Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Maks031

Stojka Mediteran Coupe 1.6

Recommended Posts

Malo reklame za klub pa da predstavim ovaj legendarni, danas jako rijedak autić...
Imamo jedan prekrasan dijamant u rukama glavnog mehaničara, 101 Mediteran 1980. Auto se vozi svaki dan na posao i zasad je još samo suvenir, ali znate svi kakva je birokracija kod nas na brdovitom Balkanu.. Toliki su problemi s tehničkim i oko registracije, da su dečku ubili volju za autom. Preinake su neznatne, ispuh, malo je ojačan i unutra je 1.6 iz Tipa s duplim Webber karbom. Malo ozvučenja, malo električnih podizača itd.. :)  Kako zasad stoji situacija, veliki su izgledi da će iduće godine iz istih razloga ova priča završit, i da će biti preinačen za utrke, ali dotad ćemo još malo uživat s njim i mamit poglede curica po gradu :)
 
cxcv5302.jpg
 
cxcv5303.jpg  cxcv5304.jpg  cxcv5305.jpg  

 

cxcv5306.jpg  cxcv5307.jpg
 
Street Style natjecanje, "Osijek Street-Race Show No.14" Stojka u pratnji sinjorine Alfe

 
cxcv5308.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,autic je ekstra. :unworthy: 

Nazalost sve ih je manje i manje u dobrom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je moj prvi auto. Bio je 1978 sa fiatovim 1,1 motorom.

Ekstra auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, spominjali smo ga vec, sto je izgleda tice, jedino mi se ocigledan old-school abarth izgled ne uklapa sa stickerima, sve ostalo deluje da je za - svaka cast! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine sam video jednog nebo plavog na otpadu, koji je bio spreman za presu, a zdrava školjka, smorio sam se živ što nam je standard takav da ne možeš da spasiš takav auto od prese, nego gledaš kako se uništava, a nema ih.. Prava mera za taj auto je 1.6 :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imalo je ranije na YFC forumu par njih iz HR vecinom sa 1,6 motorom iz Brava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

On i ovako solidno vuce,a mogu da zamislim sta radi u Juga ili Keca,sto bi reko nas narod BRCKA ASVALT!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj deda je uzeo novog cini mi se 78 godine i znam da je bio sa italijanskim motorom...

dok je bio ziv do 2007 ga je vozio i voleo ga vise nego ista...

posle njega je zapusten i posle par godina prodat u staro gvozdje...

tad mi nije bio nesto a sad bi voleo da ga imam vise nego ista...

sjajan auto i lepo sredjen... cuvaj to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem za ovo sa stickerom.. Al tu je samo privremeno jer je malo stradao taj desni blatobran. Ima i prednji branik, ali je skinut za natjecanje i tu je malo bila žurba da se to sve prikrije. Istina, ide ko metak s duplim karbom. Malo je učvršćen  da se ne raziđu mulde, ali svaka snaga iznad ove bila bi jako teška za kontrolirat. I sa ovim vrti do treće ko blesav :D

Inače bio je bijele boje u originalu, preuzet od prvog vlasnika. Motor koji je izvađen vanka ima originalnih 40 000 km na satu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...