Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ovaj auto je u vreme kada je proizveden bio izvan grupacije, ali je sada ipak deo grupacije pa je red da ga predstavim ovde, jer kupujemo delove na istom mestu, a jos kad bi delovi od punta isli "sraf na sraf" :)

 

JEEP Cherokee 2.8 CRD - godina proizvodnje 2005, godina prve registracije 2006.

Kilometraza 98 000km - konacno mogu reci PRAVIH 100% :)

Motor je napravljen u saradnji sa mercedesom i isporucuje 120kw(163ks) uz kamionski obrtni moment od 400NM.

Menjac je MANUELNI sa 6 brzina

Pravi je terenac od 2t (samo 50 kg laksi od npr.X6) i postoji nekoliko rezima pogona - 2H (samo zadnji pogon), 4H (ukljucuje prednji po potrebi), 4L (isto kao 4H samo sa redukcijom) i N (zakljucavanje diferencijala - konstantno na svim tockovima)

Od opreme nista specijalno nema, nema kozni volan(morace da padne presvlacenje, mada je ovaj volan kao nov), nema kozna sedista. Sve ostalo je tu, manuelna klima (ne postoji automatska), navigacija, ASR, ABS ESP...

Plan je da se dovede u potpuno fabricko stanje, da bude kao prvog dana ili samo bolji(dodatna oprema) , zato sam i ovde - slusam vase predloge. Za pocetak je potrebno odraditi sve servise, a zatim sredjivanje branika.

 

Vise slika kad budu krenuli radovi:

 

2014_05_31_14_46_59.jpg  2014_05_31_14_45_56.jpg  96jmpd855ttrvxejz62a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrh je jeep pravi terenac imao sam i ja pre 4 god. granda alii bio tesko djubre sa alfinim dizelom kod tebe je druga prica meckin motor. sa srecom da se vozas i da te sluzi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam! :) Svaka cast na izboru, neka te sluzi odlicno, i da ti uvek mami osmeh na lice :) 
Mozes za pocetak da predjes branike bumper sprejom, da opet dobiju crnu boju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branici su sivi fabricki, ovo crno je zamazano tim sprejom i nije ispalo lepo, ili ce ici u boju ili ce se osveziti ta fabricka siva. Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li...a, koliko može da razvije na 402 :D :D ...pretpostavljam da je maaaaaalo sporiji od prošlih tvojih automobila? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nesa: Ovaj je vise za 201 zbog pogona 4x4 :harhar:  Salu na stranu, auto ide sasvim solidno, a tek kad bi se cipovao .... :D Trenutno ide tako da bi propisno namucio nekog fabrickog stila jtd, mada mu to nije namena. http://www.automobile-catalog.com/car/2006/1325060/jeep_cherokee_limited_2_8_crd.html

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cestitke. Jedan jedini Jeep na forumu, samo neka te sluzi kako mu dolikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivao bih od tebe i Nemca, ali nekako nisam očekivao da ćeš da uletiš u terenca sa ovolikom kubikažom :rolleyes: Dobro deluje na prvu, nego odakle sad to, rešio si da se oprobaš u off roadu?  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni sam to nisam do skoro ocekivao, pre bih verovao da ce sledeci auto biti turbak sa 300ks ali eto, vremena se menjaju :) Auto je sa pravom kilometrazom, bez havarija(cak ni onih sitnijih) i od prvog vlasnika. Cilj bi mogao da bude ovako nesto:

 

0302318_Jeep_Cherokee_2_8_CRD_Renegade_2

 

To je sa branicima u boji i hrom maskom, eventualno bih voleo da imam dodatna svetla na krovu kao na modelu regenerate:

 

Jeep_Cherokee_Renegade_2003_800x600_wall

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zdravlju da te sluzi!

Licno mi se ovaj model nikada nije svidjao, nekako mi nije pravi Cherokee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi su razliciti ;) Ali veruj mi da gresis, bar sto se voznih karakteristika tice, imas osecaj voznje malog tenka, posebno sto je dosta tezi(300-400kg) od predhodnog modela legendarne kockice, a terenske sposobnosti su (bar tako kazu) izvanredne.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, ja ovo kazem cisto na izgled, sto bi se reklo. Sta rece, da nosi meckin 2,7cdi 165ks, petak?

Koliko se krecu sada ovakvi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije meckin 2.7 petak, vec je 2.8 4cyl 16v koji je u stvari nastao tako sto je mercedes predhodni 2.5 motor(poreklom iz fiat-a) razbusio na 2.8 i preradio po svojim standardima.

 

Krecu se od 4000 pa do 8000, zavisno od godista, motora, opreme, stanja itd. 2002-2005. je prvi model, a od 2005-2008 je facelift kao ovaj.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao mali sportski tenkic!

Sa tim pogonom i dobrim gumama se mozes popeti na vrh Beogradjanke i to po fasadi!

 

Nego, gde ga iskopa sa takvom kilometrazom? Ovo je stvarno auto za lagano sredjivanje po svom ukusu i voznju duuugo godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume i felne cu zameniti ovih dana, idu goodyear wrangler gume na njega ;) I sa ovim gumama koje su realno lose, on izlazi uzbrdo po blatu bez problema, nego problemi nastaju po krivinama i vlaznom asfaltu jer ga vozim u rezimu sa zadnjom vucom pa zna da zadriftuje. Auto je od prijatelja koji je prvi vlasnik i kome je ovo bio drugi ili povremeno treci auto pa je presao jako malo.

 

Samo sam u velikoj dilemi za plastike, da li u fabricku sivu koja je sad, da li u crnu ili u metalik sivu kao auto :question:

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces kao auto onda ce izgledati onako kulturno dakle za pozoriste a ako crno e onda kada je blatnjav onda je najlepsi znaci ovisi o licnim afinitetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budeš jurio Good Year, svrati kod mene na posao kada budeš u Kg-u pošto smo jedan od najvećih uvoznika kod nas, da vidimo kakvu cenu mogu da ti naprave ovi moji, odazvaćemo se na mene..  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih mu ofarbao to u boju auta i stavio bi neke alu felne fabricke naravno, tih dimenzija, ne vecih, da bi se sacuvao off road fazon. Takodje mi nije jasno sto su se tolko stekali na opremi da nisu mogli kozni volan da stave u standardnu opremu.. Inace je lep jeep, nadam se da ce dobro sluziti :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo zašto štekuju: uštede 2$ ovde, 3 tamo, pola na ovom, 5 na onom... Nakupe makar samo 50$ uštede na autu i na prodatih milion komada, ušteda im je 50 miliona $ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke na novom terencu!!! Mislim da će ti svaki sledeći biti jeep!

 

Ja glasam za ovu varijantu s tim što bi i kvake i retrovizore hromirao  :thumbup:

 

0302318_Jeep_Cherokee_2_8_CRD_Renegade_2

 


E da i obavezno tamna stakla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...