Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sve sem zadnjeg trapa. To sam zajedno sa Buretom uradio. Za to ipak treba dizalica, presa, alati, itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad nadjoh slike u telefonu, pa se setih da je još stvari menjano na Lybri tokom ove godine. Ništa strašno i katastrofalno, po meni, samo dotrajalost delova zbog starosti i predjene kilometraže. 

IMG_20190527_141905.jpg

Hvala puno, @Martin. Trudim se da sve bude što bliže fabrici, bar kad je mehanika u pitanju.

 

Elem, kao što se vidi, zamenio sam zadnji lonac, jer je moj bio u katastrofa stanju i jako me nervirao. Opet našao dobar polovan, a za smešnu cifru, pa što da ne... 

IMG_20190527_170001.jpg

IMG_20190527_170010.jpg

Poluga menjača, iliti šalt-hebli što bi rekli, sa sve sajlama... Kod mene je bio problem što se pojavio luft u jabučici, pa nisam više mogao da ubacujem u petu brzinu. To jest, mogao sam, ali sam morao da podižem onu polugicu za ubacivanje u rikverc, da bi ušaltao u petu brzinu. A kasnije, baš pre zamene je počeo da se javlja problem i sa prvom i drugom brzinom. Zameniti polugu, ručicu menjača i sajle.... Posao da se us***š. Menja se odozdo, ispod kola, a treba rasturiti pola auta. Auspuh, pa zaštita iznad auspuha, pa se onda skida konzola na koju se šrafi mehanizam poluge menjača, a sve to se šrafi na šasiju, itd, itd... 

IMG_20190527_162053.jpg

IMG_20190527_162107.jpg

Da znate da i ovo može da se desi:

IMG_20190820_135320.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propadne čep vremenom, kao i plastika od posude za antifriz, i opruga koja se nalazi unutar čepa izbije plastiku napolje. Ovo je već treći čep i druga posuda koju menjam za 6 godina, koliko imam Lybru... 

IMG_20191024_165634.jpg

IMG_20191024_151618.jpg

Ovog leta nas Ljubimica Lybra vozila i na more... :D Okruglo 1700 kilometara bez kvarova. Ko bi rekao?!? :lol:

 

IMG_20190817_075517.jpg

IMG_20190828_105935.jpg

IMG_20190828_105958.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra super izgleda. Ja sam se snašao za novu bocu pošto mi se baš nije uzimala polovna: 

Kad se uporedi sa originalnom ima identične nosače i cevi međutim čep jednim delom ulazi ispod krila pa ne može da se zatvori. Ako se malo stanji jedan nosač, što je Goran uradio, može da se montira da čep bude napolje. Evo je u kolima:

IMG_20191005_101046_HDR.thumb.jpg.8b082f1234da3c40e5ef1e1c12e83331.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BGMilos meni ovo liči na posudu od Alfe. Sad, dal' je od 147 ili 156,nisam siguran, ali sam 99% siguran da je Alfina posuda. Zato i ne može lepo da se upasuje u Lybrino krilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma... Sve je to lepo, ali kod mene važi pravilo da samo fabrika dolazi u obzir, i ništa više. Ne volim ja to da budžim, prepravljam, nadogradjujem, itd. Moja Lybra kad je uvežena, došla je sa Xenonima iz Italije, i to sam posle nekog vremena izbacio. Sredio farove, i vratio sve na fabrički. :thumbsup:

@Axic šta se ti već dva dana zbunjuješ sa mojim postovima??? :laughing:

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najčudnije od svega mi da si prelomio za Galfer. :D

 

Za sve ostalo oko održavanja kapa dole. :clap:

Verovatno je sve moglo još da se tera ali bi onda odjednom došlo na naplatu i ispalo bi veća dara nego mera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Axic said:

 

Verovatno je sve moglo još da se tera ali bi onda odjednom došlo na naplatu i ispalo bi veća dara nego mera.

Upravo tako. Zato sam i uzeo preventivno da izmenjam ove sitnice, kad sam već u mogućnosti. :D

 

A Galfer sam ja hteo odavno da uzmem, samo nikako da se setim njih kada dodju pločice za zamenu... A i cimao sam se da je neka cena ubi Bože visoka, kad ono medjutim... Sasvim pristupačno za naš srpski džep. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ratkapne, ove moje su oštećene sa svih strana. :thumbsup:

A šta ATE? Galfer sam uzeo, kao što vidiš na slikama? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha... Pa ne znam, ne mogu ništa da kažem jer do sada nisam ni jednu od te dve marke koristio. Ali očekujem da Galfer bude bolji od ATE, pogotovo u ovoj sport varijanti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, danijel55 said:

Inace jel ti trebaju ratkapne njene original,mislim da su mi negde ostale,pa da ti posaljem ako nadjem,kosta te samo postarina :D

E jbg, nije @MS PK video na vreme da pokloniš njemu mada ne bi mu se isplatilo ako mora da plaća poštarinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znaju oni mnogo toga, ali ajd' sad... Da ne nabrajamo previše, na prvom mestu ne znaju ni šta je auto, čim voze Stila... :harhar:
Ovo nema tezinu kad ti kaze vozac lancie

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...