Jump to content
FAS Goran
razor_amd

Alfa Romeo 159sw 1.9 JTDm 180KS

Recommended Posts

bruka posle gledanja snimka suvisan je svaki komentar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mocno izgleda, svaka cast. Kolko su bili kontroleri ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo specifikacije:

 

Prstenovi - 39€

Kontroleri - 115£ (~145€)

Stabilizatori i propratna elektronika - do 50€

Otvaranje farova i ugradnja - 90€

Ostalo sam ja radio

 

Izašlo sve nešto oko 320€

 

Lik koji mi je prodao kontrolere je napravio još 5 setova preko poručene količine ukoliko neko kasnije sazna da može da pazari. Jedan kontroler je 50£ i poštarina do Srbije je 15£. Stigli su u roku od 7 dana...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nekoliko pitanja.

 

Dakle, ukinuo sam DPF na računaru i izvadio kompletno sve iz njega i od njega smo napravili lonac da bi i dalje bio fizički na svom mestu i da deluje kao da ništa nije dirano zbog ne daj bože...

 

- Da li takođe treba da se ukida i EGR, tj. da li je obavezno, ili je poželjno, itd, itd...? Vidim da svi koji ukinu DPF uglavnom zatvaraju i EGR. Da li se i on isključuje na računaru ili se samo zatvara fizički?

- Primetio sam da auto dosta dimi dok je hladan, a tek kad se zagreje prestaje da dimi. Takodje ima nepravilan rad na leru dok je skroz hladan, tj. kada se prvi put pali tog dana. Sta moze da izazove ovaj simptom, dizne možda?

- Letva volana je previse zategnuta (neko je verovatno dirao prethodno iz ko zna kog razloga). Ne vraća volan u sredinu kad je vrlo malo okrenut u neku stranu. Na pravcu ne mogu da ga nikako nateram da ide pravo, beži ili u jednu ili u drugu stranu i to vrlo malo, ali primetno pa smeta. Šta je najbolje odraditi? Rekoše mi da reparaciju izbegavam jer je to bitan deo za upravljanje vozilom i niko se ne bi igrao sa time.

 

Da napomenem samo da sam odradio reglažu trapa kod Raleta u Kragujevcu još kada sam pazario auto jer sam primetio da je cepao prethodne gume sa unutrašnje strane. Ispričao sam i njemu za ovaj problem kada je radio reglažu... Sad više ne cepa gume ali i dalje ne mogu da ga nateram da ide pravo. Stalno moram blago da korigujem pravac kretanja u jednu pa u drugu stranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za volan mogu da budu i pogace na amorte zapeknu kao valjda pa glave malo ili letva ko sto kazes. a svaka ti cast za sredjivanje auta..:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice volana, ja takodje ne znam kad mi je stajao ravno, posto je alfa neverovatno osetljiva na sve vrste neravnina i nagiba, otkad vozim alfu, zaboravio sam na drzanje volana sa jednom rukom, mozda samo tako treba.. Bilo bi dobro da proveris na nekoj drugoj 159, ali verujem da je to malo teze naci.

 

Sto se tice drhtanja u leru, i meni se to desava samo ujutru prvih par minuta, najverovatnije su plasticne klapnice(ima ih 4) u usisu koje su zaprljane i ne rade kako treba, u nekim ekstremnim slucajevima se desavalo da se odlome i odu direktno u usis i uniste motor, ali je to bas ekstreman slucaj, uglavnom zabodu u prljavstini cak iako se odlome. To mozes da proveris ako otvaras usis, ali sam ja odustao od toga dokle god samo ujutru podrhtava, ako krene konstantno, onda otvaram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jos jedan drugar ovde Alfu 159 2.4JTDm, moram bas da ga pozovem sutra da ga pitam kako je to kod njega...

 

A sto se tice drhtanja, bas tako, samo par minuta kad je ujutru ladan na leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedno moje iskustvo od pre neki dan, možda pomogne... Sad sam uradio čišćenje usisa i EGRa, i primećujem da mi je mirniji na leru, manje podrhtava a bogami se i manje čuje. takođe, kada ga u prvoj brzini nateram na visoke obrtaje pri kretanju, ume da baci dim pozadi. Sada, kada sam odradio ovo čišćenje, i dalje dimi kad uradim ono ali dosta manje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci oko ovamo, ja sam imao problem sa letvom, vukao mi ja auto u stranu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42184-bravoa-jtd-problem-sa-trapom/?p=735230

Rešio sam problem zamenom letve, doduše za matorog Brava nije bila skupa, ali je raspon cena kod derikoža prosto neverovatan.

Ti verovatno imaš električni servo, ali proveri ipak da li ti pomeri volan u stranu kada startuješ motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servo je hidraulični kao što Totti reče, nego nisam znao da mogu samo letvu da promenim, mislio sam da mora ceo komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh kad bih ja mogao svog tatu da nagovorim da kupi 159 SW njemu,  ne bi me to toliko nerviralo da nije u mladosti vozio mnogo Alfi: 33, 75 , GTV coupe...

 

a i tragovi koje nalazim kroz nasu garazu, privesci, naljepnice Alfa Romeo i slicno govore da je ljubitelj Alfe...  al opet nece a svidja mu se..

 

Ponekad mi se cini da ljudi iz nekih nerazjasnjenih razloga nece Alfu ,iako im se svidja i vazda se okrecu za njom i nas vlasnike Alfi opucaju sa pitanjima :)

 

 

Alfe su cudo, narocito ovi karavani.  Mrzim karavane,ali Alfe su nesto drugo!  Ova tvoja mi je mnogo nesto zanimljiva,i ako nije neka posebna verzija, ima nesto :)

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam bliže, da je doteram do tebe, da nateramo ćaleta samo da sedne malo i provoza je, sigurno bi promenio mišljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa nije karavan, ona je Sportwagon ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh te juce na Bubanj potoku, penjali smo se zajedno uz brdo, oko pola 7 recimo :-)

Odlicno izgleda Alfica u retrovizoru :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E primetio sam jednu Alfu 156 2.5 V6 - NI table ako se dobro sećam. Pomerio sam se u desnu traku, kako bi me obišao. Vozio ženu i klince pa ne smem da ludujem... :smoke:

 

Iznervirao sam se zbog gužve, pa nisam nešto posebno obratio pažnju... Nadam se da u nedelju, kada se budem vraćao kući, neće biti onolika gužva...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, to sam bio ja :-)

To sam rekao zbog farova, ni na sta drugo nisam mislio. Stvarno dobro izgleda sa tim prstenovima!

Do Mostarske petlje sam ih zagledao :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...