Jump to content
FAS Goran
cookman

Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic 2011.

Recommended Posts

Pre tri meseca postao sam ponosni vlasnik Fiat Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic modela 2011 god.
Pre toga sam vozi Punta 1.2 16v HLX a pre njega Punto 55 s
Kupljen na Balkan-ovom placu ..istureno odeljenje u Pančevu :)
 
Proverio sam ga na više strana i dobio potvrdu da je auto OK i da mogu da ga pazarim..
Kako god...za sada..jer auto ide kao zmaj...
Urađen mali servis...pregledan od prijatelja - majstora..i zaključak da sam imao sreće..jer mu ništa ne fali..
Ima za to godište kilometražu 148.000 i pojedinci pokušavaju da me zaplaše..
Od majstora sam dobio potvrdu da je tek sad morot razrađen i da ne brinem..samo da pažljivo vozim i redovno održavam :)
 
IMAG1093.jpg  IMAG0890.jpg
 
IMAG0896.jpg  IMAG0898.jpg  IMAG0892.jpg
 
U međuvremenu moj otac kupuje Grande Punta 2009 god, i odlučuje da kupi alu felne..
Tražimo adekvatne ali ne uspevamo da nađemo neke koje bi mu se svidele..
Nalećemo na Abartove 15ce i ja odlučujem da mu dam moje fabričke a na moju Sivu Furiju stavim ove Abartove..
 
IMAG1032.jpg
 
zamena je izgledala ovako :)
 
IMAG1033.jpg  IMAG1035.jpg
 
tako da smo na kraju obojica bili zadovoljni...
Furija je dobila malo sportskiji izgled :)

Kasnije dolazim na ideju da stavim kačket...
Poručujem od prijatelja Foruma ...Helloween-a iz Šapca da mi uradi...
Farbam ga i angažujem čoveka u servisu za stakla da ga montira...
 
IMAG1036.jpg
 
to sad izgleda ovako...
 
IMAG1039.jpg
 
IMAG1040.jpg  
 
IMAG1045.jpg  IMAG1043.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, prvi put vidim GP-a sa abarth felnama...fino deluje

Mooozda mi samo malo smeta na zadnjem tocku puno crvene boje od dobosa, ali ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeća želja mi je da nabavim fabričku navigaciju za njega ..Blue&Me...TOM TOM je uradio to za Fiat...

Nažalost nisam dobio uz auto ali naćiću...

To izleda ovako:

 

tom_tom2.jpg

 

Ima ih u Italiji na netu da se nađu...

 

Želim da iskoristim sve prednosti Multimedio koju auto poseduje:

MF kožni volan

Bluetooth 

USB 

MP3

Putni računar....

Takođe postoji opcija da se umesto fabrčkog playera ubaci kineska verzija sa sve navogacijom i ostalim mogućnostima, ali nije jeftina a i nisam još uvek siguran u kvalitet...


Zanimljivo, prvi put vidim GP-a sa abarth felnama...fino deluje

Mooozda mi samo malo smeta na zadnjem tocku puno crvene boje od dobosa, ali ok...

 

Ma i meni sada smeta,,,

Farbao sam sa drugarom i on me ubedio...nisam bio za to da farbam pozadi  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar GP, nek te služi dugo. :thumbsup:

 

Nego jel ovo kod levog izduva neki sistem zaštite da se ukuca CODE pa tek onda da se upali auto ?

 

IMAG0896.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep grandisa!

Sta te pokusavaju da zaplase? Za kilometrazu? 90% auta na satu ima 150 000Km bio on star 4 ili 40 godina prema tome s obzirom na godiste moglo bi se reci i da je dosta presao. Sa dijagnostikom se lako proveri ali najbitnije od svega je opste stanje vozila!

Zadnje dobose prefarbaj u crno manje su upadljivi, ja sam tako kod sebe uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep grandisa!

Sta te pokusavaju da zaplase? Za kilometrazu? 90% auta na satu ima 150 000Km bio on star 4 ili 40 godina prema tome s obzirom na godiste moglo bi se reci i da je dosta presao. Sa dijagnostikom se lako proveri ali najbitnije od svega je opste stanje vozila!

Zadnje dobose prefarbaj u crno manje su upadljivi, ja sam tako kod sebe uradio.

 

Hehe, baš tako... svi imaju od 120-180k km.

 

E sad, ovaj je star 4 godine, i prešao je 148k km, pa se može reći da je ok kilometraža. Iako, realno, može se preći i duplo za te godine, pa ako si pratio, bilo je na Hrvatskom forumu, neka firma prodaje auto godinu dana star 120k km. To je u Hrvatskoj. Sad zamisli u Nemačkoj, recimo, gde auto voze dva trgovačka putnika, jedan prvu smenu, drugi u drugoj.

 

Sve je moguće i upravo to, važno je opšte stanje vozila. Ostalo manje bitno. Viđao sam masu krševa sa niti 100k km kod prvih vlasnika, jer ih ljudi sami unište. Tu kilometraža nema nikakve veze.

 

Inače lep auto i nadam se da je 90ks motor, jer je to neki minimum za Grande Punta po mojim kriteriumima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l' što sam , al' meni lepše one druge felne...

Balkan Pančevo (i Vršac) nisu isturena odelenja Balkana. Samo koriste ime i kupuju kola od njih.

Ovo je neka kameleon boja? Jako lepa i zanimljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l' što sam , al' meni lepše one druge felne...

Balkan Pančevo (i Vršac) nisu isturena odelenja Balkana. Samo koriste ime i kupuju kola od njih.

Ovo je neka kameleon boja? Jako lepa i zanimljiva

Pazi.. i menu u prvom momentu nisu u očima legle..ali učinio sam da moj ćale bude happy...u krajnjem slučaju..možemo ćale i ja uvek da se zamenimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ti je odličan, felge su predobre. A što se tiče kilometraže nema šta da brineš samo uredno mijenjaj ulje i filtere i nema problema. Sretno i puno pređenih kilometara. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ks motor i koliko si ga platio ako nije tajna? :D

 

70 kW / 95 PS / 94 hp (ECE) 5-speed

5.500e :)

Lep grandisa!

Sta te pokusavaju da zaplase? Za kilometrazu? 90% auta na satu ima 150 000Km bio on star 4 ili 40 godina prema tome s obzirom na godiste moglo bi se reci i da je dosta presao. Sa dijagnostikom se lako proveri ali najbitnije od svega je opste stanje vozila!

Zadnje dobose prefarbaj u crno manje su upadljivi, ja sam tako kod sebe uradio.

 

Najverovatnije da ću to da uradim :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne menjaš Punta kroz 3 generacije, tako to rade zadovoljni vlasnici istog :) Da te lepo sluzi i da budes jos zadovoljniji nego sa prethodna dva modela, lep je Grande ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima...

verujte mi, baš sam zadovoljan... :thumbsup:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siva Furija je upgrade-ovana :)

EVO je dobio svoj neophodni deo Blue&Me sistema...

TomTom Blue&Me Live 2

 

 

IMAG0572.jpg

IMAG0573.jpg

IMAG0580.jpg

Edited by cookman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si to iskopao?

Ima kutiju, kao da si novu kupio?

Koliko si platio i šta sad imaš sa tim?

Gde se ona spaja?

Izvinjavam se zbog puno pitanja ali baš me interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎30‎.‎6‎.‎2015‎. at 8:45 PM, totti said:

Da l' što sam emoji69.png, al' meni lepše one druge felne...

 

Takođe . Baš mi se sviđa Grande . Jel ta navigacija baš ide tu,mislim ima rupe da se pričvrsti i za napajanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta navigacija baš ide tu kao na slikama e sad da li ima rupe ili se nekako drugačije kači ne znam kao i gde se spaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je skidaj obavezno. Imao sam slicnu fabricku u Corsi ali mi nije ni 5 dana opstala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru u centru BGa cigla u staklo na vratima zbog kineske navigacije od 50e! Bilo je to pre 3-4 godine, valjda su mislili da to više vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Zvezdo said:

Gde si to iskopao?

Ima kutiju, kao da si novu kupio?

Koliko si platio i šta sad imaš sa tim?

Gde se ona spaja?

Izvinjavam se zbog puno pitanja ali baš me interesuje.

Pazario na nemačkom Ebay-u..pa mi drugar doneo kad je dolazio.

Ima kutiju, stanje kao novo a godinu dana korišćena...

Cena je bila oko 150e...nije malo ali nekako mi je srce puno jer sam upotpunio ceo sistem na autu (Blue&me)

Sad pored navigacije...kontolišem usb sa muzikom..Pokazuje Ecodrive opciju..Trip compjuter...imenik sa telefona...izlazi broj kad me neko zove...itd.

Sve u svemu..zadovoljan..

Držač navigacije se ubacuje u rupu pored kutijice za sitniš..Sinhronizuje se sa autom..istovremeno puni bateriju navigacije...

Skidam je obavezno jer privlači pažnju...

8 hours ago, MiroslavL said:

Takođe . Baš mi se sviđa Grande . Jel ta navigacija baš ide tu,mislim ima rupe da se pričvrsti i za napajanje?

Da..baš ide tu..sinhronizuje se sa celim autom...i puni se.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2015 at 11:22 PM, gorank82 said:

Ne menjaš Punta kroz 3 generacije, tako to rade zadovoljni vlasnici istog :) Da te lepo sluzi i da budes jos zadovoljniji nego sa prethodna dva modela, lep je Grande ...

HVala :) 

Pa birao sam auto koji sam mogao da kupim i održavam a uglavnom za gradsku vožnju...a volim i Italijanski dizajn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra! Jeftino baš i nije ali vredi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...