Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

 

Evo kombinacija svih motora i mjenjača za Egeu:

cxcv500046.jpg

1.6 benzinac očito sa Aisinovim HD automatikom, a za 1.6 dizel opcionalni FPT C635 DCT.

 

 

 

Nema turbo motora u ponudi, zanimljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skladno djeluje, konacno pravi Fiat za istocna trzista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heč varijanta mislim da će biti dosledan naslednik Stila i Brava jer ovo što vidim od napred mi se baš dopada.

Ja ne volim sedane mada iskreno ovaj nije loš jer je kratak pozadi.

Što se tiče cene ako bude do 13-14k evra mislim da će dobro proći kod nas.

Pogotovo uz popuste, staro za novo i beskamatne kredite.

Pričam o dizel varinanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj gore tekst što je tip radio analizu. Tip previđa dosta stvari. Recimo važnost talijanskog tržišta, da će nepokon biti SW, kao i činjenicu da bi Punto trebao stati sa proizvodnjom krajem ove godine ako su i dalje isti planovi na snazi. Nije zalud da za hatch razmišljaju o imenu Grande Punto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo je nasljednik Brava, samo ovisi kako tko gleda. Ionako su Puntu službeno 2012. vratili to ime. Logični veći model je Grande Punto. :D

E sada je trik što je moguće da će cijenovno dijelom(ulazni model) ići pokrivati Punta, a klasom Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš cenom Punta a gabaritima Brava.

Lepo kaže izgubili rat, sad da se bore VW oružjem. Škodom , puno auta za malo para. I Reno-u u nižim klasama upalilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je problem u nas riječ klasa auta kada službeno po propisima ne postoji. Ameri su to mudro riješili volumenom interijera. Čak po njihovim tim mjerilima je mislim Dodge Dart (Talijani se rugaju Fart) taman jedva u midsize ili po našem D-segmentu, a reklamiraju ga kao kompakta ili po naš C. Zato vjerojatno to auto i nisu nikada ponudili ovdje iako postoji za Kinu.

 

I sada kada sve vidim jasno mi je zašto su mijenjali platformu i zašto je u biti u osnovi u neku ruku ovo i dalje Punto iz 2005. i mislim da su pogodili. 

Složio bih se da je ovo nekako što Škoda nudi no opet će biti drugačije. Opcije bliže Japancima ili Korejcima pa da na taj način se zadrži niska cijena. A Renault tu može ponuditi samo Daciu no mislim da ona nije ni blizu ova razina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram se sutra rano dignut kako idem za ZG ali ima dosta informacija.

Kaže za Aegeu u Turskoj.

5-godišnje jamstvo kao standard

-80 kg s obzirom na Lineu

+80% torzijska krutost s obzirom na Lineu

Osnovni paket opreme Easy:

16" čelične felge

ESP sa Hill Holderom

6 zračnih jastuka

UConnect 5" sa USB priljučkom i bluetoothom

podešavanje volana

manualna klima

4 električna podizača stakala

električni grijani retrovizori

prednji naslon za ruku

Urban (sve kao Easy plus):

16" aluminijske felge

parkirni senzori

tempomat

maglenke

automatska klima

mekša plastika na centralnoj konzoli

Lounge (sve kao Urban plus):

17" aluminijske felge

elektromatski retrovizor

senzor svjetla

stražnja kamera

navigacija

stražnji naslon za ruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 000 eura osnovni model sa 1.4 FIRE-om u Turskoj. Doduše turske cijene su jako paprene, tamo Clio mislim starta na 14 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi već bila ok cena. Ako bude 15k evra kod nas i po ostatku istočne Evrope, čini mi se da je skupo kad se pogleda konkurencija, plus što tek treba da predstave hatchback koji je ionako viđen da bude skuplji od sedan verzije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je osnovni model 80 kg lakši od Linee to bi ako se ne varam bilo 1080 kg. Pa Grande Punto je bio 1015 kg, a zadnji Bravo mislim preko 1200 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...