Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

sjane slike (i fićko).

nego šta bi sa onim zavesicama, nisi ih još montirao ili se ne vide na slikama?

 

E nisam još stigao. Trebao bi za vikend da odem do sela pa natenane da ih namestim i da odradim još par novih detalja. Ne vredi, prethodnih meseci imam puno obaveza na poslu i kući da ništa ne stižem.

Prioritet mi je sad ovo staklo da sredim. Zaštitio sam ga dobro streč folijom ako večeras padne kiša. Dobio sam par ponuda pa ću sutra ujutru da vidim samo na još jednom mestu da li imaju na stanju. Ako imaju odmah idem. Cene se kreću oko 7000 rsd + ugradnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogo si barem cistog da ga skikas :) lincovace te zbog ovih insekata :) prelepe slike...

Ti bre Buco mora da uveličavaš svaku sliku!? Hahah Fićko tamani bubice na autoputu jbg zbog velike čeone površine, a da mu sad radim fejslifting u ps ne mere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledam po fejsu slike, jesi ga ti polirao ili ne? ogleda se nebo u krovu.....ili je perfektno opran......moj je musav posle pranja  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perem auto sa turtle wax-om, a obavezno posle, jelenska kožica i preko hromiranih delova mikrofiber krpa. Perem kola obično sam, otprilike jednom mesečno... leti nešto češće. Išao sam jednom i kod Dzonija na pranje parom i voskiranje. Sve preporuke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

nego šta bi sa onim zavesicama, nisi ih još montirao ili se ne vide na slikama?

E nisam još stigao. Trebao bi za vikend da odem do sela pa natenane da ih namestim i da odradim još par novih detalja. Ne vredi, prethodnih meseci imam puno obaveza na poslu i kući da ništa ne stižem.

Prioritet mi je sad ovo staklo da sredim. Zaštitio sam ga dobro streč folijom ako večeras padne kiša. Dobio sam par ponuda pa ću sutra ujutru da vidim samo na još jednom mestu da li imaju na stanju. Ako imaju odmah idem. Cene se kreću oko 7000 rsd + ugradnja.

 

Baš me intetesuje da li će se smanjiti prskanje zadnjeg stakla sa zavesicama... Čekamo tvoj "izveštaj"...

Ovo sa staklom je baš peh ali "sve u roku službe"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staklo zamenjeno i zatamnjeno. Fićko je opet u punom sjaju!

Zamena izvršena u AK Kole, jedini su imali staklo na lageru i odmah su me primili na zamenu. Vrlo prijatno osoblje kako preko telefona, tako i uživo. Zainteresovanost servisera da me sasluša i nakon završenog posla ljubazno proverava da li sam zadovoljan. Stvarno svaka čast! Od sada šta god treba idem kod njih bez obzira na daljinu!

Momci u black glasu su me primili preko reda i vrlo brzo i kvalitetno završili zatanjivanje kao i prvog puta.

Ceh: 7500staklo +2500 zamena +1500rsd zatamnjivanje
 

cxcb92160.jpg

Nije malo, ali sam se ipak odlučio da ne aktiviram kasko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi konačno sam na odmoru posle godinu i više dana!!! :smoke:  

Juče sam otišao do sela i natenane bavio sa fićkom. Ono što sam još pre par meseci trebao da odradim. Krenimo redom:

 

Zahvaljujem se Paji još jednom na kratkoj antenici, čiji sam navoj malo doradio bez veće muke montirao.

 

IMG_20140803_104408_resize.jpg

 

Zatim sam konačno rešio da okačim zavesice što mi je onomad kolega.janković dao na poklon.

Prvi put sam posegnuo za alatom za skidanje točka i mogu vam reći da je baš jednostavan za korišćenje. 

 

IMG_20140803_161114_resize.jpg IMG_20140803_1532239_resize.jpg

 

Set sadrži dizalicu, koja se montira na naznačeno mesto (strelica utisnuta na sajtnu) podvuče se ispod i upada tačno u žljeb podsajtne.

 

 

U priboru je i poluga tj. kurbla  :w00t: koja služi i za podizanje dizalice i za odvrtanje šrafova. Lepo je upakovan tu i trougao za oslanjanje prednjeg točka, koji nisam koristio nego sam poturio kamen  :crazy: , fin demontažni šrafciger koji može poslužiti za skidanje poklopca felne, dodatak za sipanje goriva i kuka (nastavak) za vuču. 

Usput sam proverio rezervni ćopavac pred put koji mi sledi i u odličnom je stanju.

 

Elem zavesice nisu baš legle jankoviću ko dupe na nošu, kako smo gledali (planirali) kad si mi dao, pa sam morao malo da ih budžim. Prati ona oblik branika, ali kad jedan šraf pritegnem, ona zevne na drugom mestu (naznačio sam na jednoj slici). Stavio sam četiri šrafa umesto dva, kako je predviđeno i namestio najbolje što je moglo da legne. Ima par mesta gde zeva po 1-2mm otprilike u odnosu na branik, ali dobro, meni ne smeta. Evo kako je ispalo:

 

IMG_20140803_153229_resize.jpg  IMG_20140803_153302_resize.jpg  IMG_20140803_161104_resize.jpg
 
IMG_20140803_161128_resize.jpg  IMG_20140803_161139_resize.jpg  IMG_20140803_162442_resize.jpg
 
Sad još ostaje da vidim da li služi svrsi. Hvala još jednom kolegi!
 
Ostalo je još da probam sredstvo Dr Marcus za održavanje guma koje mi je tast doneo iz Segedina. Jel neko imao iskustva? Mnogo me nervira što ove eco gume brzo požute na suncu. Nadam se da će ovaj preparat malo ublažiti to žutilo. Razlika pre i posle premaza je očigledna.
 
IMG_20140803_183852_resize.jpg
 
IMG_20140803_161059_resize.jpg  IMG_20140803_183825_resize.jpg 
 
To je to za sad. Kad se vratim sa letovanja, planiram da ofarbam kočione čeljusti u crveno. Sve sam nabavio, samo mi je opet potreban slobodan dan u selu da sve to natenane odradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno su legle zavesice,samo napred....

Uzivaj i odmori se pa posle u nove radne pobede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavesice sam imao na svim kolima sem na trenutnom autu. Meni je to must have i biiip detalj. Sto se dr Marcus-a tice ja ga koristim, kupio ga u NS. Ubedljivo je najeftiniji, nije los, mada nisam obracao paznju na gume, nisam ga stavljao jedno mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro su legle zavesice, samo bih ja stavio dvostrano lepljivu traku da zatvorim ta mesta gde su zinule. Ne zbog estetike nego da sprečim prodor i taloženje prljavštine.

 

Inače Sale poklopci felni se ne skidaju šrafcigerom nego postoji kuka na kraju kurble dizalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da sam možda nekome spomenuo na skupu u KG, ali nikako da stignem da to podelim i sa vama ovde. Moja turneja od letos nije se baš sjajno završila... Proputuješ čitavu Evropu i onda dođeš u Srbistan...

 

Brzo smo prošli na graničnom prelazu Horgoš, pa smo rešili da svrnemo na Palićko jezero da malo odmorimo od puta. Stali smo na parking prostor https://goo.gl/maps/5e6il Nije prošlo ni 5min od kako smo se iskrcali, kad dotrčava neki klinac i pita da li je ono naš crveni FIAT?!? Reko jeste, kaže >> izgleda da su vam obili auto!!! Trk nazad, ono razbijeno ovog puta zadnje levo staklo. Baš se videlo se da je razvaljeno jer su se pomučili zbog folije.  :ninja:  čak je izgrebana plastika sa unutrašnje strane... Jedno parče stakla unutra, a drugo bukvalno odvaljeno i bačeno jedno par metara od kola. Sitni staklići rasuti po detetovom sedištu... :angry: Pogledam, na prednjem sedištu stoje torbe, gepek netaknut, ništa ne fali... Baš čudno!? Kaže žena zovi žandare, trte mrte... Razmišljam... šta mi to znači, samo ću izgubiti vreme bzvz, a šteta nije neka da bi pisali prijavu ili šta već. Bolje vi čekajte ovde, a za to vreme da rešim staklo po sedištu i da vidim kako ćemo nazad do BGa. 

 

Setim se da sam video autoperionicu kada smo dolazili sa desne strane i vratim se, tamo neki jako ljubazan dečko, usisa mi stakliće koji su bili rasuti po sedištu i uputi me kod čoveka da zaštitim prozor. Odem kod čoveka, par kilometara ka SU, obreže mi leksan na meru i čučne ko poručeno. :thumbsup:  Odmah zvao servis i jedino kod Koleta imali na stanju. Šteta opet cca 10.000 staklo sa zamenom + 1500 folija...  <_<

 

IMG_20140823_170342_resize.jpg IMG_20140823_170408_resize.jpg

 

E da, kad smo došli kući i raspakovali se, videli smo da fali ženska torba koju je tetka dala ženčetu jer joj se svidela i unutra joj spakovala par majčica. Ona to stavila ispod detetovg sedišta i tačno su to videli i digli. A ono prc  :p Narkomani nemoralni, nek se :rant: %$^#*@^%$, tačno su tu sedeli i čekali žrtvu. Ali videli su da smo sa bebom... pa neverujem, dokle smo dogurali !!!  :(

 

A onda posle premotavajući film, setim se... majku mu, pa bili smo relativno blizu na šetalištu pored jezera, sve ravno, nema barijere... trebalo je da čujem alarm?!? Uđem u kola, zaključam i sačekam minut, počnem da mašem oko onih senzora, ništa. Otvorim vrata iznutra, ništa! Crvrc... pa meni ne radi alarm!!! Vratim se gajbi>račun>garancija 1 god  :wallbash:  Ali reko ajde da pokušam da reklamiram, ipak ko zna od kad ne radi, a ja nisam to primetio, jer vidim titra diodica svaki put kad zaključam auto. 

 

Elem, u petak nazovem AK Kompresor, za razliku od prošlog puta, vrlo prijatan operater i zakazao mi za danas pregled. Otišao sam i primetio promenu u osoblju servisa, prišao mi je šef i ljubazno se raspitao i saslušao problem. Nakon pregleda ustanovljeno je da nešto nije bilo u redu sa instalacijama i zato alarm nije u funkciji, pa će prihvatiti reklamaciju. Ovoga puta dobio sam i knjižicu sa uputstvom za ugradnju i upotrebu, koju nisam dobio kada su mi ugrađivali alarm. Kad sam već svratio, odrade mi i apdejt multifunkcionalnog uređaja. Svaka čast na profesionalnosti!  :clap:

 

Evo par fotki iz Beča...

 

IMG_20140808_093256_resize.jpg  IMG_20140815_124121_2_resize.jpg
 
IMG_20140815_175029_2_resize.jpg
 
IMG_20140816_144748_2_resize.jpg IMG_20140815_122359_2_resize.jpg
Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, svaki put kad pomislim da smo kao društvo dotakli dno stigne neka vest da možemo još da potonemo.

Mislio sam da imaš kasko.

A za alarm da su iole profesionalni trebali bi da ti nadoknade štetu jer alarm nije radio kao što je treba. Čemu onda služi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tom logikom sam i išao da reklamiram. Ma imam kasko, ali nisam hteo da ga potežem zbog 90e. Planiram da ga uzimam i naredne godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama bi pomogao samo Zakonik blagovernog cara Stefana iliti :

 

image.jpg

 

Sale, strasno, jos auto u vidokrugu, no comment...

Ovo oko alarma je teska brljivost koju sam vidjao vec X puta - da ne reaguje volumetrijski ili shock senzor, da zaborave da povezu vrata... Pa nije ugradjen pre 15 godina pa da instalacije prave problem.

Sve na gomili - slika i prilika naseg stanja, strasno...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš peh ovo sa obijanjem, samo bih Kompresoru naplatio štetu zbog neaktiviranog alarma... Kako god, ekipa u Komresoru se promenila, hvala Bogu, čini mi se da su ovi novi bolji za nas

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da uplatiš Duster pa ćeš da vidiš koliko su fini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...