Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cim je poceo da brljavi ugradnjom plina onda je struja 100% Plin trazi idealnu struju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali i na benzinu ne radi kako treba,tj nikada nije ni radio.

Smiri se kad se zagreje ali opet ne radi kako treba,ja sam tako razumeo.

Ne kosta nista da proveris sikter,pre trazenja alata za blokadu bregastih provewri samo zupcenje.

Bobine i kablovi su potrosna stvar,tako da to i nije strasno.

Po meni,oteraj auto kod nekoga samo da vidi da li je uzupcen valjano(ili ti brate vidi sam,postavio ti je ivan sliku),a onda akcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si bliže pa da pretresemo svu struju pre bilo čega.

Ja praktikujem, između ostalog inezavisno od svega, pri ugradnji plina da zamenim senzor radilice.

Ne pitajte zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6 nema kablove, bar jedna briga manje. :)

Rad bobina može da se isprati na Examineru, da se vidi odstupa ili neka što se njene struje tiče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u servisu gde radim je kolega mehanicar odrzavao Punta, i trebalo bi i Stila, ali je u guzvi sa vremenom. Snasli smo se za alat, samo prethodno treba da se zavrsi generalka na nekom Jeep-u 3.0, pa ima puno posla oko toga. Moj auto ce sledeci na dizalicu.

Malo duze vergla nekad, onda radi lepo dok se ne zagreje, e onda krene da blago varira na leru, imam trip da ce da se ugasi. Inace kad ide, ide lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, učitali smo drugu mapu i radio je 15min u mestu, napravljeno par test krugova, sve okej. Vratio se nazad, parkirao auto i posle par sati stajanja, i posle 1km vožnje, navratio se isti problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako, možeš da isključiš zupčenje.

Nemaš nikoga u blizini da ima isti auto?

Da li si skidao svećice? Da vidiš kakvo je sagorevanje.

Kakva je potrošnja? Plina i benzina.

Ako tu ima povećanja, trebalo bi proveriti sonde.

Koliko sam uspeo da ispratim, tebi kada počne da brljavi ne upali check lampicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da počnem od početka, tj da sumiram...

Prvog dana kada sam ga kupio je imao čudan ler, onda me je pola sata pošto sam ga kupio ubacio u Safe mod i upalio check. Nije hteo preko 15-20km/h i odmileo sam do servisa u kom radim i ostavio auto ispred da prenoći. Ujutru upalio normalno i na dijagnostici nema nikakve greške. Leptir je skinut i očišćen i posle toga je jedini problem bio što na naglo potapanje gasa ume da proguta knedlu... Poslao sam ECU i leptir gasa u Novi Sad kod Crnog Saleta, on je to sredio i vozio na svom autu par dana, sve je bilo okej i vratio sam ga na svoj auto... Posle par isprobavanja je i dalje postojao taj problem da hoće da proguta knedlu. Sipao sam Wurthov čistač dizni u rezervoar i natankao ga do vrha. Od tada više nije bilo gutanja knedli, dok nisam potrošio nešto više od pola rezervoara i krenuo u Jagodinu na ugradnju plina. Usput mi se to opet desilo. Na test vožnji posle ugradnje mi se desilo da se ugasio na plin, na paljenju je verglao baš dugo i posle toga se više nije dešavalo da se gasi. Dovezao sam se iz Jagodine, vozio se po gradu i skupa prešao oko 70km na plin i onda je u utorak počeo da se gasi na plin. Gasi se kada oduzmem gas i stisnem kvačilo da prebacim u nižu brzinu, obrtaji samo padnu i auto se ugasi, ali kada otpustim kvačilo, on se upali sam u brzini. Lik koji je vozio oko 20km iza mene je stao da mi kaže da pozadi ima plamenova. Prebacio sam na benzin i dovezao se kući. Posle toga sam na benzin pokušao da potopim gas, opet je progutao knedlu i to uvek čini na oko 3.000 obrtaja. Uveče sam se vratio u Kragujevac, 70km vožnje između 90-160km/h, gde nije štucnuo. Ujutru je kolega učitao plinsku mapu, auto je radio na plin bez gašenja, napravio sam par krugova, sve okej, ugasio auto i ostavio ga do kraja radnog vremena i kada sam krenuo kući, opet je krenuo po starom, da se gasi na plin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno niko neće da kupi auto koji zeza, jedino ispod cene, a to ne želim. Mene nije zezao dok sam ga probao i dok nisam izvadio pare, počeo je da zeza 20 minuta posle kupovine. Druga stvar je motor koji ne troši ulje i urađen veliki servis i urađen mali dana kada sam kupio auto od strane prethodnog vlasnika, na trapu je kao praćka, da kupim drugi verovatno će imati šta da se radi i na njemu.. Jedino ulaganje sa moje strane je u poklopac akumulatora i u sređivanje ECUa, što možda nije imalo potrebe, ali hteo sam preventivno da se rešim tog problema i sve to ukupno je iznelo 100€. Nisam pomenuo plin, nije atestiran i može da se skine u svakom momentu.. Može da bude da zeza leptir, može da bude katalizator...

 

 

Ujutru ću da ga zakačim na dijagnostiku i ispisaću vrednosti, znam da je druga sonda nešto brljala..

 

Potrošnja je skroz okej, neki prosek je 8l benzina. svećice je kolega gledao kada je pretresao auto i kaže da su dobre. Ono bi najbolje bilo da imam od koga da to skinem i isprobavam ispravno.. 

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije taj auto za prodavanje. Sredices to brzo i uzivancija ko sa puntom sto je bila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li znaš kada su stavljene te svećice (kilometraža)? I da li su odgovarajuće? Ako nisu, može da ih zeza toplotna vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto MS rece, nije to za prodavanje, kakav god da uzmes i koji god da je sigurno ce te sacekati ulaganja od ~ 1000 eura u njega.

 

Prvo na dijagnostiku, pa pretresi struju oko motora, bobine, sonde, svecice, klapnu gasa (mozda je do nje), plinski ECU.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako iz mog iskustva brljavi plinski računar.

Imam utisak, odavde, da nakon nekog vremena (gašenjem kontakta) pogubi parametre i vrati se na fab. podešavanje. Možda glupo zvuči ali, da li je taj majstor do sada ugrađiva plin u Stila?

Ne znam, skini MAP i očisti.

Druga sonda nije direktno vezana za rad motora već samo detektuje nepravilnosti ... One mogu biti vezane za loše sagorevanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok čekaš na red, mogao bi da raskačiš taj plin da probaš kako se onda ponaša. Tako bi isključio nepravilnost plinskog računara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u autu račun sa velikog servisa, ne sećam se da sam video svećice na spisku, ali mogao bih da krenem od zamene svećica.. 

 

Majstor izmeđuostalog i sam vozi Stila 1.8 već par godina..

 

Gde se nalazi Map, da skinem sam sutra? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verujem da je taj auto imao gremline i kod predhodnog vlasnika, pa je isti prezalio i registraciju i veliki servis i mali servis i...Kada kupis auto, vec u prvoj nedelji on se pokaze kakav je, a ti ga ili zavolis ili jedva cekas da ga se resis! Vec sam jednom napisao da je tvoja prednost sto radis u servisu i zelim ti da sto pre uzivas u voznji :) a oglas samo ako mozes da zaradis na njemu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi se složio, sve je rešivo samo nije nadjen razlog, kada se to reši sluzice taj auto odlicno siguran sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Map je usrafljen na usisnoj grani, do njega vodi kabl i dzek- ne mozes da promasis i idrze ga dva srafa

PS

Ja sam ugradio plin odmah po kupovini mog Stila 1.6, i nije bilo nikakvih problema do danas.

Dovedi ti Stila u red na benzin, pa ce na plin da prede -neces da primetis razliku benz plin

Edited by gogi1101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očišćen Map senzor, čekam da stignu nove svećice. Ove stare su dobre, ali su na vrhu zagaravele, kažu kolege loše sagorevanje verovatno.

 

cxcv3601.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...