Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Iii jel ima neke razlike, jel bio zapusen, onaj prvi kod turba nisi dirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se katalizatora tice ima razlike ide bolje auto. Skinuta su oba i onaj kod turbine i ovaj na sredini.

 

Malo smo se ponovili, posto je fabricki cd poceo da baguje uzo sam drugi player. Plejer ima odlican zvuk i sve sto meni treba, jedino nisam zadovoljan na blendu koju sam uzeo od nekog lika na kupujemprodajem on kaze da je bila na njegovom stilu, medjutim jako se lose uklopila, jedva smo je uglavili drugar i ja i ne svidja mi se kako izgleda. Sigurno cu kupiti drugu blendu ali samo pod uslovom da je probam na autu. A sto smo se namucili da izvadimo kavez od starog plejera, e to je vec prica za sebe...

 

20150113_224343.jpg  20150121_145026.jpg  20150121_202552.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto smo se namucili da izvadimo kavez od starog plejera, e to je vec prica za sebe...

Pa gde je zapelo :) ? Ja ih skidam za 10 min u vr' glave - 4 bocna torxa, centralni imbus i secne se taj plasticni jezicak koji nicemu ne sluzi.

Inace i kod tebe interesantna situacija kao i kod kolege Stefana kome sam nedavno ugradjivao navigaciju. Kavez za CD sa sve tim plasticnim jezickom, a pozadi instalacija za navigaciju (sa konektorima za mikrofon i GT5 konektorima za GPS i GSM antene). Vec je bila ranije navi u autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mi smo pokusali da izvadimo kavez da nista ne secemo. :D Da ima svu instalaciju za fabricku navi, verovatno je kod nekog prethodnog vlasnika i bila. Sto se ozvucenja tice u planu je jos adapter da bi radile komande na volanu, blendu cu kupiti sigurno drugu posto je ova odvratna, jako lose se uklopila da je par mm manja bilo bi ok. I verovatno cu kasnije kupiti neke elipse za dasku posto su mi zadnji zvucnici probili. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj plasticni jezicak ne sluzi ni za sta u praksi, zato ti i kazem, pretpostavljam samo za centriranje prilikom montiranja u fabrici. Ceo kavez  se drzi najvse na onom donjem imbusu i 4 torx-a, a taj jezicak je bukvalno slobodan.

A da ne bi sekao jezicak, treba da rasturis pola kokpita, pretpostavljam da zato kazes da ste se namucili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa secnuli smo kavez brusilicom, samo onaj deo sto je vezan za taj jezicak, al smo ga lepo odsekli kavez je i dalje upotrebljiv. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto.

Boja mu je prelepa meni se uvek svidjala mada ne soji lose ni ova moja,Jes 5 vrata al mislim da je lep ,meni bar :)

Aj cimaj kad se budete okupljali na starom pa se skupimo ako primate stila s 5 vrata . :smoke:

Auto ti je prelep i veliki pozzzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen akumulator, iznenadio sam se kad sam video da je u autu bio akumulator od 60 ah, pre neki dan kupljen nov od 75ah. Porucena nova blenda za player, ceka se da stigne sa ebay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen akumulator, iznenadio sam se kad sam video da je u autu bio akumulator od 60 ah, pre neki dan kupljen nov od 75ah. Porucena nova blenda za player, ceka se da stigne sa ebay.

Fabricki i jeste od 60Ah

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikola ne prijavljuje nikakvu gresku posto nema nikakav senzor, izvadio sam oba katalizatora i onaj kod turbine i onaj na sredini, kad sam radio remont turbine majstor kaze da je onaj kod turbine bio skroz zacepljen. Plejer je kostao 14 100 din u tehnomaniji.

 

Vlado nisam znao za taj podatak, s kim god sam razgovarao rekao mi je da je 60ah malo za ovaj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se katalizatora tice ima razlike ide bolje auto. Skinuta su oba i onaj kod turbine i ovaj na sredini.

 

Malo smo se ponovili, posto je fabricki cd poceo da baguje uzo sam drugi player. Plejer ima odlican zvuk i sve sto meni treba, jedino nisam zadovoljan na blendu koju sam uzeo od nekog lika na kupujemprodajem on kaze da je bila na njegovom stilu, medjutim jako se lose uklopila, jedva smo je uglavili drugar i ja i ne svidja mi se kako izgleda. Sigurno cu kupiti drugu blendu ali samo pod uslovom da je probam na autu. A sto smo se namucili da izvadimo kavez od starog plejera, e to je vec prica za sebe...

 

20150113_224343.jpg  20150121_145026.jpg  20150121_202552.jpg

Super izgleda i ja sam planirao ovakav :)

Reci mi da li se skida ova plocica kao na klasicnim ili je fiksna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plocica je fixna, ruzno izgleda sa tom blendom, stigla je nova blenda. Nadam se da cu stici danas da je namontiram.

blenda.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikola ne prijavljuje nikakvu gresku posto nema nikakav senzor, izvadio sam oba katalizatora i onaj kod turbine i onaj na sredini, kad sam radio remont turbine majstor kaze da je onaj kod turbine bio skroz zacepljen. Plejer je kostao 14 100 din u tehnomaniji.

 

Vlado nisam znao za taj podatak, s kim god sam razgovarao rekao mi je da je 60ah malo za ovaj motor.

U vlasnickom uputstvu  pise ,ako si dobio za auto ,a i u nekim prevedenim uputstvima stoji da ukupna potrosnja svih uredjaja (bilo fabrickih ili naknadno ugradjenih) ne sme da predje  0,6mah x Ah akumulatora , 0,6x60= 36ah

Ja sam 2010 menjao fabricki akumulator jer mu je bila 5 godina i nisam hteo da rizikujem da mi otkaze kada je najhladnije ,tako da sam se i tada uverio da je unutra bio magneti mareli 60Ah.

Stavio sam Vartu od 74 (samo to sam nasao u tom trenutku)koja sljaka evo vec pune 4 godine,prvi put sam ga dopunjavao ove godine.Verovatno cu pred zimu ako ostane auto kod mene da kupim drugi akumulator  )inace ova varta sto je sada kod mene u kolima jedva je usla ,tj jedva sam poklopac vratio ,bukvalno je knap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plocica je fixna, ruzno izgleda sa tom blendom, stigla je nova blenda. Nadam se da cu stici danas da je namontiram.

blenda.jpg

koliko para blenda i gde si uzeo plejer?

Ja planiram da uzmem preko amazona treba ortak da stigne iz usa pa ce mi uzeti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blendu sam uzeo na ebay ona je kostala oko 15 e ne znam bas tacno, a plejer na tehnomaniji 14100 din. Danas montirano, izgleda mnogo lepse. Porucen i mini usb flash.

 

544920_10205932874699899_260569603132732

10906290_10205932873819877_8414327595119

10929950_10205932875659923_1535205647506

10945269_10205932875099909_7831834535770

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada sa danasnje tacke gledista deluje smesno, kao sto Vlada rece, fabricki i jeste isao accu od 60Ah i samo 380A startne struje:

 

accu.jpg

 

Npr. kod sebe sam ga menjao prvo sa Exide Xtra+ od 75Ah, koji je potrajao skoro 6 godina i sada Exide Premium od 77Ah. Oba imaju duplo vecu startnu struju od ove u fabrickim specifikacijama, tj. 760A. Razlika je nebo i zemlja, pogotovo pri verglanju zimi, prosto leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je neki od 380a i iznenadio sam se kad sam video. Radi posao super ali bih ja uvek jacu udarnu stavio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjeno osvetljenje tablice.

 

tablica.jpg  tablica1.jpg

 

U narednom periodu su u planu neke elipse za zadnju policu, menjanje diskova i plocica, farbanje kocionih klesta i poliranje farova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle elipse danas, par dana ce morati da sacekaju na montazu. Jedino me brine dal` ce daska moci da ih drzi zbog tezine. :D

 

20150415_145055.jpg  20150415_145104.jpg

20150415_145139.jpg  20150415_145750.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propasce svakako, ako ne odma onda kroz neki kratak period, ili odma ojacaj odozdo ili kupi tablu medijapan ploce pa je iskroj po tvojoj tabli i presvuci istim ili slicnim materijalom.

Mislim da ce ove elipse da zahtevaju neko pojacalo inace nece biti neki kvalitet i jacina zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...