Jump to content
FAS Goran
Bibi

Fiat 500L - krađa ratkapni

Recommended Posts

Bimba, ako kupiš druge kradene, nisi mi više drug ... dok ima kupaca biće i krađe.

Madra samo da ti javim, kupio sam ratkapne ali one iste kao tvoje(Turske)!

P.S. Možda smo nas dvojica budale, ali princip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, ali 18.000 za ratkapne, pa ne da je skupo kod nas, nego ne mogu da verujem da bilo gde u svetu neko izdvaja toliko novac za tako nesto :turned: Pa da kupujem nov auto, rekao bih, neka fala, ja cu moj bez tockova, zaracunajte mi manju cenu, imam svoje tockove sa alufelnama :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Ljudi....

Moje prvo javljanje. Posto sam zaista bez iskustva jedno mozda i blesavo pitanje.

Da li chepovi za originalnih ratkapni odgovaraju chepovima za originalne alu felne 17' ?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne bih nikako radio. Imaš ratkapne koje koštaju 18 000din i sekao bi ih i budžio da bi zaklopile alu felne za koje možda neće biti poklopaca? Mnogo teška zavrzlama.
Bolje prodaj te ratkapne i felne i uz malu doplatu(ili čak i bez jer su dosta skupe) uzmi alu felne sa Alfe i uživaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Nažalost moram da reaktiviram temu, skinuli  mi sve četiri ratkapne sa trekinga. Doduše, to su one manje kao čep za zonu gde su zavrtnjevi ali svejedno, opet šteta. Ne verujem da su mnogo jeftinije od standardnih. Nego, šta mislite da li prijavljivati policiji? Pretpostavljam da nema svrhe al' opet... Pitam se da li uopšte reaguju za štetu manju od 15000din. Doduše, neće reagovati ni ovako ali čuo sam da ako negde nađu skladište "rezervnih delova" i tu se nađu i ratkapne trekinga možda i dobiješ nekada neke nazad.

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam započeo ja ovu temu, mogu samo da ti kažem da me iz policije nije niko kontaktirao iako sam odneo brojeve telefona svih lopova sa internet oglasa. Srbija brale!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda nam se smeju kad stignemo u Bg i prvo sto uradimo-poskidamo te cepove sa felni na trekkingu......Ruke da im polomis :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam započeo ja ovu temu, mogu samo da ti kažem da me iz policije nije niko kontaktirao iako sam odneo brojeve telefona svih lopova sa internet oglasa. Srbija brale!!!

 

Nemoj da se ljutiš, ali nisi u pravu. Ne možeš tek tako da tvrdiš da je neko lopov zato što prodaje ratkapne. Možda su njegove, od rođaka, možda radi u fabrici i dobio ih je ili šta već. Verovatno nije tako, ali ne mogu ni policajci da idu kod 10 ljudi i spopadaju ih da vide da li su nešto ukrali...

 

 

Inače, što se poklopaca za felne tiče Ivan i ja dugo planiramo da ubacimo neke torexe u njih pa bar da ove pilićare malo zbuni. Imam i ja malo fobiju od toga da će otići, ali pazim uvek da ne bude auto upadljivo parkiran, mada nije ni to dobro, koja je poenta čepova ako se stavljaju samo kada se na svadbu ide..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pošto sam započeo ja ovu temu, mogu samo da ti kažem da me iz policije nije niko kontaktirao iako sam odneo brojeve telefona svih lopova sa internet oglasa. Srbija brale!!!

 

Nemoj da se ljutiš, ali nisi u pravu. Ne možeš tek tako da tvrdiš da je neko lopov zato što prodaje ratkapne. Možda su njegove, od rođaka, možda radi u fabrici i dobio ih je ili šta već. Verovatno nije tako, ali ne mogu ni policajci da idu kod 10 ljudi i spopadaju ih da vide da li su nešto ukrali...

 

 

Inače, što se poklopaca za felne tiče Ivan i ja dugo planiramo da ubacimo neke torexe u njih pa bar da ove pilićare malo zbuni. Imam i ja malo fobiju od toga da će otići, ali pazim uvek da ne bude auto upadljivo parkiran, mada nije ni to dobro, koja je poenta čepova ako se stavljaju samo kada se na svadbu ide..

 

Jeste potpuno si upravu, ali informacije koje sam dostavio trazio je inspektor koji me je primio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Igor0511

Gde god ga parkirali-auto je upadljiv  :laughing:. Poklopce skidamo samo kad smo u Beogradu i to posto su nas za manje od 5 minuta ojadili za cepove na ventilima (oridjinale,u vrednosti od 30 evra-sreca pa je bio poklon dilera).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde god ga parkirali-auto je upadljiv  :laughing:

 

Što ste vi uobraženi  :laughing: 

Poklopce ventila uglavnom deca kradu i da ih uhvatiš opet ne znaš šta da im radiš..evnuntualno čokoladu da im kupiš da ti ne diraju auto. Ostao sam i ja bez mojih tako tako da sad imam gumene ofarbane u sivo i niko ih ne dira već 2god, znaju deca šta treba skidati  :laughing:

 

@Bibi to mi deluje kao da je više rečeno da bi ti bio mirniji i da ne bi mislio da se ništa ne radi..A i ruku na srce nema baš nekog načina da se dokaže čije su ratkapne. Jedino "rešenje" je staviti sigurnosne šrafove na nove ratkapne kada ih kupiš pa barem da ove reciklažne brigade odbija, a ako naiđe neki profesionalac sigurno se neće saginjati samo zbog ratkapni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da kupim ratkapne sa srafovima kad bi postojale za 500l, ovako kupio Turske pa ne privlace! Inace sto ih duze imam sve mi se vise svidjaju!

Panduri, pardon policajci to je posebna prica!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi bolja opcija bila pratiti lagano oglase i onda kada nalete neke fine felne za Alfu uzeti. Mada ako ti se trenutne sviđaju zašto nešto menjati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li neka "zamenska" varjanta (Turska, Kina...)? Stičem utisak da nema rezona kupovati originalne bez obzira na cenu, pogotovu ako je ovo tačno.

Da, mislim da su cepovi skuplji od ratkapni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...