Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu

Recommended Posts

Moj punto ide 140 komotno na 150 vec trese uzas ...al 140 cepa zwer je to ..i onda udjem u oktaviu ( sluzbenu ) i sta cu jedva do 130 dodje
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno,žena deca...nego nismo ni sitni,što je dobro za aerodinamiku...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek nesha resi dal je off.oko 10 sam krenuo iz zeleznika.u pravcu obrenovca je otislo bar 20 pandura.sto u skodama sto na motorima.4 skode ostale kod tempa u zaustavnoj traci.cekaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi idem za mk sutra el se zna kolko sad tacno mogu da vozim..130 svuda ili to jos nije stupilo na snagu..koji je tacan podatak za beograd nis koliko mogu da vozim da ne platim kaznu..1 sat 59 min ili manje ??

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vidiš ograničenje 130 ti onda šibaj. Ako znaka nema, a stoji i dalje 120, onda se ne bih ja oslanjao na to da je "Vlada republike Srbije usvojila predlog Zakona da se brzina poveća na 130km/h". Treba to i da se objavi u službenom glasniku, pa da se promeni kompletna signalizacija, a to će da potraje, tako da ti ipak vozi "po starom"- A vreme od naplatne do naplatne ne treba da te brine dokle god voziš do 140km/h, makar i ceo autoput, jer sa par usporavanja i kočenja, NEMA ŠANSE da prebaciš prosek od 120km/h. Pozdrav i srećan put!

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites

VRLO IMA SANSE nemojte pricati takve stvari, poslusace vas neko pa ce dobiti kaznu.

130 ako vozis, to je ok, 140 vec prelazi prosek. A vec za 121 stize kazna.

 

Probajte, pa onda pricajte.

Restartuj trip racunar, stavi tako da vidis prosecnu brzinu za taj trip, stavi tempomat na 140 i vozi 10 kiometara recimo, pa vidi kolika je prosecna brzina.

 

Van toga se slazem. Ne voziti brze dok ne prodje kroz skupstinsku proceduru, i postane zakon. A to ces videti po znakovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Smireni said:

VRLO IMA SANSE nemojte pricati takve stvari, poslusace vas neko pa ce dobiti kaznu.

130 ako vozis, to je ok, 140 vec prelazi prosek. A vec za 121 stize kazna.

 

Probajte, pa onda pricajte.

Restartuj trip racunar, stavi tako da vidis prosecnu brzinu za taj trip, stavi tempomat na 140 i vozi 10 kiometara recimo, pa vidi kolika je prosecna brzina.

 

Van toga se slazem. Ne voziti brze dok ne prodje kroz skupstinsku proceduru, i postane zakon. A to ces videti po znakovima.

Čim nešto pišem, ZNAČI da sam to proverio. Više puta. I NIGDE nisam napisao da se vozi 140km/h, nego DO 140km/h, a to nije isto, zar ne? Čak sam i NAGLASIO u nastavku, "uz kočenja i usporavanja koja su neminovna", PLUS kretanja sa naplatne, i usporavanje na prilasku prilkom plaćanja! Sve to što sam i napisao, znači da NEMA ŠANSE da prosek bude veći od 120km/h. Dakle, mora se pažljivo čitati šta drugi pišu, a ne da se odmah napada i negira nečije pisanje. Uzgred, IMAM tempomat, vozim SVAKI PUT deonicu PO-BG 15km 150km/h u 4-oj brzini ( neka je to 145 po GPS-u ), i prosek mi je ( trip B ) 108-112km/h. Znači, ko vozi DO 140km/h CEO autoput, ( uz neminovna kočenja i usporavanja ) NEĆE prebaciti prosek od 120km/h. Pozdrav!

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites

LjubeVG, provaljen si. Edituješ prethodni post, tako da ispadne da nisi rekao. Pa nismo baš toliko ludi i blesavi!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema svadje drugari..vozim na tempomatu stavicu 135 pa cu da vidim..nemam pojma inace gde je taj trip B na oktavii ..auto ima klot opremu mozda ni nema to ( znam da moj privatni autic punto to nema )
Pozdrav.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editovanje posta a?

Koji put tebe neko ne razume, i ne cita tvoje presvetle reci na nacin na koji si zamislio?

Nista pametno se od tebe nece cuti, a samo moze neko da dopadne u problem verujuci da imas blagog pojma o cemu pricas.

 

Auto-putem se NE MOZE voziti 140 celim putem i biti u ogranicenju.

32 minutes ago, LjubeVG said:

dokle god voziš do 140km/h, makar i ceo autoput

Aha, znaci moze da vozi 50 jedan deo.... Pa da, ali coveka interesuje kako da stigne najbrze.

Posto je ovo vec dovoljno puta da sam video da si ti neki kontras, koji je dosao samo da se raspravlja, ja cu tebe lagano da stavim na ignore.

Ima ovde vec dovoljno ljudi koji ce biti raspolozeni da te loze. Prijatan ostatak zivota ti zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada idem dalje negde, resetujem racunar na rampi i po tome vozim, kad vidim da sam presao dozvoljenu prosecnu malo smanjim da oborim i milina. :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, marko.jovanovic said:

LjubeVG, provaljen si. Edituješ prethodni post, tako da ispadne da nisi rekao. Pa nismo baš toliko ludi i blesavi!

 

 

Samo opušteno Mare, bez nervoze, i drži se teme. Može tako?

4 minutes ago, Smireni said:

Editovanje posta a?

Koji put tebe neko ne razume, i ne cita tvoje presvetle reci na nacin na koji si zamislio?

Nista pametno se od tebe nece cuti, a samo moze neko da dopadne u problem verujuci da imas blagog pojma o cemu pricas.

 

Auto-putem se NE MOZE voziti 140 celim putem i biti u ogranicenju.

Aha, znaci moze da vozi 50 jedan deo.... Pa da, ali coveka interesuje kako da stigne najbrze.

Posto je ovo vec dovoljno puta da sam video da si ti neki kontras, koji je dosao samo da se raspravlja, ja cu tebe lagano da stavim na ignore.

Ima ovde vec dovoljno ljudi koji ce biti raspolozeni da te loze. Prijatan ostatak zivota ti zelim.

Samo SMIRENO i bez tenzija! 

6 minutes ago, shortee said:

Nema svadje drugari..vozim na tempomatu stavicu 135 pa cu da vidim..nemam pojma inace gde je taj trip B na oktavii ..auto ima klot opremu mozda ni nema to ( znam da moj privatni autic punto to nema )
Pozdrav.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Na to sam i mislio, kada sam rekao da se vozi DO 140km/h, dakle IZMEDJU 120 i 140, ali kada pojedinci NEMAJU argumente, onda se hvataju za gluposti, i stavljaju na "ignore". Što meni i odgovara, jer mi takvi i NE TREBAJU. Mislim, ne trebuju takvi ovde NIKOME, ali to je već stvar administratora i politike ove "kuće". Znači, razumeo si me druže, srećno na putu, stavi SLOBODNO na 135km/h i samo nemoj sa rampe PUN GAS, i na prilazu naplatnoj da voziš 135, i zabodeš kočnicu na 60m od rampe. Ne zaboravi da imaš i ograničenja na 100, a negde i na 80...Kada sve to ispoštuješ, prosek će ti biti 117km/h PLAFON. Javi šta ti je izbacio bord. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa upravo to @dekirs.

Posto je vecini Trip A rezervisam za neka duza merenja, potrosnja goriva, neki duzi put, itd.... Na rampi restartujem Trip B i tempiram tako da budem na 117-118 prosek. Pricao sam o tome ranije. Vozim dva puta nedeljno auto-put.

 

Ako vozis "DO" (:D) 140 gazis prosek samo tako. Zato sam i rekao coveku, ako ga mrzi da se zeza, ili eto vidis nije siguran gde je u meniju, 130 i mirna Backa.

 

@marko.jovanovic Cekaj bre!! :D

Ti si bio jedan od tih na koje sam racunao da ce ostati u trci!!

 

EDIT

 

Da nam Bog pozivi administratora i ovu ignore opciju!

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nit ja ljudi znam gde je trip B nit znam gde vam je ignore opcija niti mi treba ja cu da vozim 135 pa cu da vidim ...
Ja se sve nadam da ce da ukinu vise ova ogranicenja posto stalno idem autoputem i smara me da me neko stalno proverava i ogranicava ( imam zenu za tako nesto 🤣🤣🤣 )
Pozdrav.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras trip B da resetujes, resetuj glavni racunar, tj trip A i tu gledaj. To ima svaki auto maltene. Ja nemam trip B, tj ugasen je i uvek resetujem trip A. Nesto me ne zanima potrosnja niti se opterecujem sa tim, znam otprilike koliko trosi i to je to.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee Pusti ti tripove i tripove :) Posle naplatne u Vrčinu upali štopericu i gledaj da do Preševa ne stigneš za manje od 3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes al zaboravljas da pre preseva imas nais rampu..do nje ja mislim da ne sme da se dodje pre 1sat i 59 min.. ili 1 sat 47 min ..to sam samo pitao koji je tacan podatak..
Pozdrav

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...