Jump to content
FAS Goran
low rider

Fiat 500L - izbor za zimski set točkova

Recommended Posts

Sad bih nešto opsovao, ali, neće pomoći ...

Ali, ipak, vidi, "zajebi poresku optimizaciju", kupi felne za keš, sa oglasa ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ni ja drugu državu, ali, za manje para imaš "na oglasima" i potpuno nove Trekking felne od 17", nego li te ferumske od 16" kod dilera ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj momak iz AK mi je rekao da će biti neka akcija, to kao bude praktično u pola cene, felne i gume, pa ću sačekati. Ipak sam najpre za original, a onda i za regularnu kupovinu sa računom, garancijom ...

 

Videćemo na šta će to da ispadne.


Ako sam ga dobro razumeo, nema senzore u ventilima, već visinu računa preko ABS a, ma šta to značilo, a ja sam razumeo, bla, bla bla, manje košta :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je onda isti sistem kao i na mom 500L - indirektno merenje pritiska u pneumaticima. Najjeftinija varijanta. Bez ventila sa senzorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste možda razmatrali opciju sa third-party alu felnama - deluje mi da nije veća razlika u odnosu na odgovarajuće čelične felne?
Ovo je neka prošlogodišnja ponuda (čisto radi reference - ne reklamiram nikoga) od jednog domaćeg uvoznika, nadam se da će uskoro izbaciti i nove cenovnike, ali svakako treba sačekati i AK da vidimo šta će da ponude.

felne_gume_zima_2019.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ortakov said:

ali zbog soli i rizle, mislim da nisu baš dobar izbor

Vozim iskljucivo alu felne leti/zimi 20 godina, ne vidim u cemu je problem :) ? To oko soli i rizle mu vise dodje kao neki mit, isto kao onaj da su za zimu bolje uze gume, "da prte sneg" :D . Dovoljno je pogledati testove i sve je jasno... Promenila se i tehnologija izrade guma, samih vozila koja su generalno veca i teza, zime vise nisu ni "Z" od nekadasnjih, maltene imamo par dana snega, a i to je za par dana lapavica ili voda... Ako neko zivi u visim krajevima ili mora svaki cas da montira lance, to je vec druga prica, mislim na vecinu ljudi koja zivi po gradovima. A i sanse nema da bih svoj auto gledao na celicarama i plastikanerima od ratkapni skoro pola godine :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Cuppa said:

Da li ste možda razmatrali opciju sa third-party alu felnama - deluje mi da nije veća razlika u odnosu na odgovarajuće čelične felne?
Ovo je neka prošlogodišnja ponuda (čisto radi reference - ne reklamiram nikoga) od jednog domaćeg uvoznika, nadam se da će uskoro izbaciti i nove cenovnike, ali svakako treba sačekati i AK da vidimo šta će da ponude.

Vidiš, i ja sam mislio da je dosta jeftinije ako za zimski set ne uzmeš OEM felne, ali, kada mi je jedan drugar rekao koliko je pre dve sezone platio zimski OEM alu set od 16" za civica (89.000), ja mu nisam verovao. Prošle zime je OEM alu zimski set 17" (za 235/45X17 ) sa Hankook kod njih imao cenu 124.900, pri čemu je ta guma skuplja par hiljada po komadu od gume 225/45X17 (sa ovog "tvog" oglasa, za fiata). Hoću da kažem, nije garancija da su OEM alu felne uvek (i značajno) skuplje za zimski set. Čovek mora/treba dobro da proveri na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

To je ona priča, kiselo grožđe, nije što je visoko :) 


Ali, generano, lak na alu felnama je podložan habanju. 

 

On 9/10/2020 at 9:09 PM, totti said:

Ja, eto, nikako da shvatim kako je to TPMS glupost...

 

Nije glupost :) ali nije baš ni neophodno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednost čeličih felni za zimski set (u kombinaciji sa letnjim alu setom), je to što se na proleće nekako uvek razveselite kada zamenite zimske za letnje. Bar je to bila kod mene emocija dok sam imao takvu varijantu. Ali, brzo to prodje čoveka.

A činjenica je da mnogi proizvodjači nude zimske setove i sa OEM čeličnim felnama (Toyota, Suzuki ... mnogi ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...