Jump to content
FAS Goran
Drazen.OS

Punto mk2b 1.3 multijet by Dino & Dražen

Recommended Posts

Nakon 170+ tkm orginalni lonac je odradio svoje i doslo je vrijeme za zamjenu.

20150617_134716.jpg

Za prvu ruku je stavljena samo cijev umjesto lonca, ali cu morati prije tehnickog vratiti lonac. Cak sam se ugodno iznenadio da je dobio malo na zvuku sto nisam ocekivao

Druga stvar koju smo nas 2 iskemijali je drugaciji usis. Posto je otvor za usis odmah iza maske napravili smo ovo

20150616_185135.jpg

Mrezica je tu da ne bi neki list ili neko smece s ceste uletilo, iako postoji filter, ali za svaki slucaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne varas :)

Bio sam na skate natjecanju tamo cijeli dan

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimio sam zvuk sad sa straight pipeom, malo vjetar zeza, ali dovoljno da se čuje to malo zvuka što je dobio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan punto, u par navrata sam čitao temu i napokon sam pročitao sve. :)

 

cxcv5552.jpg

 

Mene zanima koje su ovo felne i jesu li 15''? :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti :)

Firma je Brock i 15x6.5 su. 4x98 et36(ako se dobro sjećam) i centralna 58.1 za Fiata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, odličan zvuk, čak ne bi rekao ni da je dizelski. :)

 

Hvala, majstore, to se traži, a ja se ubijao naći nekog proizvođača da proizvodi barem 10ak modela za Fiata, a da izgledaju nekako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam :)

Evo mali update u toku radova

Operacija intercooler je u toku :D

20150620_115506.jpg

Posto smo u vise navrata primjerili da je intercooler masan oko spojeva odlucili smo ga skinuti i ocistiti posto pretpostavljamo da ga u ovih 12 godina nitko nije skidao

Evo kakvog je smeca bilo u njemu prije ciscenja

20150620_115921.jpg

Cistili smo ga ivasolom metodom ulij i muckaj

20150620_120905.jpg

A evo slika kako sve to smece curi van iz njega :)

20150620_121304.jpg

Skupa s njim smo skinuli i ocistili i crijevo s usisne grane i kako je blokiran egr na njemu nije bilo čađi i garezi kao prije, ali sad je skroz ocisceno i ono kad vec radimo da napravimo oboje :)

Poslje svega smo dobro isprali sve vodom i sad cekamo da se sve fino osusi prije nego vratimo na auto

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, ajd javite da li ste osetili poboljsanje u radu. Ja sam cistio IC pre 2 godine i osetno je bio bolji rad motora, lepse je povlacio, malo kao da je zivnuo. Stanje otprilike isto kao vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

Sastavili smo sve, upalili i sve radi :) Pustili smo malo da u leru provrti pa cemo sad na voznju da vidimo ima li kakvih poboljsanja, ali i da nema barem sad je sve preventivno rjeseno tako da briga manje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sastavljeno i usput smo stavili traku za slepanje, ali vise kao modni detalj. Jos kad ofarbamo lip bit ce tocno onako kako zelim :)

20150620_151737.jpg

Utisak nakon ciscenja IC-a je da nije nikakva drasticna razlika, ali kao da se manje muci prilikom ubrzavanja i da za nijansu mekse radi. Mozda mi se samo cini, mozda ne, ali kako god ne moze mu skoditi :)

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usarafljen je u vezni lim kroz postojecu rupu pored kuke za slepanje tako da ako ostanemo bez njega ostat cemo bez pol auta :D

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...