Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

Evo presao sam gotovo 3000 od prvog servisa, pa reko da proverim nivo ulja - 'de je bilo tu i ostalo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio prvi servis za 1.4 akcijska cena kod Bogunovića, sa shell-ovim uljem, fileter goriva, filter klime i vazduha, 9000dinara. 


Video jedan poplavljeni crveni 500L iz Obrenovca, užasna slika  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filterom goriva? Pa pricali smo o tome da 1.4 nema filter goriva? Mozda mislis ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, lapsus, filter ulja  :welcome:


Da dodam, nemam ništa protiv što sipaju shell, mada razumem i neke koji insistiraju samo na seleniji, moje je mišljenje, ako će nešto da skrati životni vek motoru, to je pre naše gorivo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao Radulovica za prvi servis  500L 1,6 dizel  cena 20.755 ( na to 5% popust) i moze placanje karticom. Menjaju i filter za gorivo ( plus ostala tri ) ulje Selenia . Cini mi se da je malo povisoka cena . Kolike su cene kod drugih sa zamenom i filtera za gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sinisa240

Dobrodosao na forum i ocekujemo predstavljanje jos jednog 1.6 na forumu :-) .Prouci malo uputstvo koje si dobio uz vozilo-lepo pise da se filter goriva za dizel verzije menja na 60000km ili 36 meseci.Pored toga trebalo bi da ti zamene jos samo filter ulja i polen filter ( ne znam o kom trecem pricaju ili ako misle o zameni filtera vazduha on ti se menja isto na 60000 ili 36meseci).Cena jeste poveca ali cini mi se da su pokusali da ti podvale jos neke stavke koje uopste nisu za zamenu na toj kilometrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam pogledao uputstvo. Ipak se kod dizelasa menja i filter za vazduh svake godine... A obzirom kakav je bio stari (koga sam video) i treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dve razlicite vezije servisne knjizice za nase trziste, sa kontradiktornim podacima. U starim pise da se ne menja filter na dizelasima, u novim valjda da se menja i kod prvog servisa. 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da im je procena vremena dobra, jer ona zavisi od vazduha...koji je kod nas ipak isti, ako ne i cistiji nego na zapadu... Makar se nadam?

Ne znam kako izgleda filter za gorivo posle 60.000 ali cu ga za svaki slucaj menjati na 3 god, tj.dosta ranije od tih 60.000, prognoziram na 40 - 45.000, ako ne budem morao ranije... Tako da ce i tu ispasti dobro postovati norme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost servisnu knjizicu sam dobio tek na prvom servisu, ovo je elektronska u PDF-u, iz koje citam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom uputstvu, staro godinu dana a u vezi svećica

 

20140608_214438.jpg

 

izvinjavam se na lošem kvalitetu.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 11 strani Neshaoct je postavio istu stranicu i vidi se razlika ...

 

u odnosu na tu sliku, permutovani su redovi o zameni svećica i kontrola ulja menjača.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sinisa240

Dobrodosao na forum i ocekujemo predstavljanje jos jednog 1.6 na forumu :-) .Prouci malo uputstvo koje si dobio uz vozilo-lepo pise da se filter goriva za dizel verzije menja na 60000km ili 36 meseci.Pored toga trebalo bi da ti zamene jos samo filter ulja i polen filter ( ne znam o kom trecem pricaju ili ako misle o zameni filtera vazduha on ti se menja isto na 60000 ili 36meseci).Cena jeste poveca ali cini mi se da su pokusali da ti podvale jos neke stavke koje uopste nisu za zamenu na toj kilometrazi.

 

Pored ulja i filtera za ulje , menjaju filter za polen, vazduh i gorivo . Kada sam pitao zasto i za gorivo objasnjenje je bilo da kod nas zbog loseg goriva to treba ( inace filter za gorivo je koliko se secam oko 4600-4700 din).

 

Kod Bogunovica  -Ulje +filter ,  filter za polen , i kosta 10650 RSD( akcija 20%) , AC KOLE  - Ulje + filter, filter polen, filter vazduh  za 14500 RSD.   Svi imaju razne kombinacije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do kada ćemo slušati o lošem gorivu. Zašto je gorivo loše i koja je jedinica dobroće/lošoće goriva? Izgovori i opravdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je najbolje da se obratis Ciao Fiat-u da ti oni lepo kazu sta se menja na tvojoj kilometrazi jer od ovoliko oprecnih informacija samo zaboli glava (a i novcanik)


@ Deda Jung

Bas tako-a tek koliko su nam putevi losi,dobro da ne zahtevaju i zamenu svih delova trapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam se video sa drugom iz Kanade. Kaze da je u Americi gorivo jos losije nego kod nas. 

Nisam doduse siguran na koju je Ameriku mislio, da li na Kanadu ili SAD, posto se cesto nalazi malo u jednoj, malo u drugoj... ali u svakom slucaju obe su za nas zapad, a za njih ne smanjuju servisne intervale?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...