Jump to content
FAS Goran
Bibi

Fiat 500L - krađa ratkapni

Recommended Posts

Pa kako je krenulo delovi za 500L ima da budu najisplativiji za krađu. U servisima su preskupi, teško da ga i policajac uhvati da bi dobio više od 2 šamara  za skidanje ratkapni, a može da ih proda poprilično skupo.

 

Samo mi nije jasno kako se ovi carevi u fabrici nisu setii da stave par rupa pa da kroz njih idu šrafovi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Raca mu je j..o kevu sa nabrajanjem copy paste sve sto mu palo pod ruku.

Ali izgleda da niko nema sve nego samo pisu, to je kolega bugarinovic rekao u svojoj temi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i šta će vam ratkapne, samo prave debalans... ;)

a i manje trosi bez njih ;-)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sad sam pronašao i nekog iz Šapca koji ima već sve delove:

http://www.polovniautomobili.com/oglas4135180/fiat_500l_auto_delovi/ :guitar: 

 

Inače u Partnerima Kluba već pune 3 godine:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43902-auto-otpad-raca/

 

A, tu je baš zato što uvek ima delove za novije modele, ima i novih delova, motora, vidi se nešto i na slikama na temi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Bibi, pišem iz Auto otpada Raća, zaključio bih da smo se danas čuli... Ne želimo offtopic marketing, vidimo da smo spominjani, ali samo ne bismo hteli da nas svrstavate u isti koš zajedno sa ostalim "prodavcima" ratkapni, pošto raspolažemo gotovo svim originalnim delovima za 500L.

 

Što se tiče ratkapni, ne postoji 100% zaštita i sigurnost, ali mislim da nije loša ideja neki vid obeležavanja i fotografisanja istih. Na kraju krajeva sve završi ili na internetu ili na Bubnju.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

...vidimo da smo spominjani, ali samo ne bismo hteli da nas svrstavate u isti koš zajedno sa ostalim "prodavcima" ratkapni, pošto raspolažemo gotovo svim originalnim delovima za 500L.

 

Čini mi se da Bibi i nije spominjao u tom kontekstu, nego baš kao pozitivan primer mesta gde ima sve za nov model kao što je 500L. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, hvala tebi, Nešo, i Bibiju na lepim rečima. :unworthy: Bilo je linkova koji su vodili ka nekim od naših oglasa, tako da samo napomenem, da ne dođe do zabune. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Lazare, nisam imao nameru da vas stavljam u bilo kakav negativan kontekst kao što je i Neša to napisao. Ti i ja smo se čuli i imali vrlo korektan razgovor, gde sam mogao samo da shvatim da je vaš otpad možda jedini u Srbiji koji ima regularne delove za Fiat 500L. Inače u međuvremenu sve sam živo ispitao, ni jedna od naših najvećih kuća za prodaju auto delova nema ništa originalno da ponudi za Fiat 500L, jedino gde može da se nabavi nešto originalno je u auto kućama po POPULARNIM cenama(ratkapne 18000din)! Išao sam i dalje, pretražujući oglase na internetu toliko je bezobraznih lopova koji čak i pišu citiram: Molim pacijente koji misle da su njihove da ne uznemiravaju!!!!!!!!!, a prodaju za 2000din sve četiri! + Pokrenuo sam i inicijativu u lokalnoj policiji, zamislite ŠEF me saslušao i uzeo podatke da proveri. Kaže: ako se udružimo(milicija i mi obični) možda i bude nešto! :unworthy:  

 

Sve ovo pišem zato što smo svi ugroženi, mislim na vlasnike svih FIAT modela. Neko će sigurno reći boli te uvo kupi ukradene i baš te briga, e baš NEĆU!

 

P.S. Ako niko ne kupi, neće ovi ni skidati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rekoh ranije, ne treba juriti ko je skinuo vec one koji otkupljuju od lopova. 

Ali nece inspekcija da ode na bubanj potok i sve to rastera......duga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bibi,

jel moguće da si stvarno toliko naivan ili nisi svestan prostora na kome živiš kada očekuješ od naše policije da rešava krađe ratkapni. Pa to su lopovi samo većeg kalibra a vrana vrani oči ne vadi. Ovde u NS-u dobijaju snimke sa sigurnosnih kamera i ništa ne rade. Nemojte se trošiti na takve gluposti nećete ništa rešiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam naivan ali nije mi ni prvi put da imam problem ovakve prirode pokušaj krađe automobila, krađa točkova, obijanje zbog krađe cd-a... A sad vozim 500l dva meseca, i odmah me neka budaletina unesreći. Dosta bre više, ili ćemo nešto da preduzmemo ili će svako od vlasnika 500l kad tad ostati bez ratkapni, točkova...
Inače šef policije mi je pomenuo da Voždovačka policija treba da obilazi buvljak i kontroliše prodaju baš ovih delova! HA HA

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIslim da je najbolje da svako od vas utisne neke brojeve, slicno DOT broju na gumama, pa kad nestanu onda krenes da preturas po pijaci i da trazis svoje ... kad nadjes iz cegera izvadis palicu pa ispresavijas preprodavca i uzmes svoje nazad i tako svakih mesec dana, oni skidaju, vi trazite, oni nude vi bijete ... pa ko vise izdrzi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

On te tuzi ti zaglavis osudjen. Ili ti on razbije glavu ili izbode nozem, jer je veca verovatnoca da ce on kao lopov biti spreman na tako nesto nego ti. Nego zasto niko od vas nije uplatio kasko i bio miran, makar prvih par godina dok ne pojeftine delovi. Eto ratkapne su 18000 a mesecni full kasko 3200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Auto je fotografisan u salonu. Drugar je dobio druge ratkapne, drugarica je dobila nove brisace koje su joj ukrali kao i ratkapne dva puta. Ne razumem zasto bi to bilo problem??? To je deo automobila. Sta bi bio da ti ukradu tockove?? Ne bi dobio druge?? Kakav ti je to kasko onda i od cega te stiti? Ja sam ga uplatio bas zbog ovakvih "sitnica".

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to tačno, ali samo da znate i ja sam uplatio kasko u kom se kaže da možemo tri puta da aktiviramo kasko godišnje. Postavljam pitanje koliko je pametno aktivirati za ratkapne, šta ako nam se desi nešto gore! Dalje druge godine kad treba uplatiti ponovo nema popusta, šta je tu pametno.
P.S. Kasko važi i za točkove

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda super. Posto meni nisu slikali auto, ja cu sad da skinem tockove, pa da u ponedeljak prijavim da su mi ih ukrali, cak bih mogao da kazem i da sam imao alu felne. Lepa zarada mi se smesi :secret:  :thumbsup:  :question:  :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde si uzeo kasko, ali ja sam prve dve stete (soferku i bravice) naplatio u Dunavu u Palanci na casnu rec... Drugi put nisam ni isao do njih, vec im poslao slike na mail... Palancani - duse od ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dal je pametno ili nije aktivirati kasko zbog ratkapni sami procenite. Popust je 10posto za sl.godinu ako ne aktivirate, to je oko 40eura. Ratkapne su 160eura. U svakom slucaju sacekate kraj kaska pa prijavite tada, da se nebi nesto vece do tada desilo. I to je to. Uglavnom sto posto dobijate nove ratkapne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i moja ideja, mislim što se tiče kaska! Samo bih voleo i da zajedno stanemo na put lopovima. Razmenjujmo informacije, pa da pomognemo jedni drugima. Da što manje bude unesrećenih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...