravno pri tome mislim samo na stvari kojih vise nema a bile su tu npr kada je auto izasao iz "salona"

Ja kada sam kupovao kola (polovna) nisam racunao ni na sta...dobio sam rezervnu gumu i sve dodatno u njoj i to je to.

 

Prva pomoc, trokut, prsluk, to se zna...tempo i napred :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da mu čupam delove.. pa nek kaže uzo sam.. ja pitam za lance da li ima ..odkupiću ih od njega.. gde da nadjem polovene za 235/75 R15.. on kaže ne trebaju ti lanci za dzipa... ja nisam imao i niko mi nije tražio .. ubedi me čovek da sam
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, prodavce koji vade opremu iz auta i koji u oglasima najavljuju kako ce biti uradjeno neko odrzavanje, pogotovo kad onda jos koriguju cenu na vise nemaju sta da traze kod mene. Ako kupujem auto spreman za voznju, onda ocekujem da je normalno odrzavan i da ima opremu validnu po nasem zakonu. Ako neko mora da mi naglasava i misli da dize cenu sa tim, onda je verovatno istina nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta tačno znači "opremu validnu po zakonu"?

Ako misliš na prvu pomoć, lance, prsluk i sve ono što je neko sam iz džepa platio i kupio u ovom ili onom kvalitetu onda bih te pitao da li kada pregovaraš sa prodavcem i ne nađeš mu ni jednu manu na autu te nema razloga da koreguje cenu na dole (iako ako tražiš takav treba da ideš jedino u salon novih automobila) kada vidiš sve to što je dodato van fabričke opreme kažeš ja bih želeo da platim više ovo vozilo jer poseduje i extra dodatke koje si platio i platićeš i za sledeće auto?!

 

Treba li neko i recimo nosače Thule koje je platio a zadesili se na autu dok pregovarate da Vam pokloni uz kola?

 

Dizalica, ključ za točkove, nastavak za šlepanje.... i sve te stvari koje stoje u gepeku fabrički poštujem i očekujem sa vozilom, a ove extra džiža biže ne. Ako dođu dobrodošli ako ne kupiće se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se..
Ja sam dobio samo ključ .. bez dizalice.. prve pomoći ..bez svega toga.. i platim ja auto sve završimo.. ja zadovoljan uzimam ključeve da zaključam auto.. kad njemu ne radi ni jedna brava.. pitam šta je ovo.. on kaže pa meni ga niko nije dirao u dvorištu i u firmi.. ja da kupim sad i i zavežem za auto dok ne nabavim brave .. koje narvno nema trenutno u gradu.. taman ga ne zadavih...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gubim vreme sa ciganima. Ako smatram da je vlasnik ok, dodjem, vidim, dam ponudu koja moze i ne mora biti u skladu sa vlasnikovim zeljama i na njemu je da odluci da li mu odgovara ili ne. Ako je nekom trosak da uz auto mi "pokloni" prvu pomoc, prsluk i takve gluposti onda cisto sumnjam da ima smisla za ozbiljno odrzavanje auta. Necu valjda kupiti prvo opremu pa onda ici kupovati auto jer ga ne mogu doterati zakonski kuci... Ne trazim da bude 2 meseca stara prva pomoc i slicno, samo da je auto zaista u skladu sa osnovnim zakonskim zahtevima. Takodje ocekujem da auto dodje sa onim sto je na slici. Ako neko nije vredan da ga slika u stanju u kojem ocekuje da ga proda, opet nije neko sa kime ja zelim da saradjujem a tu ukljucuje da je na slici uredno sredjen auto a ne ko da je obor za svinje. Isto tako ocekujem da ne dodje sa gorivom do prvog coska. 25% napunjenosti mislim da je sasvim normalno za ocekivati. To da li neko ima neku jelkicu, kompresor za duvanje guma, kofer i slicno me neinteresuje, ako ne prodaje neka ne stavi u oglas.

 

Da li ce se neko sloziti sa ovim ili ne, to mi je totalno ne bitno, ja smatram da je tako normalno, ko misli suprotno, svakako je dobro, jer se sa moje strane sigurno necemo trgovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, YUgisa said:

Ako je nekom trosak da uz auto mi "pokloni" prvu pomoc, prsluk i takve gluposti onda cisto sumnjam da ima smisla za ozbiljno odrzavanje auta. 

Kakve veze ima održavanje auta sa gore pomenutim stvarima?

Evo ja prvi neću uz auto dati ni jedno od dodataka koji uz njega nije išao fabrički a o mom načinu održavanja je suvišno govoriti.... I šta sad? 

 

Kada kupuješ auto na placu dobiješ li išta od gore pomenutih stvari? 

 

Većina vozi auta sa 1000din u rezervoaru ali kad kupuje auto onda bi valjalo da bude 5000 unutra?

 

Recimo ja lično punim uvek do čepa rezervoar a da li će auto otići sa 50 ili 15l u njemu ne mogu da znam nikako nito me to interesuje. 

 

I tako.....

 

 

 

Usput...

14 minutes ago, YUgisa said:

Ne gubim vreme sa ciganima.

Odakle ti pravo da nekoga karateriše na ovaj način za gore pomenutu stvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri kupovini novog fiata 500L osim rezervnog tocka, dizalice i kljuca, nicega vise nije bilo. To sam znao unapred, pa sam poneo sa sobom prvu pomoc, prsluk, sijalice... A patosnice sam odmah kupio u salonu. Goriva je bilo par litara, jedva do prve pumpe da se dovuces

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Markobgd said:

Kakve veze ima održavanje auta sa gore pomenutim stvarima?

Evo ja prvi neću uz auto dati ni jedno od dodataka koji uz njega nije išao fabrički a o mom načinu održavanja je suvišno govoriti.... I šta sad? 

 

Kada kupuješ auto na placu dobiješ li išta od gore pomenutih stvari? 

 

Većina vozi auta sa 1000din u rezervoaru ali kad kupuje auto onda bi valjalo da bude 5000 unutra?

 

Recimo ja lično punim uvek do čepa rezervoar a da li će auto otići sa 50 ili 15l u njemu ne mogu da znam nikako nito me to interesuje. 

 

I tako.....

Usput...

Odakle ti pravo da nekoga karateriše na ovaj način za gore pomenutu stvar?

 

Ja nisam nikoga licno okaraterisao, ko se nasao prozvan, verovatno ima razlog za tako nesto. Nemam namere da se upustam u dalju komunikaciju sa tobom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovezao auto do grada kako ga nije bilo frka da ga neko zaustavi i naplati mu kaznu.. dobro ne dizalicu ali za prvu pomoć ...prsluk.. duplo više bih ga koštala kazna nego da je to ostavio u autu..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, bojan dim. said:

Pri kupovini novog fiata 500L osim rezervnog tocka, dizalice i kljuca, nicega vise nije bilo. To sam znao unapred, pa sam poneo sa sobom prvu pomoc, prsluk, sijalice... A patosnice sam odmah kupio u salonu. Goriva je bilo par litara, jedva do prve pumpe da se dovuces

 

Nove aute koje sam ja imao licno da vidim, kupljene u Nemackoj, svi imaju originalni komplet prve pomoci i mislim trougao (necu da tvrdim, nisam zapazio kod svih).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve sam ja sreće, dobio sam uz polovan auto originalne zimske i letnje patosnice, mrežu za odvajanje gepeka od zadnjih sedišta, fabricku mrežu za prtljag koja se kaci u gepeku, full rezervni točak sa svim sto ide unutar njega, dizalica, ključ pa čak i originalni VW set za reparaciju sa kompresorom, original ratkapne... ništa izvadjeno iz njega. Trougao.. prvu pomoć dobio ali nemačku i čak dva prsluka u kaseti...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Joker said:

Prva pomoć koja nije ispravna u Srbiji, pa kao da je nemaš

 

Pa to ih puno ne dotice jer su registrovani u Nemackoj :D Mada mozda je to razlog sto kod nas se ne dobija prva pomoc uz auto, tako visok standard i kvalitet prve pomoci nije lak za deljenje sa drugima :D

 

Voodoo, mora da si koristio neku vudu magiju pri kupovini auta :D

 

 

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti prodavci sto vade prvu pomoc,dizalicu,kljuc,trougao pa cak i rez tocak ako je dobar  su za mene klosari...Od takvih slepaca nikad ne bih kupio auto iz principa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To onda znaci da prodavci kola na placevima, pod obavezno moraju uzeti za svaka kola koja prodaju po jedan set zakonom obavezne opreme (prva pomoc, sijalice, trougao, prsluk)....ma daj, zasto bi to neko radio, zna se sta je fabricki isto u taj i taj auto kad je bio nov.....spreman sam da dam samo ono sto sam dobio uz auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ne bih kupio auto na placu :D  Posto sem jednog koji je bio ok i koji je normalno propao, svi ostali sa kojima sam imao iskustva su bili klosari/cigani sa pricama na kojim mogu i indijske serije da pozavide :D Normalno nasi ljudi vise vole da ih verno lazu nego da im pricaju istinu. Kupovina auta iskljucivo od privatnog lica i to savatas babu dok je na pijaci da ti proda na kilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cemu pricate, kupio sam auto iz salona, koji naravno nista od toga nije imao, nije imao ni patosnice a goriva taman do prve pumpe koja je ispred salona, ni u jednom polovnom nisam nikad dobio prsluk, trougao i prvu pomoc i sad ja treba to nekom da ostavim?
I zbog toga sam klosar?
Zadnja dva auta sam prodao sa punim rezervoarom zato sto se tako zadesilo, u zadnjem sam ostavio prsluk i prvu pomoc zato sto sam imao druge, ali sad da prodajem ovaj izvadio bi naravno zato sto dodju "klosar" koji kupuju auto koji je odrzavan iznad proseka i zato sto je komplet auto iznad proseka i gotovo uvek najbolji tog trenutka na oglasu a nude cenu najjeftinijeg na oglasu, znaci spustis cenu pa bi da se ogrebes za jos 3000din za prvu pomoc i 50-60l goriva, ma vazi.
Sad trenutno imam dva seta alu felni sa novim gumama, da li po toj logici treba da ne budem klosar i da dam oba seta?
Nerealni ste skroz.

 

Uz auto ide rezervni tocak, dizalica, kuka za slepanje i kljuc i caoooo. A ko hoce nek ide i kupi jeftinijeg, neispravnog i neodrzavanog klotica sa svom "opremom".
A da na pretproslom autu sam ugradio pionirove elipse dva-tri dana pre nego sto se prodao i naravno da ih nisam izvadio iz razloga sto bi ostavio dasku sa rupama a to naravno nisam hteo, ali nisam hteo da spustim ni evro a cena je bila najveca na oglasu, za 500€ vise od sledeceg najskupljeg, a jedan od more "kupaca" tada je video racunicu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto sam ja onda imao nevidjene srece pri kupovini :D Jos sam morao da dodjem ponovo da bih dobio delove koji nisu bili trenutno kod prodavca :D Jos sam dobio i pare da platim njegovo neko dugovanje coveku koji je iz mog grada da mi ovaj ne bi ostetio auto ili nesto tako :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, YUgisa said:

Prvo ne bih kupio auto na placu :D  Posto sem jednog koji je bio ok i koji je normalno propao ......

Na koji plac misliš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...