Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ima mesecak dana kako sam pazario sebi novu igracku,isao sam na Zlatibor po njega,i bogami nisam se pokajao :) 

U pitanju je Grande Punto Multijet 130cv,2007god,180k na satu , evo i prve fotke kad sam ga uzeo :D ,pumpa kod Vesnica u Gorjanima :D 

 

20160319_164657.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jes,sav sam se najezio :lol:,od Abartha ima samo stikere lol ,lazem,i farovi su oridji Valeo crni sa Abartha,i to je sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stara igracka je na dobosu :D 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7830445/fiat-punto-sporting

 

Jeste,klima je manuelna,ovi dodaci koji su na branicima u principu i ne izgledaju toliko lose,neka su kopija,ali kvalitetna bogami,kuvana plastika,kao i oridji branik,i kacketic na gepeku je malo drugaciji od obicnog,jedino sto je neko uciganisao gepek vrata i pregitovao rupu za znak,ali generalno planiram to da vratim u fabrika stanje :D

Od ulaganja na samom pocetku bio je mali servis,prednji diskovi i plocice,boca za vodu iz hladnjaka je slinila tako da sam i nju zamenio ,preveo sam auto odmah na sebe i nabacio BG table :)

Evo par fotki novog dok je cekao tablice i starog koji ceka skidanje gewindi i tockova :(

 

20160322_141359.jpg20160322_141419.jpg

20160323_131227.jpg20160326_174345.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/5/2016 at 11:14 PM, Spooky said:

Jeste,klima je manuelna,ovi dodaci koji su na branicima u principu i ne izgledaju toliko lose,neka su kopija,ali kvalitetna bogami,kuvana plastika,kao i oridji branik,i kacketic na gepeku je malo drugaciji od obicnog,jedino sto je neko uciganisao gepek vrata i pregitovao rupu za znak,ali generalno planiram to da vratim u fabrika stanje :D

 

Kacket je sa abarth grande punta, izuzetno je redak...

Sto se tice vracanja znaka na treca vrata, meni se licno mnogo vise svidja bez znaka, probaj da skines i taj stiker u desnom uglu pa ces mozda promeniti misljenje, steta sto auto nije plav, mogli bi da zamenimo cela vrata:D

Da se u zdravlju navozas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek ti je sa srećom. Baš sam ga gledao na oglasima pre neki dan i pomislio da je lepuškast. A boga mi ima i finu konjažu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS

 

Vala bas je bilo vreme :D ,a merkam ga jos od kad sam vozio zelenog GT-a,oduvek mi se svidjao :)

 

@lufti 

 

Vidis,nisam ni guglao od cega je kacket,sad gledam stvarno sa Abarta :) Odusevljenje :D Hvala!

 

@plavac

 

Sto se tice konjaze,ono sto je pisalo u oglasu je glupost,auto nikad nije cipovan,imao je 130ks,sto sam ja morao da ispravim :D 

 

Dakle posle malog servisa i menjanja diskova,naravno odmah sam otisao do mojih drugara u NovaSpeed Performance,izmerili smo auto,134ks je pokazao u fabrickoj varijanti,tako da sam ubo jako dobar primerak .

Uradili smo prvu mapu,posle koje je izmeren  i izbacio je 168konja, probali smo i drugu mapu koja je dosta jaca,a nismo bili zadovoljni sa tim,posto je za nju izbacio 175 konja, naravno kvacilo je proklizalo na samom merenju,vratili smo prvu mapu i slozili se da je idealna,ostalo je jos samo da uradim kvacilo,egr sam odmah zatvorio posle cipa,i da se uradi straight pipe do kraja,pa da ga izmerimo odmah posle toga da vidimo razliku,to je bilo jos pre nekoliko dana, ali kacim slike redom ovde :) 

posle cipa,dok sam cekao drugara da oslobodi dizalicu za GPa za menjanje kvacila,vratio sam retrovizore u fabriku,tj u crnu boju,odmah druga prica :)

 

20160329_154501.jpg20160329_154504.jpg20160329_154519.jpg

20160329_154531.jpg20160329_154536.jpg20160329_154553.jpg

20160329_154611.jpg20160329_154627.jpgimage-6fcc8a5720d58d0ad6270a8f1b57f57cd483b2cf227cdfa9e09e7eb099226681-V.jpg

image-83d128e2fe40e22469387f395259fc9b108395ed649d0ae4f8e280866e06e7fc-V.jpgimage-113069aa11a0eae576aa4fbc9ac2afaaad6fbd8a63edb0b5f1a867f571af840d-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

fantasticno i kriminalno dobro izgleda,ajd vidi kod drugara u Nova speedu kolko je chip za 1.3mjet motor

sve pohvale za auto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande kao bombona!

Kako si vratio retrivizore u crnu boju?

Zamenio "poklopce" ili je bila folija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan gp! Spooky, svaka ti čast, negde sam video sliku tvojih automobila i svaki je bio sređen sa ukusom. Svaka čast još jednom i samo napred sa radovima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au grandisa prava zmija u oblandi. :wub: Ne bih ja ovde nista dirao, eventualno neka maska bez znaka da ga malo naljutis. :) Neka je sa srecom, puno predjenih kilometara!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci

 

Hvala ! :) Pitah drugara,150evrica,15tak konja,merenje pre i posle

 

@Bingodalton 

 

Posle merenja,ne toliko drasticna razlika sa straightom,2konja na tocku...,al dobro,ja sam zadovoljan i ovako,170konja je fina cifra :),Generalno mogu i na 180konja da idem,al nema potrebe siliti motor :) 

 

@Zvezdo

 

Kupio sam druge poklopce i ofarbao ih u crno :)

 

@Mihajlo F

 

Hvala! :) 

 

Eh,dakle zamenjeno i kvacilo,pojacano by Fica iz Ostruznice,proemenio sam i druk hidraulicni,stavio sam Valeo,utisak u voznji je sada totalno kompletan :D OZbiljno dobar gas :) Obisao sam i Vlastu na Bulevaru,izvukao straight od pletenice do kraja fi55 i na kraju prohromska cevka fi70 koju sam malopre naknadno stavio :) 

 

 

Evo i snimak posle merenja,dakle 2ks vise na tocku sa straight pipeom

 

 

20160405_180022.jpg20160407_205423.jpg20160407_205442.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci

 

Hvala ! :) Pitah drugara,150evrica,15tak konja,merenje pre i posle

 

Iskreno voleo bih da prisustvujem tom merenju i da vidim tih 15 ks.

Po mojim saznanjima možda moguće ali sa dimom kao iz termoelektrane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto mislis da je 15ks sa dimom, eto vidis on ima 170ks i koliko dimi. Nije strasno.

Moram ja moj izmeriti, mislim da osetno manje dimi od njegovog, mozda ima i manje od 160ks.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Spooky said:

 

@Mihajlo F

 

Hvala! :) 

 

Eh,dakle zamenjeno i kvacilo,pojacano by Fica iz Ostruznice,proemenio sam i druk hidraulicni,stavio sam Valeo,utisak u voznji je sada totalno kompletan :D OZbiljno dobar gas :) Obisao sam i Vlastu na Bulevaru,izvukao straight od pletenice do kraja fi55 i na kraju prohromska cevka fi70 koju sam malopre naknadno stavio :) 

 

 

Evo i snimak posle merenja,dakle 2ks vise na tocku sa straight pipeom

 

Sad tek vidim, zapravo si uklonio katalizator, zadnji i srednji lonac i imas veci protok.

Ako sam dobro upucen, @vagenovac je radio skroz od turbine, drugaciji je zvuk od tvog, verovatno bi izvukao jos 1-2ks rasterecenjem blize turbini i skidanjem onog prvog pred-katalizatora (kako vec da ga nazovem).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ako ce da dimi,onda ga nebi cipovao nikako,a nisu ti bas ni povoljni,al dobro ako rade vrhunski i sve kako treba ondak ok i spooky hvala na obavestenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam gledao auto na oglasima ali me mrzelo da se cimam do Zlatibora. Ekstra je! :)

Koliko te je izašlo ojačano kvacilo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/8/2016 at 1:04 PM, Bingodalton said:

Pa sto mislis da je 15ks sa dimom, eto vidis on ima 170ks i koliko dimi. Nije strasno.

Moram ja moj izmeriti, mislim da osetno manje dimi od njegovog, mozda ima i manje od 160ks.

 

Ne može se čipovanje 1.3 MJETa porediti sa ovim motorom. Kod 1.3 motora turbina nije varijabilne geometrije i motorni komp slabo komunicira sa njom. Softverski se snaga može povećati SAMO dolivanjem goriva i to je to! Što više goriva to više dima a dobitak na snazi je mali.

Ne pričam jer znam nego samo prepričavam ono što mi je rekao vrhunski  tuner .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...