Jump to content
FAS Goran
razor_amd

Alfa Romeo 159sw 1.9 JTDm 180KS

Recommended Posts

Nadam se da nije puno?

 

01a82fb63c326b4e9df0572f0046d719da25c3da 6bac69103aebeb818a90f529743d1095274ed02d 9cbf466677d994ac71563558c25fde8ccd2b8a1f

41c5f653bc9bdc1231f257034d09e29bf00670fd a63e49e79560a9f152a1cf4e43c8b2c98138178a d91b33aaddecd979538129a100406e21cc7ba31b

ff47f528e48197136bfc41161411ea32dc99cb0b

 

Generalno nisam mnogo cuknuo, ali je skupa steta jer je noviji auto. Za haubu traze 250€, branik nema ispod 150€, znak na braniku je 50€...

U Trsteniku skoro svi traze 400€ za sredjivanje i farbanje haube i oba branika...

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta znam. Ovako na slikama stvarno izgleda minijaturno, opet mi to nešto jako puno delova. Ok znak se vidi da je slomljen. A da limora nova hauba i branik? Bas mi žao, prelepa je alfa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel joj hauba aluminijumska, pa je ne peglaju? Jesi zvao Lucas za kopije? Mislim da će ti najveći problem biti za te hrom lajsnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraju da se uzimaju drugi delovi, nego sam ja gledao čisto koliko bi me koštali delovi a koliko za rad, pa da vidim šta je jeftinije i/ili bolje.

 

Hauba nije aluminijumska, kažu da može da se odradi, ali je na mnogo mesta prelomila pa je malo zajebano jer em je velika, i ima 2 ili čak 3 sloja lima. Nisam još otvarao haubu, pokušao sam, ali nema šanse i još se i ručica za otvaranje haube polomila, a nisam je nešto bog zna kako povukao. Pokušali samo i kleštima da povučemo sajlu, ali neće ni da mrdne... Baš sam ga zveknuo u sredinu!

Branik prednji malo napukao samo u predelu znaka, ali je, koliko vidim, ranije već rađen. Prethodni vlasnik je rekao da ga je samo farbao ali izgleda da nije samo to. Zadnji branik radim zato što je prethodno loše urađeno i ljušti se lak na oba branika, pa kad već farbam, da odradim sve kako treba.

Jedino znak ne može da se odradi nego mora zamenski, niko ne hromira plastiku u okolini... Videću još šta i kako sa znakom. Hvala totti, poslao sam pitanje Lucasu, jer sad je kasno da zovem pa čekam odgovor, verovatno ponedeljak.

 

Neša može da prebaci sve ovo u moju temu da ne bi ovde smetalo. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta slican, samo u crnoj boji. Razmisljao sam i ja da pazarim crni, ali da ne bude previse crne boje na autu?

Gde ga nadje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan decko iz panceva,mogu da ti dam kontakt ;) pazi , nije velika cena. Ja bi probao oba na auto pa da se vidi kako stoje ;) al ovaj crni mi bolje jer je onaj V deo sam za sebe , ne idu plastike preko njega :)

I mislim da ce stajati bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd pusti kontakt na PM da se cujem sa njim. Ostaje mi jos da nadjem onaj gornji deo sto ide na haubu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Razor

 

Matori, ako ne nadjes haubu, mogu da pitam prijatelja koji je limar i farbar koliko bi te izaslo da ti to sredi? Meni je letos odradio skoro celu levu stranu (jedino je zadnju polustranicu do pola odradio) i uradio je ekstra.

Malo je mnogo 400 evra, jer je mene izaslo ispravljanje i farbanje 70 evra po delu (i to farbanje u komori sa sve materijalom i rukama). Jedino mozda hauba jeste malo skuplja zbog povrsine, ali je bre mnogo 250 evra, a branici se obicno farbaju 50 evra po komadu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali čukarac, ali skupa popravka. Generalno ništa krupno, ali haubu ne mogu da otvorim jer sam ga opičio po sred srede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

branici farbanje ne vise od 50 eura po komadu, na njima skoro da i nema ostecenja
haubu ja bi trazio zamjensku  jer na novom autu je nebi peglao i petljao ako je vise ostecena nego sto izgleda

sve preko 250 eura za popravke je mnogo , inace bi ti se isplatilo doci u bih i napraviti :D

steta sto nema kasko, jer tako noi auto je jako "skupo" voziti bez kaska posebno na balkanu gdje je saobracajna kultura 0

Edited by AnDel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma branici već bili rađeni i to loše, lak se ljuštio sa njih pri svakom pranju sve više i više... Zadnji branik je bio haos za majstora. Neko ga je gitovao, pa ofarbao, pa video da nije baš kako treba pa preko te farbe opet gitovao pa farbao pa lakirao, i naravno da mora da se ljušti kad rađeno samo na brzaka da se uzmu pare... Prednji je baš pukao u predelu znaka i isto je bio malo teži za rad ali sve je ispalo extra na kraju. Znakovi napred za sada samo zakrpljeni ali ispalo je OK, i zameniću tek kad naiđem na povoljnu cenu...

 

Haubu je majstor gledao što više da ispravi što može, da bi je što manje gitovao, i mogu reći da sam vrlo zadovoljan kako je sve ispalo. Vezni lim je pošao takođe ka unutra, držači farova koji su na veznom limu su zbog toga i popucali ali farovi su ostali čitavi. Posao je koštao 250€ stim što sam častio majstora još 20€ preko. Inače je ista priča bila i kod njega, posao košta 350€ ali pošto si drugar od drugara onda može 250€...

 

Malopre sam bio da ga preuzmem, slike kačim sutra...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali čukarac, ali skupa popravka.

. Razor, kako opisujes sta je sve napuklo, puklo, iskrivilo se mora da je bio bas neki dobar cukarac. Ali drago mi je da sve moze da se odradi i sredi.

A i ovo da je auto ranije gitovan i farban ne mogu da verujem, ispada onda da skoro svaki auto koji dodje od preko grane je na neki nacin limarski odradjivan.

Sa srecom u daljum radovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skoro svaki auto od preko ima ocesan ili malo polomljen branik pa ih malo srede pre prodaje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hauba izgleda dobro, bar na slikama. Rekao bih da je majstor uradio dobar posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo izgleda perfektno, e sad, verovatno ako se zagleda ima nekih finesa, ali auto je to, vozi se svakodnevno, još ti je i usko tu u dvorištu, tako da nemoj mnogo da zagledaš i razmišljaš o tome, bitno je da ovako na prvi pogled deluje odlično :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ispalo je super, kako je bilo. Sad mi žao da ga vozim i više pazim na ivičnjake i ove uske ulice...

 

Branik ima malo zazor.

 

Ako mislis na prednji branik - vozačeva strana, tako je i bilo kad sam kupio. Pokušao je majstor da sredi, ali rekao je da nije mogao jer su popucali neki držači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...