Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

Registracija 17700din Autokomerc kod plavog mosta, ne naplacuju tehnicki pregled do prvog juna.

Servis 10900 Radulovic. Sipana selenia, kazu ne sipaju druga ulja jer je selenija dizajnirana za motore Fiat automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre rekao da je samo odgovarajućih specifikacija, ali sve za šta fabrika daje garanciju mora da valja bez obzira koliko koštalo.

Inače, nije strašna cifra s obzirom da je ovlašćeni u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kuca Kole, 9100dinara.

Sipali Selenia 5W-40 (bez ikakvih dodatnih slova PE itd), filter ulja, filter vazduha, filter klime(polena)

pogledali zasto mi se levi prednji zvucnik ponekada iskljuci-otvorio majstor svi kontakti dobri zatvorio, a rekao sam da nisu kontakti. Ali ja kazem onoj sto kuca a sta ona napise i sta majstor procita,.......teraj dalje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz koliko je auto kod tebe? Ako je duže od 6-7 meseci po meni ti se ne isplati više raditi servise u ovlašćenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa radi čovek na godinu dana pošto nije prešao 20kkm. 

 

Inače 10 hiljada rsd (plus minus kako gde) za 20 000km za mali servis i to u ovlašćenom je baš baš smešno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda si ni ne isplati ići u ovlašćeni više. A za cenu zavisi od delova. Svaki majstor će uzeti 1000din za ruke, ali daće ti i da biraš koje ulje da sipaš.

Jel ta obična Selenia 5w-40 u stvari WR ili nešto treće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa isplati se zbog garancije :) a isplati se i ovako... ispada da je servis 5000rsd ako se radi na 10000km kao što se radi kod NEovlašćenih servisa... Čisto sumnjam da ima negde za 5000rsd da se radi servis ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali se ne isplati ako mi sipaju sta stignu/imaju/jeftinije itd to ulje nece da sjebe motor za 2god ali ima sigurno uticaja za narednih 10 kada ce njih da bole Q !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali ako kod njih održavaš auto svih tih 10god onda ne mogu da kažu da nije do njih :) 

 

Za 5000 bih im dozvolio i vodu da mi sipaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle emaila poslat Fiatu zvali danas, kaze zvali su kole-ta i da, sipali su to ulje koje nije po specifikaciji ali je to bolje ulje , naime to se ulje sipa u sportske verzije motora, xaxaxaxa  i ako hocu da idem nazad u servis da mi zamene i sipaju PE koje je po specifikaciji. 

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

tolerancija za servis je mesec dana gore-dole kao I za registraciju,tako da nema potrebe da se iz finansijskog razloga rade istovremeno,obaveštenje iz ovlašćenog servisa gde za benzinca 500 L servis košta 10913,00,sipa se isključivo Selenia K-pure energie,kada zakažete,servis traje 1 h,sačekate u salonu I još dobijete I kafu

 

u pitanju je Radulović


pa u dizel motor ide 1 l ulja vise I nije ista cena Selenia k-pure ulja I Selenia WR,i na to još I filter goriva koji je prilično skup,negde oko 4000,00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ata takođe vozi 1.3 mjet. Proveri ovde na temi, pisao je kako mala razlika u ceni servisa u Stojanovu za dizelaša i benzinca.

Meni u Nikomu rekli da nema tolerancije, tj možeš da radiš servis ranije, ali ne sme da se kasni ni jedan dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter goriva mi nisu menjali, kazu menja se na dve godine.

I sipan je shell.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekli da nema tolerancije, tj možeš da radiš servis ranije, ali ne sme da se kasni ni jedan dan

takodje meni rekli da ne sme da se kasni jer moze da dodje garancija u pitanje, a ni registraciju ne mozes posle isteka vec samo mesec dana pre

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

tolerancija za servis je do mesec dana,niko ne može da ospori garanciju zbog toga,pričam iz iskustva

filter goriva po tehničkom uputstvu bi trebao da se menja na svakom drugom servisu ali imajući u vidu kakvo gorivo je u Srbiji ja se ne bih igrala,mada ni tada ne može niko da ospori garanciju jer tako stoji u tehničkom uputstvu,znači možete tražiti da se ne menja filter goriva na svakom servisu 

Edited by Jelena84

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni da se tolerise par dana... Doduse, sve su to usmene informacije, vazno je ono sto je napisano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...