Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Znas kako, sa fabrickom navi sem vizuelnog ugodjaja ne dobijam nista.

Nista sem:

- MP3 muzike

- ugradjenog telefona koji omogucava handsfree pozive jer glas ide preko mikrofona i zvucnika u autu

- navigacije (ruku na srce, bez detaljnih mapa Srbije, ali imas celu Evropu)

- prikaza svih podataka Trip racunara na jednom mestu

- upravljanja setovanjima vozila sa navigacije

- ono sto se meni najvise svidja - komandovanja glasom

- neuporedivo boljeg zvuka nego npr. na Visteonu

- lepog 7'' TFT ekran, nocu cela navigacija fantasticno izgleda, totalno drugi ugodjaj u voznji

- mogucnosti nadogradnje video ulaza, ulaza za rikverc kameru

- podrzanih MF kontrola sa volana...

 

To je samo sto se sad na keca setih :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju cete me ubediti da ubacim fabricku navi. ;) Ako neko naleti na sivu nek mi javi bicu mu zahvalan. ;) Takodje ako nekom treba pojacalo za auto uvek imam par komada u ponudi i drugarima uvek dajem popust. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kupindu je bila jedna u IDEALNOM stanju za 13.000 din. Nije siva ali je stvarno bila u perfektnom stanju. Ja ocuvaniju navigaciju na oglasima nisam video. Ni jedno dugme nije ni malo ogrebano. Pogledaj možda je još ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je Ivan nista lepse od fabricke navigacije u kolima nekad se to papreno doplaćivalo a sad ga uzmes za smesne novce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenade, nije problem ni da se skine prednji panel i prefarba u sivu boju, ako nadjes neku bas ispravnu i ocuvanu (jer su takve bas retke). Mada slazem se da je bolje uzeti u startu ono sto ti treba.

Ako ti bude zatrebalo, evo kako se rastavlja njen prednji panel: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-stilo-rastavljanje-i-servis-fabricke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-ciscenje-cd-citaca/?p=1235264

Gomilu korisnih informacija imas i na mojoj detaljnoj temi o ugradnji: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

Ili, npr. ugradnja rikverc kamere na navi: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66369-fiat-stilo-povezivanje-video-ulazarikverc-kamere-na-fabricku-connectnav-navigaciju/

 

Inace, ne moze me niko ubediti da ne vredi nesto sto se fabricki doplacivalo 2500 EUR (verovali ili ne) i cije uputstvo ima oko 170 strana.

Jeste da je uredjaj malo pregazilo vreme, jer tehnika neverovatno napreduje, ali i dalje ima sve sto je bitno. I sto je najbolje - ima vezu sa Body Compom vozila (podrzava MF volan, ispis Trip podataka, podesavanje vozila sa navigacije).

Nove multimedije jesu nasminkanije - Touch screen, lepsi interface, brzi software, Bluetooth, SD reader, mogucnost instaliranja novih mapa... Ali takvi uredjaji kostaju po 300-400 EUR, mada pada im cena... Ali i dalje CN+ zaista lepo vrsi posao za male pare, pricam iz iskustva, totalno drugi ugodjaj u voznji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male promene u gepeku. U pitanju je pojacalo Gelhard Prestige GXV 369 i Woofer Raveland, cuje se sasvim fino. Cekam moj plejer Pioneer FH460UI da stigne sa popravke pa cu verovatno vratiti njega a ovaj trenutni prodati. Na dasci su Kenwood elipse 110w rms. U vratima su ostali fabricki zvucnici to cu u nekoj buducnosti da menjam i to bi bilo to sto se tice ozvucenja.

 

20151106_153121.jpg  20151106_153153.jpg

20151106_153135.jpg  20151106_153142.jpg  20151106_153202.jpg

20151106_153212.jpg

 

U planu mi je da uradim led osvetljenje gepeka, ali me zeza svetlo u gepeku. Na sijalici imam plus ali ne i minus, tako da cu verovatno uzeti plus sa sijalice a minus sa sasije pa staviti negde prekidac i paliti po potrebi. Posto mi preko dana i onako ne treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle duzeg vremena resio sam da zamenim zvucnike u vratima, posto sam fabricke vec par puta menjao i kod mene ne izdrze dugo. grin emoticon Izbor je pao na GroundZero GZIF 6503X 16.5 cm. Adaptere sam napravio od fabrickih zvucnika, ali je trebalo malo ubedjivanja i lomljenja plastike da se ovi zvucnici uglave. Najveci problem mi je bio skidanje starih i montiranje ovih zvucnika zato sto kod mene ne moze da se skine tapacir vec mora da se nategne pa da se zavuce safciger i odvrne (izgleda da je neko lepio tapacire u gornjem delu).
Konfiguracija ozvucenja:
- prednji zvucnici GroundZero GZIF 6503X 16.5 cm
- pozadi elipse Kenwood KFC M6944A
- woofer Raveland
- Pojacalo Gelhard GXV 369
- HU Kenwood KIV 700

 

20151209_162106.jpg

20151209_162442.jpg

20151211_130525.jpg

20151211_133203.jpg

20151211_133225.jpg

20151211_133516.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milose ja sam stavio 20mm2 GroundZero kablove.

Inace pre neki dan je uradjen mali servis i zamenjena prednja leva viljuska. Treba da menjam zadnje silen blokove, da uradim nebo i u planu mi je osvetljenje gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne radis nista oko muzike :) .

Na forumu mi je Nenad zastitni znak za Stilo muziku (dodatno sto je retko ko upgrade-uje na Stilu), a Vix i Bocca za vibracije :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko muzike jurim jos kondenzator i to bi bilo to za sad. Zatim jurim abarth tablu i rucicu tempomata. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namontirana i tabla. Oko table je dosta pomogao clan foruma nemanjas, pronasao tablu, namontirao.

 

20151218_143850.jpg

20151218_144701.jpg

20151218_160941.jpg

20151218_160958.jpg

20151218_161008.jpg

20151218_161334.jpg

 

Stigli su i silen blokovi danas, sledece nedelje montaza. Treba uskoro da mi stignu led pozicije, led sijalice za rikverc svetlo i led trake za osvetljenje gepeka i hocu da uradim osvetljenje ispod nogu kad se otvore vrata.

A u nekom narednom periodu moram resiti problem neba posto je pocelo da se odlepljuje i tu se dvoumim izmedju fabrickog sivog i crnog ali videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni silen blokovi, osecaj u voznji je fenomenalan. Juce sam bio na otpadu u Indjiji i nasao nebo posto je moje pocelo da se odlepljuje, nadam se da ce sutra stici pa cemo ovih dana NemanjaS i ja da pristupimo montazi. Takodje veceras je porucen jedan far za testiranje, pa cemo da pravimo nesto i u farovima, ali to vec nek bude iznenadjenje. Jurim masku bez znaka, xenone i jos neke sitnice. Na prolece verovatno modifikacija izduva i malo povecanje snage. Toliko za sad. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikacemo kad budemo menjali, stiglo je nebo malo pre. Trebace mi zadnja plafonjera, posto moje nebo nema sijalicu pozadi a ovo koje sam kupio ima rupu za plafonjeru i pozadi. Planova ima dosta, samo jos para da bude i sve cemo lako. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja dokumentovano i islikano zamenu neba, a nikako da napravim DIY. Vidis, mogao bih i to da izbacim na forum, imam svasta jos na kompu.

Nista komplikovano, odsrafe se suncobrani, prednja i zadnja plafonjera i drzaci za ruke. Pozadi kod trecih vrata imaju 2 cicak trake, a najveci cim ljudima bude kod B stuba. Tripuju se da tu nesto drzi nebo, cackaju oko obloge pojaseva, a nebo samo lezi na njima :) , samo treba malo izmanevrisati.

Najveca smejurija je bila sto smo kod drugara sa otpada doterali novo nebo u Stilu maltene na glavama i uspeli nekako da skinemo i izbacimo staro nebo bez vadjenja novog napolje :D (da ga ne bi lomili jos 2 puta jer jedva staje unutra). Uhvatio ga mrak kada je sa posla otisao po nebo sa posla, a nije znao da li ce ga pazariti dok ne vidi stanje.

Ako nesto zapne, vici.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Koristice. :) Stigao mi je danas Far za igranje. Za trenutak sam se istripovao da su mi poslali pogresno nebo, posto moje nema plafonjeru pozadi. Medjutim kad sam premerio metrom videh da su to te dimenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...